Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Ruky odťať za prebaľovanie mäsa


Ruky odťať za prebaľovanie mäsa

Prebaliť mäso a syry po dátume spotreby, naberajúce jemnú zelenkastú farbu alebo čpavkový zápach, považujem za prvotriedne svinstvo. Ruky by som za také niečo odtínal. To síce je v našich končinách neobvyklé, ale také ...

paragrafy 123 a 156 Trestného zákonníka (ujma na zdraví, ublíženie na zdraví) sú platné, hovoria jasnou rečou a hrozia minimálne šiestimi mesiacmi basy.

Zákazník bez akejkoľvek šance

Myslím, že každý jeden manažér nejakého supermarketu by si veľmi dobre premyslel, či nechá čokoľvek po dátume spotreby prebaľovať, ak by si podaktorí z nich pol roka posedeli v chládku. Totiž, pri prebaľovaných potravinách je zákazník bez akejkoľvek šance sa nejako informovať, či niečo rozpoznať, zato s o to väčšou šancou schytať salmonelózu.

Hlúpy zákon

Niečo úplne iné je, ak na potravine je vyznačený dátum spotreby pravdivo, povedzme priamo od výrobcu, a ešte niečo úplne iné je, ak je na výrobku vyznačený dátum minimálnej trvanlivosti. Považujem za vyslovene hlúpe, že zákon pri trestoch nerozlišuje medzi týmito tromi situáciami (1) prebaľovanie potravín a klamanie zákazníka,(2) potraviny podliehajúce rýchlej skaze po dátume spotreby a (3) ostatné potraviny po dátume minimálnej trvanlivosti.

Minimálna trvanlivosť

Minimálnu trvanlivosť má vyznačenú napríklad minerálna voda a je predsa sakra rozdiel, či nejaký podvodník prebaľuje zelené mäso a označuje "čerstvou" etiketou, alebo či nejaký supermarket má minerálku týždeň po dátume minimálnej trvanlivosti. To sa reálne stalo TESCU v Spišskej Belej a bum, pokuta jeden milión eur. Ak lekár niekoho usmrtí, lebo zbabral operáciu, dostane pokutu pár tisíc eur, možno pár mesiacov podmienku. Ak supermarket má v regáli minerálku týždeň po dni minimálnej trvanlivosti, dostane pokutu 1000000 eur. Áno, môžeme si povedať "tak im treba, hnusným obchodníkom", ale nikto predsa nikoho nenúti chodiť do TESCA. Ale ak to jedného dňa jeden alebo dva reťazce na Slovensku zabalia, a teda zníži sa konkurencia, potom sa nečudujme, že máme vyššie ceny ako v Rakúsku.

Povinnosť likvidácie potravín

Ďalší problém je povinnosť likvidácie všetkých potravín po dobe minimálnej trvanlivosti (nie po dátume "spotrebujte do", tam je to oprávnené). Supermarket nemôže potraviny po dobe minimálnej trvanlivosti ani len darovať, a teda ja by som si minerálne vody, pivo, cukor, múku a neviem čo všetko ešte milerád nechal po dobe minimálnej trvanlivosti darovať. Veď v najhoršom prípade vyhodím.
Author: richard sulik # QuguValo50
Slovensko2015-05-2612
-
 54% ( 3 people voted )
+
Sulík, ak si to naozaj ty.
V niektorých štátoch Európy majú obchody, kde si tieto potraviny možu kúpiť ľudia na sociálnej podpore. Keď si chudobní západoeurópania môžu asi za 5-10 percent z pôvodnej ceny kúpiť potraviny po dátume spotreby, tak prečo ty kapitalistov obhajujúci hňup neurobíš aspom raz návrh potrebného zákona na túto tému?????
Pričom v tej "bohatej Európe" aj na tieto potraviny po dátume spotreby je poradovník, nemôže si ktokoľvek kúpiť koľkokoľvek. Je len určité maximálne povolené na občana množstvo týždenne dostupných týchto potravín. A každému takémuto občanomi miestny úrad, spravujúci tieto obchody podľa "chudobnosti občana" prideľuje sumu, za koľko si môže kúpiť. Ak presadíš takýto potrebný pre chudákov zákon, prestanem ťa volať hňupom.

pn # KimaHowo87
-
 54% ( 3 people voted )
+
2015-05-27 09:01:14 2e1ea742
Áno "Euroautor" sa nemýli...tentoraz. Už Maria --Terezka mala svoje "ochranné " manierie ..zákonné ..v armáde pri "distribúcií" aj súkromných balíkov , ktoré dostávali vojáci...kvôli možnej nákaze Tyfusovej či... dobré ráno...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-27 09:07:10 58d4289b
zacal som citat a hovorim si dobre pise, po par riadkoch som zistil, ze top ise nejaky majitel potravin, a po dalsich som zistil, ze to bude nejaky pako a dozvedel som sa na zaver citania, ze moja posledna uvaha je spravna
rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-05-27 10:54:19 59ad961d
Odťať ruku - u nás neobvyklé? Len v poslednom storočí, inak to bol bežný trest (pri opakovanom zistení) za pančovanie vína, klamanie na váhe a pod.
Áno, treba rozlíšiť, či je potravina už zdraviu nebezpečná (zahodiť) alebo je len po termíne minimálnej trvanlivosti (ešte sa dá rýchlo predate - zužitkovať). To by mal byť začiatok a potom ... ako píše "pn" na začiatku. Chce to zdravý rozum.

Luko # LidySesy00
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-27 12:25:52 5f66bebb
A my sme si..v našej..mysleli , že "Euro -múdrci"..budú riešiť problémy ...ktoré nevieme pochopiť, my jednoduchší.... a oni "ryby pri Islande... smradľavé mäso...či ..."podobné "bežnosti..." Ďakujeme NETREBA...vieme samy...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-27 16:54:03 58d4289b
nestaci, ze vdaka volom ,ktori ho volili, sa pretrca vsade, este musi v ramci svojej predvolebnej kampane zasvinit aj internet.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-28 09:03:56 59ad961d
loading...
ak odide nejaky obchodny retazec, jeho miesto zaujme nejaky iny, zahranicne nadnarodne obchodne retazce zlikvidovali nasu potravinovu sebestacnost, tym ze zlikvidovali nasich domacich producentou svojou dotovanou prvovyrobou dovazanou k nam, dnes sme krajnou ktora je odkazana na import potravin, kolko ludi bolo zamestnanych v polnohospodarstve, logistike, v spracovatelskom a baliarenskom priemysle??? dnes sa idu politici a ludia posrat ked sem pride nejaka firma ktora da ludom pracu na montaznej linke, za chvylku tu bude nova kriza a potom ludia pochopia ze nova chladnicka im je nanic ked je prazdna, a ani nove auto nieje nic moc ked nieje zaco natankovat a zaseraz to budu iba potraviny co sa budu jedine kupovat a predavat, za socializmu nebol problem ich vyrabat a predavat, dnes sme kde? a kde budeme....xixix
kombajn # HydyKuwi36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-29 18:10:52 56186deb
Mňa by zaujímalo čo sledoval svojím ..VSTUPOM ..autor.. Ja si myslím , že "objaviteľné " je to " Ruky odťať..." , ale tiež by bolo interesantné ..použiť nejaké muky Východo-Ázijske... Popisne nám bežným dal najavo ...ako sa to má riešiť, prečo má toóóľkoľkooo hlasov a véééééľku hlavu ... ani nehovorím... Od zajtra to ...je jasné... vyriešené...Maestro... máte moje.... poznatky o Vás ...v riešení problémov. Ste véééľmi ľahko ..NAHRADITEĽNÝ...aj stým smradľavým...
klopi # KyvoWavo40
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-05-30 20:54:34 58d4289b
A není už jednodušší ty sajrajty nežrát vůbec? Bez masa ještě nikdo nechcípl a na nemoci spojené s jeho nadměrnou konzumací naopak každý druhý...

Petr Novak # XoryDoni50
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-05-31 21:26:56 53d0da8d
Prebaľované potraviny sú nezriedka chytené pliesňami, ktoré vylučujú aflatoxíny - známe ako silné mutageny (napr. aj o tom pojednáva kniha "čínska štúdia"), takže možno pokladať rakovinu aj ako dôsledok prebaľovania potravín a potom sadzba pol roka je smiešná - to skôr tie ruky odťať!
Qerulant # BokuXobe27
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-10-02 22:13:34 6d4a9f31
Prebalovaniu masa ci syrov sa da celit jednoducho. Staci prejst na vegansku stravu a potom nech sa z toho pokazeneho masa otravia samotni prebalovaci.
Zolo # SohyVeku58
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-08-07 01:35:13 ae14a8c9
To je také, ľudovo povedané, hrrr riešenie. Teoreticky účinné v praxi nevykobnateľné. Navyše, stať sa vegánom je proti prírode a zdravému rozumu. Je preukázané, že obmedzenie pestrej stravy poškodzuje najmä mozog. Chcete jasný príklad s výstrahou? Pozrite, aká kreatúra sa stala z nášho kabaretného Dávidka, keď túto zvrátenosť intenzívne praktizoval a vlezlo tu propagoval pred troma rokmi. Nakoniec sa "prehladoval" až na JIS a po bnávrate je z neho už len snívajúci otravný boľševik.

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-08-07 12:31:08 bc7b649f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
št   sede
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0304 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage | good positive news inspirational stories articles