Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

R. Fico a P. Žiga: Podpis CETA neznamená, že TTIP je mŕtva dohoda


R. Fico a P. Žiga: Podpis CETA neznamená, že TTIP je mŕtva dohoda

Po dnešnom podpise dohody o voľnom obchode EÚ s Kanadou (CETA) v Bruseli sa pozornosť európskej verejnosti upiera na Transatlantickú obchodnú a investičnú dohodu (TTIP) medzi EÚ a Spojenými štátmi. Slovenské predsedníctvo v rade EÚ zdôrazňuje, že nejde o "mŕtvu dohodu".

Premiér valónskej regionálnej vlády Paul Magnette vo štvrtok po dosiahnutí vnútrobelgickej politickej dohody o súhlase s podpisom CETA uviedol, že valónske podmienky pre platnosť tejto dohody boli zohľadnené, čo znamená, že TTIP je "mŕtva dohoda".

Slovenský premiér Robert Fico, ktorý dnes vo funkcii predsedu Rady EÚ podpísal dohodu CETA, pripomenul, že krajiny EÚ sú zatiaľ ďaleko od toho, aby mohli hodnotiť proces rokovaní s americkou stranou.

"V rámci EÚ môžeme vyjednať viac, ako vyjednáme samostatne ako malá krajina,"zdôraznil Fico s tým, že keby Slovensko chcelo s Američanmi rokovať o novej obchodnej dohode samostatne, boli by sme v nevýhode. TTIP z tohto hľadiska Slovensku ponúka možnosť "zviesť sa" pri rokovaniach spolu s ďalšími členskými krajinami únie, uviedol Fico.

SR z pozície predsedníckej krajiny EÚ môže podľa neho ponúknuť služby "čestného sprostredkovateľa" aj pri TTIP, avšak každá zmluva je zaujímavá len vtedy, ak je rovnako výhodná pre obe strany. Fico v tejto súvislosti pripomenul, že viacero krajín EÚ má seriózne výhrady k niektorým pasážam TTIP, a ak bolo dosiahnutie dohody s Kanadou náročné, pri dohode s Američanmi to bude ešte komplikovanejšie.

Slovenský minister hospodárstva Peter Žiga spresnil, že americko-európska obchodná dohoda má 30 kapitol, pričom po 15 kolách bilaterálnych rokovaní nie je dotiahnutá ešte ani jedna kapitola.

"Je tam (v TTIP) strašne veľa vecí, ktoré treba dohodnúť, a kým nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič. Aj preto je ťažké zaujať pozíciu Slovenska ako predsedníckej krajiny," opísal situáciu Žiga, ktorý bol pri dnešnom slávnostnom podpise CETA.

Minister zároveň zdôraznil, že nepoznáme ako vyzerá text TTIP, lebo Slovensko, podobne ako iné členské štáty Únie, dalo svoj mandát na rokovanie Európskej komisii. Spresnil, že je to mandát s obmedzeniami, lebo každá krajina má hranice, ktoré nesmú byť prekročené. V našom prípade sú to najmä geneticky modifikované organizmy (GMO) či poľnohospodárske záležitosti.

Neistota okolo TTIP podľa Žigu vládne aj s ohľadom na výsledok amerických prezidentských volieb, keď jeden z kandidátov chce dohodu "pochovať", zatiaľ čo druhý jej dáva šancu.

"Za predsedajúcu krajinu v EÚ poviem, že nevidíme reálnu možnosť ukončiť rokovania do konca tohto roka. A pokiaľ niektoré krajiny hovoria o TTIP ako o mŕtvej dohode, my si myslíme, že je ešte možnosť pokračovať; ale v tejto chvíli nie je dohodnuté nič," povedal Žiga.Author: benares # PynuWogy50
Svet2016-10-3112
-
 55% ( 1 people voted )
+
Fico - ako nesvojpravna kreatura, smiesny klaun, saso a totatlny blbec je uz uplne k smiechu aj so svojim chlievom - SMER.

tolko tupcov a degenerovanych jednotlivcov na meter stvorcovy najdete iba v parlamentoch EU a USA.

suverenne patri k najneschopnejsim a najhorsim politikom, ake Slovensko malo.

roro # JehaKuna09
-
 56% ( 8 people voted )
+
2016-10-31 11:43:10 5f11d0cd
Ono ...roro09.. možno je to ináč...Pokiaľ neargumentačne tvrdíte čosi ...aj keby to bola pravda...tak invektíva ..pustené len ták "na špacír" ... sú skôr charakteristické, dominantné práve pre AUTORA ,ktorý ich osobne DEFILUJE..a to ste VY... rororororo...09---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-31 13:19:49 58d4289b
A pre poriadok ..roro 09..odkiaľ viete , na základe akých poznatkov ,či faktov o .."tupcoch ...degenerovaných ...na meter štvorcový .." v "parlamentoch " napr. USA...vy ste lekár...alebo ste tam pôsobil... osobne ,...či len tááák..Vaša osobná plytkosť Vám napovedáááá... Ale písať môžte i naďalej , aspoň je jasný.. rozsah Vaších "myšlienkových"...oné izé...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-31 18:32:08 58d4289b
klopi[/colo
r]
-

vase uvahy su vazne nezaujimave, prilis intelektualne a vazne zbytocne.

ked budete vediet, koho zamestnate a koho nie, potom budete vediet, o com pisem.

roro # JehaKuna09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-31 20:03:08 5f11d0cd
Ako môžu byt nejaké dohody pre nás nevýhodné? Ved ked sú pre nás nevýhodné tak ich nepodpíšem. tak v čom je kurna problém? :-) Ved predsa nehorí, nemáme dôvod podpisovať nič čo by nám malo ešte viacej poškodiť, myslím. Ak tak američanom záleží na tejto dohode, tak nech si ju podpíšu nevýhodnú pre seba. Ved ide o záchranu ich ekonomiky, nie tej našej, tá je už dávno strčená nemcom v prdeli. Len teraz budeme spolu z nemcami strčení aj v tej americkej.
Bynk # LojuWafa17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-31 23:05:04 c35b0adb
Nuž ..roro09..na záver pre Vás . Ak by "hocijaký personalista"/podnikateľ-živnostník/ pri výbere svojích adeptov nepozeral na odbornosť, kvalifikovanosť, zodpovednosť , dôslednosť---ale na " nesvojvojprávnu kreatúrnosť,klaunovstvo...stav blbosti či degenerovanosť" tak určite by ste sa mohli uchádzať o "nejaké" pracovné miesto---ale profesnosť by bola pre Vás neidentifikovateľná. Prajem...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-01 08:32:12 58d4289b
loading...
A CETU aspoň prečítali?
Brunero # HociDigu52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-01 11:57:06 5cf50566
Naco, ved nas minister predsa vsetko zhrnul v jednej vete, ak pricestujeme z Kanady a to je ale riadny napor na letisku kazdy den, tak nemusime platit clo, ostatnych milion poloziek zmluvy je vraj bezvyznamnych.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-01 12:32:48 55d89f5b
klopi[/colo
r]


nas pohlad na vec je diametralne odlisny.

ja v Slovenskej vlade vidim vacsinu neschopnych, tupych, zapredanych jednotlivcov, bez akychkolvek realnych pracovnych, skupinovych skusenosti, na dovazok silne degenerovanych.

a inventiva ?

to je iba nazyvanie veci pravim menom.

uz je cas.

roro # JehaKuna09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-11-01 13:15:15 5f11d0cd
Nemajte mu to za zlé, on si našiel vlastný slohový a vyjadrovací štýl úmerný kvalite diskusného fóra kabaretu Dôležité. Každému to nesadne, ale kto chce, ten sa v obsahu zorientuje a aj v zbytočne nadlimitnom počte príspevkov si občas nájde aj zhodné stanovisko. Treba len vedieť čítať medzi riadkami ako za bývalého režimu v boľševickej Pravde či Rudej kráve. V tom vidím jeho skrytú vyjadrovaciu jedinečnosť. Jediným problémom je - a to mu možno právom vytknúť - že v tej krčmičke na lazoch sa chcú nasilu hrať na CML (Centrálny Mozog Ľudstva, pozn. autora) To potom snahu o ostrovtip otupuje...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-02 09:10:27 d425402c
A , a ..Pande36...vôbec , lazy u nás nie-sú Vi-jete....A, a u nás aj rýchliky stoja, aj malé mašinky chodia ...A ,a aj TEŽ ../tatranská/...viete...a aj motore po dialnici "migajú" ..A Piťo má tiež dakedy pravdu , keď povedal že "Liptáci " majú len dva mesiace zimu a to v júli a v auguste ..keď prestanú .."kúriť", topiť..preto sú tak "dakus" .."opozdenejší " od tej "horúčavy" ..A..a aj v júny vidia slnka tak akurát--2-3 hodiny ... ta preto ...majú občas to temno nie len vonku...ale aj pod klobúkom...Ešte šťastie že poznáte srandu...niekedy...Ď./toCML nie je náhodou CMĽ../....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-02 13:46:12 58d4289b
TTIP je koniec ochrany spotrebiteľa tak ako ho poznáme dnes. V EU máme 2 ročnú zákonom garantovanú záruku. v USA je to 90 dní. V EU dávame viac pozor čo sa smie a čo sa nesmie používať či už v potravinách alebo v kozmetike. v EU máme stovky nepovolených surovín alebo konzervačných látok v USA ich majú pár desiatok - týka sa to kozmetiky. Nehovoriac o geneticky znetvorených plodinách. Už aj teraz sa dá na Slovensku natrafiť na geneticky znehodnotenú zeleninu - mrkvu, paradajky, uhorky - už vôbec nemajú takú chuť ako voľakedy a môžete mi hovoriť čo chcete. Keď vidím tie tabuľky nastrkané 5 metrov od seba na poliach je mi jasné, že poľnohospodári skúšajú to geneticky upravné veci - veď sami mi to potvrdili - napríklad Babišova repka olejná - nadarmo tam dáte včely pri to pole - tie včely nevedia zozbierať peľ - lebo rastliny sú nastavené tak, aby produkovali už vo svojom metabolizme prudký jed - že vraj proti chorobám a škodcom - žiaľ Monsato medzi choroby a škodcov radí aj homo sapien sapiens - no čo už. Nehovoriac o tom, že podľa TTIP súdne rozhodnutie je len zdrap papiera - ktorým si veľké korporátne štruktúry môžu akurát tak viete čo... TTIP znamená sprivatizovaný súdny systém. TTIP nesmie byť úspešný - nech si USA zostanú v tom sami - my nechceme mať tu nový svetový poriadok a už vonkoncom nie po americky.

TTIP - NO # CodaCuso88
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-11-02 16:34:35 b28fcafb

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
tri   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

ŠVÉDSKO: SKUTEČNOST PŘEDSTIHUJE ORWELLA


ŠVÉDSKO: SKUTEČNOST PŘEDSTIHUJE ORWELLA
Události poslední doby předstihují veškerá očekávání, ba i fantazii, i jeví se mi užitečné je uvést v známost i v českém jazyce. Mnozí Švédové v opozici si také přejí, aby ...
ITÁLIE: NELEGÁLNÍ IMIGRANTI ZDEVASTOVALI TRAJEKT! OBTĚŽOVÁNÍ CESTUJÍCÍCH A KRÁDEŽE!
NÁROKOVÁ SPOLEČNOST, ANEB CESTA DO PEKLA NA SOCIALISTICKÝ ZPŮSOB
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Najčítanejšie za týždeň

Vďaka za vývoz zisku!


Vďaka za vývoz zisku!
„Vyvážanie“ zisku zahraničnými firmami je obľúbenou témou formálnych aj neformálnych diskusií na Slovensku. Niekedy dokonca začujeme pojem ako novodobý „kolonializmus“. Celá ...
KDO CHCE SOCIALISMUS, AŤ MÁ JEN, CO SI ZASLOUŽÍ
NĚMECKO: IMIGRANT SEXUÁLNĚ ZNEUŽIL ŠESTILETOU DÍVKU, DOSTAL SMĚŠNÝ TREST. OTEC HOLČIČKY JEJ U SOUDU NAPADL. BYL ZASTŘELEN
Ropný kolaps, ktorý stále nebol

NÁROKOVÁ SPOLEČNOST, ANEB CESTA DO PEKLA NA SOCIALISTICKÝ ZPŮSOB


NÁROKOVÁ SPOLEČNOST, ANEB CESTA DO PEKLA NA SOCIALISTICKÝ ZPŮSOB
Světová zdravotnická organizace by měla zcela seriozně začít řešit diagnózu závislosti člověka na iracionálních a vylhaných socialistických jistotách stejně, jako už řeší zá...
Ropný kolaps, ktorý stále nebol
GENDER VE ŠKOLÁCH: POKUS NA NEZLETILÝCH LIDSKÝCH SUBJEKTECH
„Nakupujte lokálne“ je sloganom pre hladovanie

Keď sa upchá dôchodková rúra


Keď sa upchá dôchodková rúra
História dôchodkov sa začala písať už v neskorom stredoveku, najmä v baníctve. Prvé vdovské fondy podobné dôchodkom sa zjavili v polovici 17. storočia na území Nemecka...
Školstvo potrebuje novú víziu
Vďaka za vývoz zisku!
KDO CHCE SOCIALISMUS, AŤ MÁ JEN, CO SI ZASLOUŽÍ

V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA


V KANADĚ SE OPĚT VRAŽDILO ZA POKŘIKU ALLAHU AKBAR! KANADSKÝ PREMIÉR VŠAK VÍTÁ VŠECHNY UPRCHLÍKY Z MUSLIMSKÉHO SVĚTA
Nejméně šest lidí zemřelo a dalších 39 utrpělo zranění při střelbě v islámském kulturním centru v kanadském Quebeku. Policie ve svém vyhlášení potvrdila, že jsou na místě mrtv...
Málo bolo Castra?
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda

Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit


 Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
Ve čtvrtek pronikl poprvé robot do kontejnmentu druhého bloku. Jeho úkolem bylo vyčistit rampu, která je přístupem do prostor pod reaktorovou nádobou a připravit cestu svému následovníku...
India s nadrozmernými bankovkami a barterom
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Spíše než Trumpovu zeď


Spíše než Trumpovu zeď
President Trump již plní to, k čemu se zavázal ohledně řešení ilegální imigrace. Jeho exekutivní nařízení z 25. ledna vyžaduje výstavbu zdi podél celé hranice USA a Mexika. Ač se ...
Facebook Trumpovi volby nevyhrál
PŘIŠLA NA GRAMMY V ŠATECH „MAKE AMERICA GREAT AGAIN“. OSTUDA, KŘIČÍ MÉDIA
HURÁ NA TRUMPA

Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?


Zachránila čínska politika jedného dieťaťa svet?
Čína zaviedla politiku jedného dieťaťa v roku 1979 a až v roku 2015 začalo prichádzať k jej uvoľňovaniu (momentálne je hranica posunutá na 2 deti). Táto politika sa uplatňovala formou ...
S Bitcoinom je v Číne pokoj, zatiaľ
Tak už je to tady: Čína staví terminátora
TAJNÁ ZADNÍ VRÁTKA TELEFONŮ ANDROID POSÍLAJÍ DATA DO ČÍNY

RUSKO POSÍLÁ VĚDOMĚ SEVEROKOREJCE NA POPRAVU


RUSKO POSÍLÁ VĚDOMĚ SEVEROKOREJCE NA POPRAVU
Je to mimořádně hnusné, v pátek měl být do zločinného komunistického státu z Ruska vydán Čche Mjong pom, který utekl ze sibiřského poddanství a dvacet let žil v ilegalitě. Rusov...
JOSIF STALIN: BEZOHLEDNÝ MASOVÝ VRAH
Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE

Od malého občánka k poslušnému občanovi


Od malého občánka k poslušnému občanovi
V tomto článku se můžete dočíst o nejrůznějších aspektech škodlivosti povinné školní docházky; zdaleka nejde jen o násilné donucení, státní propagandu a indoktrinaci – bohužel ...
PARADOX SOCIÁLNÍHO STÁTU
Oblievanie peniazmi školstvu nepomohlo
O systému a lidech

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

Bláznivý svět altcoinů


Bláznivý svět altcoinů
Bitcoin není jediná kryptoměna. Je „pouze“ první a nejvýznamnější z několika stovek kryptoměn. Většina z nich je zbytečná, nebo dokonce nebezpečná. Pár jich ale stojí za ...
SVĚT NARUBY? ANO. TAK VYPADÁ MONETÁRNÍ INTOXIKACE
Mýtus zlé deflace
Komodity: Bilance roku 2016. Výhled na rok 2017

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Život pred narodením


Život pred narodením
Fenoménu životu pred narodením, alebo presnejšie povedané „spomienkam na existenciu pred narodením“ sa nedostáva toľko pozornosti, ako podobným javom ako je „Život po živote“, ...
Vláda zdravého tela
Poselství vzdáleným civilizacím
Calais

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0285 s
Chemický peeling v Bratislave aha chemicky peeling v Bratislave Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón v Bratislave Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krasy Bratisalava | important actual news leaked informations spies spy espionage | Čistenie pleti hĺbkové v Bratislave Hlbkove cistenie pleti Bratislava Chemicky peeling Bratislava peeling aha kyselinami v Bratislave Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Beauty salon Bratislava | ultra high end - lip balms, custom made design, strawberry, chocolate, cocoa, mint | good positive news inspirational stories articles