Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

R. Fico a P. Žiga: Podpis CETA neznamená, že TTIP je mŕtva dohoda


R. Fico a P. Žiga: Podpis CETA neznamená, že TTIP je mŕtva dohoda

Po dnešnom podpise dohody o voľnom obchode EÚ s Kanadou (CETA) v Bruseli sa pozornosť európskej verejnosti upiera na Transatlantickú obchodnú a investičnú dohodu (TTIP) medzi EÚ a Spojenými štátmi. Slovenské predsedníctvo v rade EÚ zdôrazňuje, že nejde o "mŕtvu dohodu".

Premiér valónskej regionálnej vlády Paul Magnette vo štvrtok po dosiahnutí vnútrobelgickej politickej dohody o súhlase s podpisom CETA uviedol, že valónske podmienky pre platnosť tejto dohody boli zohľadnené, čo znamená, že TTIP je "mŕtva dohoda".

Slovenský premiér Robert Fico, ktorý dnes vo funkcii predsedu Rady EÚ podpísal dohodu CETA, pripomenul, že krajiny EÚ sú zatiaľ ďaleko od toho, aby mohli hodnotiť proces rokovaní s americkou stranou.

"V rámci EÚ môžeme vyjednať viac, ako vyjednáme samostatne ako malá krajina,"zdôraznil Fico s tým, že keby Slovensko chcelo s Američanmi rokovať o novej obchodnej dohode samostatne, boli by sme v nevýhode. TTIP z tohto hľadiska Slovensku ponúka možnosť "zviesť sa" pri rokovaniach spolu s ďalšími členskými krajinami únie, uviedol Fico.

SR z pozície predsedníckej krajiny EÚ môže podľa neho ponúknuť služby "čestného sprostredkovateľa" aj pri TTIP, avšak každá zmluva je zaujímavá len vtedy, ak je rovnako výhodná pre obe strany. Fico v tejto súvislosti pripomenul, že viacero krajín EÚ má seriózne výhrady k niektorým pasážam TTIP, a ak bolo dosiahnutie dohody s Kanadou náročné, pri dohode s Američanmi to bude ešte komplikovanejšie.

Slovenský minister hospodárstva Peter Žiga spresnil, že americko-európska obchodná dohoda má 30 kapitol, pričom po 15 kolách bilaterálnych rokovaní nie je dotiahnutá ešte ani jedna kapitola.

"Je tam (v TTIP) strašne veľa vecí, ktoré treba dohodnúť, a kým nie je dohodnuté všetko, nie je dohodnuté nič. Aj preto je ťažké zaujať pozíciu Slovenska ako predsedníckej krajiny," opísal situáciu Žiga, ktorý bol pri dnešnom slávnostnom podpise CETA.

Minister zároveň zdôraznil, že nepoznáme ako vyzerá text TTIP, lebo Slovensko, podobne ako iné členské štáty Únie, dalo svoj mandát na rokovanie Európskej komisii. Spresnil, že je to mandát s obmedzeniami, lebo každá krajina má hranice, ktoré nesmú byť prekročené. V našom prípade sú to najmä geneticky modifikované organizmy (GMO) či poľnohospodárske záležitosti.

Neistota okolo TTIP podľa Žigu vládne aj s ohľadom na výsledok amerických prezidentských volieb, keď jeden z kandidátov chce dohodu "pochovať", zatiaľ čo druhý jej dáva šancu.

"Za predsedajúcu krajinu v EÚ poviem, že nevidíme reálnu možnosť ukončiť rokovania do konca tohto roka. A pokiaľ niektoré krajiny hovoria o TTIP ako o mŕtvej dohode, my si myslíme, že je ešte možnosť pokračovať; ale v tejto chvíli nie je dohodnuté nič," povedal Žiga.Author: benares # PynuWogy50
Svet2016-10-3112
-
 55% ( 1 people voted )
+
Fico - ako nesvojpravna kreatura, smiesny klaun, saso a totatlny blbec je uz uplne k smiechu aj so svojim chlievom - SMER.

tolko tupcov a degenerovanych jednotlivcov na meter stvorcovy najdete iba v parlamentoch EU a USA.

suverenne patri k najneschopnejsim a najhorsim politikom, ake Slovensko malo.

roro # JehaKuna09
-
 56% ( 8 people voted )
+
2016-10-31 11:43:10 5f11d0cd
Ono ...roro09.. možno je to ináč...Pokiaľ neargumentačne tvrdíte čosi ...aj keby to bola pravda...tak invektíva ..pustené len ták "na špacír" ... sú skôr charakteristické, dominantné práve pre AUTORA ,ktorý ich osobne DEFILUJE..a to ste VY... rororororo...09---
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-31 13:19:49 58d4289b
A pre poriadok ..roro 09..odkiaľ viete , na základe akých poznatkov ,či faktov o .."tupcoch ...degenerovaných ...na meter štvorcový .." v "parlamentoch " napr. USA...vy ste lekár...alebo ste tam pôsobil... osobne ,...či len tááák..Vaša osobná plytkosť Vám napovedáááá... Ale písať môžte i naďalej , aspoň je jasný.. rozsah Vaších "myšlienkových"...oné izé...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-31 18:32:08 58d4289b
klopi[/colo
r]
-

vase uvahy su vazne nezaujimave, prilis intelektualne a vazne zbytocne.

ked budete vediet, koho zamestnate a koho nie, potom budete vediet, o com pisem.

roro # JehaKuna09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-31 20:03:08 5f11d0cd
Ako môžu byt nejaké dohody pre nás nevýhodné? Ved ked sú pre nás nevýhodné tak ich nepodpíšem. tak v čom je kurna problém? :-) Ved predsa nehorí, nemáme dôvod podpisovať nič čo by nám malo ešte viacej poškodiť, myslím. Ak tak američanom záleží na tejto dohode, tak nech si ju podpíšu nevýhodnú pre seba. Ved ide o záchranu ich ekonomiky, nie tej našej, tá je už dávno strčená nemcom v prdeli. Len teraz budeme spolu z nemcami strčení aj v tej americkej.
Bynk # LojuWafa17
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-10-31 23:05:04 c35b0adb
Nuž ..roro09..na záver pre Vás . Ak by "hocijaký personalista"/podnikateľ-živnostník/ pri výbere svojích adeptov nepozeral na odbornosť, kvalifikovanosť, zodpovednosť , dôslednosť---ale na " nesvojvojprávnu kreatúrnosť,klaunovstvo...stav blbosti či degenerovanosť" tak určite by ste sa mohli uchádzať o "nejaké" pracovné miesto---ale profesnosť by bola pre Vás neidentifikovateľná. Prajem...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-01 08:32:12 58d4289b
loading...
A CETU aspoň prečítali?
Brunero # HociDigu52
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-01 11:57:06 5cf50566
Naco, ved nas minister predsa vsetko zhrnul v jednej vete, ak pricestujeme z Kanady a to je ale riadny napor na letisku kazdy den, tak nemusime platit clo, ostatnych milion poloziek zmluvy je vraj bezvyznamnych.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-01 12:32:48 55d89f5b
klopi[/colo
r]


nas pohlad na vec je diametralne odlisny.

ja v Slovenskej vlade vidim vacsinu neschopnych, tupych, zapredanych jednotlivcov, bez akychkolvek realnych pracovnych, skupinovych skusenosti, na dovazok silne degenerovanych.

a inventiva ?

to je iba nazyvanie veci pravim menom.

uz je cas.

roro # JehaKuna09
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-11-01 13:15:15 5f11d0cd
Nemajte mu to za zlé, on si našiel vlastný slohový a vyjadrovací štýl úmerný kvalite diskusného fóra kabaretu Dôležité. Každému to nesadne, ale kto chce, ten sa v obsahu zorientuje a aj v zbytočne nadlimitnom počte príspevkov si občas nájde aj zhodné stanovisko. Treba len vedieť čítať medzi riadkami ako za bývalého režimu v boľševickej Pravde či Rudej kráve. V tom vidím jeho skrytú vyjadrovaciu jedinečnosť. Jediným problémom je - a to mu možno právom vytknúť - že v tej krčmičke na lazoch sa chcú nasilu hrať na CML (Centrálny Mozog Ľudstva, pozn. autora) To potom snahu o ostrovtip otupuje...


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-02 09:10:27 d425402c
A , a ..Pande36...vôbec , lazy u nás nie-sú Vi-jete....A, a u nás aj rýchliky stoja, aj malé mašinky chodia ...A ,a aj TEŽ ../tatranská/...viete...a aj motore po dialnici "migajú" ..A Piťo má tiež dakedy pravdu , keď povedal že "Liptáci " majú len dva mesiace zimu a to v júli a v auguste ..keď prestanú .."kúriť", topiť..preto sú tak "dakus" .."opozdenejší " od tej "horúčavy" ..A..a aj v júny vidia slnka tak akurát--2-3 hodiny ... ta preto ...majú občas to temno nie len vonku...ale aj pod klobúkom...Ešte šťastie že poznáte srandu...niekedy...Ď./toCML nie je náhodou CMĽ../....
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-11-02 13:46:12 58d4289b
TTIP je koniec ochrany spotrebiteľa tak ako ho poznáme dnes. V EU máme 2 ročnú zákonom garantovanú záruku. v USA je to 90 dní. V EU dávame viac pozor čo sa smie a čo sa nesmie používať či už v potravinách alebo v kozmetike. v EU máme stovky nepovolených surovín alebo konzervačných látok v USA ich majú pár desiatok - týka sa to kozmetiky. Nehovoriac o geneticky znetvorených plodinách. Už aj teraz sa dá na Slovensku natrafiť na geneticky znehodnotenú zeleninu - mrkvu, paradajky, uhorky - už vôbec nemajú takú chuť ako voľakedy a môžete mi hovoriť čo chcete. Keď vidím tie tabuľky nastrkané 5 metrov od seba na poliach je mi jasné, že poľnohospodári skúšajú to geneticky upravné veci - veď sami mi to potvrdili - napríklad Babišova repka olejná - nadarmo tam dáte včely pri to pole - tie včely nevedia zozbierať peľ - lebo rastliny sú nastavené tak, aby produkovali už vo svojom metabolizme prudký jed - že vraj proti chorobám a škodcom - žiaľ Monsato medzi choroby a škodcov radí aj homo sapien sapiens - no čo už. Nehovoriac o tom, že podľa TTIP súdne rozhodnutie je len zdrap papiera - ktorým si veľké korporátne štruktúry môžu akurát tak viete čo... TTIP znamená sprivatizovaný súdny systém. TTIP nesmie byť úspešný - nech si USA zostanú v tom sami - my nechceme mať tu nový svetový poriadok a už vonkoncom nie po americky.

TTIP - NO # CodaCuso88
-
 58% ( 2 people voted )
+
2016-11-02 16:34:35 b28fcafb

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
šesť   osem
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:
Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň

FAKE NEWS NARUBY


FAKE NEWS NARUBY
Sepsat tyto řádky mě donutili ti novináři, politici a aktivisté, kteří jsou natolik posedlí touhou změnit svět k lepšímu, že se mnohdy chovají jako členové nějaké sekty. ...
Komunismus
DEZINFORMAČNÍ DESATERO
Raketa, která je skutečně na baterky
Najčítanejšie za týždeň

BUDETE BOJOVAT O SVŮJ ŽIVOT?


BUDETE BOJOVAT O SVŮJ ŽIVOT?
V posledních letech neustále čtu, jak se k nám do Evropy valí miliony přistěhovalců, jak se Evropa mění, jak se mění její města a ulice. Kde dřív bývalo bezpečno, klid, pohoda...
Mobil s reflexním spektrometrem
JAK NEOMARXISTÉ ZNIČILI ŠVÉDSKO (VIDEO)
AKTIVISTA MALUJE MUŽSKÉ PŘIROZENÍ OKOLO DĚR V SILNICÍCH A TY JSOU DÍKY TOMU OPRAVENY DO 48 HODIN

TRUMP: POLITIKA MERKELOVÉ JE KATASTROFÁLNÍ OMYL, Z BREXITU UDĚLÁME VELKOU VĚC


TRUMP: POLITIKA MERKELOVÉ JE KATASTROFÁLNÍ OMYL, Z BREXITU UDĚLÁME VELKOU VĚC
Ve dvou oddělených a dost překvapujících nedělních interview s německým časopisem Bild a londýnským listem Sunday Times učinil Trump něco, co zanedbal na své první tiskové konferenci...
Štát nemá podnikať
Oligarchie světa
BUDETE BOJOVAT O SVŮJ ŽIVOT?

Politika trhu práce zvyšuje nezamestnanosť


Politika trhu práce zvyšuje nezamestnanosť
Štát používa neefektívne nástroje na tvorbu pracovných miest. Najefektívnejšia forma tvorby zamestnanosti je v prvom rade jej nebrániť odvodmi a reguláciami...
PRÁVO NA COKOLIV VERSUS SOUKROMÉ VLASTNICTVÍ
HLAVNÍ PILÍŘE VYKOŘISŤOVATELSKÉHO SOCIALISMU
JAK TOTO KOMUNISTÉ MOHLI DOKÁZAT?

Málo bolo Castra?


Málo bolo Castra?
Vyše 15.000 Kubáncov zabitých, vyše 100.000 uväznených a 2 milióny v emigrácii. To všetko od roku 1959, počas vlády komunistického diktátora Fidela Castra...
Kuba - ako je to tam naozaj?
V čem je Castro jako minimální mzda
KRIZE VE VENEZUELE POKRAČUJE. A NIKDO NECHCE PŘIZNAT, ŽE ZA TO MŮŽE SOCIALISMUS

Evropské státy říkají ne


Evropské státy říkají ne
Referendum o Brexitu není první a jistě ani poslední hlasování, v němž občané některého členského státu hlasovali proti Bruselu...
SPOLEČNÉ TOALETY? BERLÍN JE SNAD NA JINÉ PLANETĚ!
Vzdušné zámky Evropy
Hotovosť je opäť pod paľbou

India s nadrozmernými bankovkami a barterom


India s nadrozmernými bankovkami a barterom
Posledné dva týždne sa tešili najmä obchodníci s Bitcoinom, keďže jeho cena je aktuálne na úrovni viac ako 950 dolárov a očakáva sa kedy pokorí tisícku. V poslednom prehľade roku 2016...
V severokórejských baniach a kameňolomoch otročia malé deti, dokazujú videonahrávky
Indovia bez peňazí aj bez zlata
Indovia investujú do Bitcoinu

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

Jaký bude Trump?


Jaký bude Trump?
V pátek přestane být Donald Trump prezidentem čekatelem a stane se prezidentem, se vším, co k tomu v Americe patří. Jak asi bude nakládat se svěřenou mocí? Bradford DeLong z univerzity v...
Padouch nebo hrdina: Silicon Valley stojí za Trumpem
Barack Obama rozpuštěný a vypuštěný
TRUMP VADÍ

Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost


Sovětský svaz nezahynul na zahraniční spiknutí, ale na svou zaostalost
Na tuto zdánlivě jednoduchou otázku umí odpovědět každý trochu sečtělejší student: 8. prosince 1991. Zrovna jsme oslavili 25. výročí této události. I když oslavili… Někdo ji možn...
PUTIN UVEDL VTIP, KDE KONČÍ RUSKÉ HRANICE
Genetici konečně odhalili podstatu tajemné sovětské biologické zbraně
99. výročí VŘSR — bolševické revoluce v Rusku (I/II)

Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů


Zprivatizovat: Vlády selhávají v ochraně ohrožených druhů
Ochrana ohrožených zvířecích druhů je oblastí, kde většina ekonomů tvrdí, že zde existuje tržní selhání. Kvůli tomu se většina lidí domnívá, že tato služba může být zaji...
IRACIONÁLNA VIERA V DOBROTIVÝ ŠTÁT SPÔSOBUJE ĽUDSKÉ TRAGÉDIE
KOMUNISMUS A KANIBALISMUS V SSSR
Chcete vyhrát válku proti drogám? Stačí vyhlásit mír

Nie, korporácie nie sú viac ako štáty


Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Ovplyvňovanie politického rozhodovania záujmovými skupinami je trvalý a v ľudskej spoločnosti viac menej neriešiteľný (len manažovateľný) problém. Záujmové skupiny majú rôzne zlož...
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie
Kontroverzné prevádzkové podmienky serveru Vimeo vs. autorské práva

Čína narobila chaos s Bitcoinom


Čína narobila chaos s Bitcoinom
Za posledné dva týždne sa so správami o Bitcoine roztrhlo vrece. Vďačíme tomu najme Číňanom, ktorí vyvolali chaos. Avšak okrem ceny sa objavili aj iné správy, či už o jeho akceptá...
Silný rok Bitcoinu a kryptografie
Ekonómia vianočných darčekov
VEGANSKÁ MARXISTICKÁ RESTAURACE BYLA UZAVŘENA, NEBOŤ HOSTÉ NEBYLI OCHOTNI ČEKAT 40 MINUT NA SENDVIČ

Druhá světová válka a její ekonomické důsledky


Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Spočítat lidské oběti druhé světové války je obtížné. Vyčíslit její ekonomické důsledky hraničí s nemožností. Jisté je pouze, že byly nedozírné. Hospodářské následky vá...
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá
Kult jménem válka

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0961 s
Kozmetický salón v Bratislave salón krásy Bratislava Kozmetický salón bratislava kozmetika Bratislava Kozmetika v Bratislave omladenie pleti Bratislava regenerácia pleti Bratislava beauty salon bratislava chemicky peeling bratislava hlbkove cistenie pleti bratislava Mezoterapia Bratislava Mezoterapia v Bratislave Omladenie pleti v Bratislave Regeneracia pleti v Bratislave Omladenie pleti kyselinou hyaluronovou | Chemický peeling Bratislava Peeling aha kyselinami chemicky peeling v Bratislave aha kyseliny bratislava Kozmetický salón Bratislava Kozmetika Bratislava Hĺbkové čistenie pleti Bratislava Salón krásy Bratislava | good positive news inspirational stories articles | private label cosmetics, custom made cosmetic, skin care manufacturer, custom made cream, custom lip stick lip balm | Mezoterapia Bratislava Dermaroller Bratislava Mezoterapia v Bratislave Kyselina hyalurónová Omladenie pleti kyselinou hyalurónovou Regenerácia pleti Sonoforéza