Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

„Smerujeme k tomu, že väčšina normálnych, citlivých ľudí bude na psychiatrii a vonku zostanú len psychopati“


„Smerujeme k tomu, že väčšina normálnych, citlivých ľudí bude na psychiatrii a vonku zostanú len psychopati“

Náraz bude tvrdý, vonku ostanú len psychopati, vraví doktor HnízdilBeh je symbolom doby. Spoločnosť je pod zničujúcim tlakom na výkonnosť, je plná stresu a napätia, a ventil nachádzajú ľudia napríklad v behu. Lenže akákoľvek závislosť a jednostrannosť škodí, varuje Jan Hnízdil, špecialista komplexného lekárstva a psychosomatiky. Súčasné životné tempo so zameraním na výkon je podľa neho obrovskou záťažou.

Čo si myslíte o behu?

Beh som mal veľmi rád. Teraz som už výrazne spomalil. Snažím sa o rýchlejšiu chôdzu v lese, jazdím na bicykli, na bežkách, na kolieskových korčuliach, rád si zaplávam. Je skvelé, keď človek ovláda rôzne športy, rozvíja sa harmonicky. Veľký problém však je, keď šport ovládne človeka. Akákoľvek jednostrannosť a závislosť škodí. Na tele i na duši.

Čím si vysvetľujte, že zrazu behá toľko ľudí?

Je to symbol doby. Spoločnosť je v obrovskom napätí a strese, ľudia zúfalo hľadajú nejaký ventil. Tak bežia, bežia, a nevedia za čím. Predstavujem si, že sa ten náš šialený beh skončí ako u bájneho Feidippidésa. Keď dobehol z Maratónu do Atén, povedal - "Zvíťazili sme" - a umrel.

Niektorí bežci berú pred pretekmi lieky proti bolesti. Čo si o tom myslíte?

Je to najkratšia cesta k sebazničenia. Bolesť nie je nepriateľ, proti ktorému by sme mali bojovať liekmi. Je to dôležitý obranný mechanizmus. Naše telo nemá inú možnosť, ako nám oznámiť, že s ním zle zaobchádzame. Bolesť je taká naša červená kontrolka. Keď ju vypneme tabletkou a pokračujeme v behu, zničíme si nielen kĺby, ale aj žalúdok, pečeň, obličky. A úplne zbytočne.

Povedali ste, že všetci stále niekam bežíme. Kam sa ženieme?

Sedíme v lietadle, ktoré letí šialenou rýchlosťou. Nevieme kam a nevieme prečo. Pilotnú kabínu ovládli nebezpeční psychopati. My si myslíme, že sa nemôže nič stať, a s vypleštenými očami sledujeme, ako to okolo nás sviští. Náraz bude veľmi tvrdý.

Dá sa vyskočiť zo systému?

Nie je to vôbec ľahké, ale je to nutné. Ja som vlastne vyskočil z klasickej medicíny. Ľudia ku mne chodili s rôznymi problémami, posielal som ich na vyšetrenia, predpisoval im lieky... A oni sa stále vracali. Vôbec som im nerozumel, liečil som, ale neuzdravoval. Potom som objavil komplexnú medicínu a pochopil, že každá choroba je informácia o tom, aký človek je, v akých podmienkach a akým spôsobom žije. Informácia o tom, že niekde robí chybu. Viac než doktor fungujem ako tlmočník medzi telom a mysľou pacienta. Vysvetľujem mu, čo mu telo chorobou oznamuje. Človek trpí preto, že nerozumie telu.

Ako nás ohrozuje stres?

V Česku berie lieky proti depresii a úzkosti 650-tisíc ľudí. To je celkom dosť. Nedávno som čítal, že sa plánuje stavba nových psychiatrických centier. Ľudia už stresujúcemu životnému tempu nestačia, chodia k lekárom, dopujú sa liekmi. To však nie je cesta k uzdraveniu. Spoločenský systém je chorý a ten, kto sa naň adaptuje, je vlastne mentálne postihnutý. Ľudia trpiaci úzkosťou alebo depresiou sú paradoxne normálni, ešte niečo cítia, nevzdali sa. Smerujeme k tomu, že väčšina normálnych, citlivých ľudí bude na psychiatrii a vonku zostanú len psychopati.

Akí pacienti k vám chodia najviac?

V poslednej dobe chodí veľa manažérov. Je to viac diagnóza než profesia. Čím väčším a drahším autom manažér príde, tým je to ťažší prípad. Prichádzajú úplne zničení, prehĺtajú lieky na tlak, na žalúdok, na spanie, na nervy... Odo mňa chcú, aby som ich uzdravil a mohli ďalej žiť sebazničujúcim spôsobom. Nechápu, že to nejde. Liečime ich ako malé deti - terapeutka s nimi ide na vychádzku do lesa, dietologička ich učí pomaly jesť, fyzioterapeutka dýchať, psychológ nadväzovať normálne vzťahy.

Nie je vám z toho smutno?

Je to ich život, nie som spasiteľ. Spasiť sa môžu iba sami. My im poradíme, ako na to. Ak pochopia, majú šancu. Vyliečených pomaly pribúda. Napríklad istá marketingová riaditeľka farmaceutickej firmy - dala výpoveď, pomáha v zariadení sociálnej starostlivosti, chodí na kurzy harfy a drevorezby. Od základov zmenila život a je v pohode. Z toho mám veľkú radosť.

Vy si viete povedať, že už toho máte nad hlavu?

Radím to svojim pacientom, ale sám s tým zápasím. Termíny ordinácie sú na dlho vopred obsadené, ľudia volajú, píšu, posielajú e-maily. Aby som to zvládal, nedávam nikomu číslo svojho mobilu a sám ho používam len na písanie esemesiek. Nemám ani vlastnú e-mailovú adresu.

Kedy ste sa naposledy zastavili?

Musím sa zastaviť každú chvíľu. Medzi pacientmi idem na pár minút do lesa, po práci na hodinovú vychádzku. Chcem byť tiež chvíľu sám a mlčať. V meste je to problém, ľudia ma často oslovujú aj na ulici.

Potrebujú ľudia doplnky výživy?

Základom je pestrá, vyvážená a chutná strava. Kto je zdravo, doplnky stravy nepotrebuje. Kto zdravo neje, tomu nie sú nič platné. Dôležité nie je len zloženie stravy, ale aj to, ako a s kým si jedlo vychutnávate. Veľa ľudí má jedálniček zostavený špičkovými dietológmi, ale jedlo do seba v strese napchajú, pohádajú sa s manželkou a je im zle.

Aký máte postoj k liekom?

Základom komplexnej medicíny je klasické medicínske vzdelanie, používam modernú diagnostickú techniku ​​i lieky. V prvom rade sa však snažím zistiť, akú informáciu choroba oznamuje, poradiť pacientovi, čo má zmeniť, aby posilnil samouzdravujúce schopnosti tela. Keď jeho vlastné sily na zvládnutie choroby nestačia, predpíšem mu lieky, ale len dočasne, aby sa odrazil z dna a bol schopný urobiť zmenu. Je len na ňom, či ju urobí, alebo bude naďalej na liekoch. Ja mu ich však dám iba raz, potom sa s ním rozlúčim. Pracujem s ľuďmi, ktorí pochopili, čo je potrebné, a sú za svoje zdravie ochotní a schopní niesť zodpovednosť. Iná situácia je, pochopiteľne, u starých ľudí alebo u onkologicky chorých. Tí sa bez dlhodobej alebo aj doživotnej medicínskej podpory nezaobídu.

Ako sa vám žije mimo oficiálneho medicínskeho systému?

Slobodne. Som rád, že som z toho starého vystúpil. Je založený viac na liečení chorôb ako na uzdravovaní. Lekár je v ňom finančne motivovaný k tomu, aby sa správal ako opravár. A pacient nie je motivovaný k aktívnej starostlivosti o vlastné zdravie. Tadiaľ však cesta k zdraviu nevedie. Páči sa mi model, ktorý fungoval v dávnej Číne - vladár platil svojho lekára len vtedy, kým bol zdravý. Keď ochorel, platiť prestal. K takejto zmene motivácie by som chcel dospieť. Byť platený za to, že radím ľuďom, čo majú robiť, aby boli zdraví.

Ako sa staráte o svoje zdravie vy?

Viem poradiť každému, ale vlastnú životosprávu by som radšej nekomentoval, vegetarián ani abstinent rozhodne nie som (smeje sa).

Jan Hnízdil
Špecialista v odbore komplexného rehabilitačného lekárstva a psychosomatiky. Podieľal sa na niekoľkých knihách, napríklad na tituloch Mojím maródom, Doping alebo zákulisie vrcholového športu, Bolesti chrbta: mýty a realita, alebo Ako liečiť chorobu šialenej medicíny.Author: meldo # FajuSuba76
Zdravie2014-09-0226
-
 86% ( 33 people voted )
+
...rozumny pohlad na svet... To je to, co nam vacsinou chyba... Tento pan ma 100% pravdu a pokial ludstvo nepochopi, ze treba zit v sulade nie len s prirodou, ale aj vlastnym telom a duchom... tak bude mat problem... My vlastne denno denne koname neustale v rozpore s niecim a vacsinou to robime vedome... Absolutne pravidelne porusujeme pravidla prirody, ludskosti, ci mravnosti... Vacsina majitelov rodinnych domov sa snazi mat perfektny travnik, kde likviduju chemiou burinu a akykolvek naznak inej rastlinky ako je "nudna" trava... nemaju v zahrade ziadny ovocny strom, policko s cibulou ci paradajkami..., ale pri tom si kupuju zasadne len bio potraviny a znackovu balenu vodu... Urcite maju tiez nainstalovane zavlazovanie travnika, ale dazdovu vodu zo strechy domu pustaju do kanalizacie... Maju tepelne cerpadlo, ale pribytky prekuruju a plytvaju energiou... Toto vsetko su paradoxy, ktore vyzeraju z nadhladu grotesktne a predsa su tak bezne...
fan B # DohaMato29
-
 95% ( 170 people voted )
+
2014-09-03 14:26:10 c350b805
Fan B - toto ma štve už roky. Postaviť si hypermoderný, presklený, nechutný dom, potom záhrada - tony štrku, miestami tráva a kde - tu tuje.
Ja mám dom síce s modernýn zariadením, ale architektúrou zapadajúci do krajiny, dvor, aj ten trávnik, ale aj záhradu, ovocie, zeleninu, sliepky.....a niekoľko km ďalej makáme na chalupe, slivky.....a pritom práca, sústavné štúdiu, 3 deti, ktoré chodia na ZUŠ, vedieme ik k Bohu... a nemám pritom 3 au - pairky, slúžky ako napr. v Anglicku. žena s 2 deťmi - a to ani nefchodí do roboty.....Západ degeneruje. Horšie je, že si to odkukávame....

slavka # MegaPiqy41
-
 80% ( 34 people voted )
+
2014-09-03 16:01:49 5587facc
Pardon, ku komu ich to - obrazne povedané - vediete? Vediete ich na psychické jatky? Tak skončia v ústave, ako tunajší pacient Lucifór. Na práškoch, ako straumatizovaný kostolný fanatik lomcujúci na samotke mreže bez kľučky na jeho strane...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 51% ( 25 people voted )
+
2014-09-03 17:48:25 d405c1fd
Je to pravda. S kamosom sme o tom kecali. Ze zachvilku bude normalne byt idiotom a normalny bude povazovany za blazna. Kto bude blazon v spolocnosti? Ked zo sto ludi bude 99 magorov a jedne normalny? Samozrejme ze magori budu povazovat normalneho za magora. Bohuzial tam smerujeme.
Maharball # DupyKeka07
-
 77% ( 20 people voted )
+
2014-09-03 18:01:58 5f83801b
Pandebilium, ty ubohy zakomplexovany trtko s pomyselnym patentom na rozum! Ty si fakt neodpustis ani jedinu prilezitost do niekoho si kopnut? Si CHUDAK!
ironman # NytiDuju66
-
 43% ( 4 people voted )
+
2014-09-03 20:29:58 5b7f4ebf
loading...
Vraj západ degeneruje. Ani náhodou západ nedegeneruje, pretože západ je iba svetová strana, smer cesty. Etatisti kvôli prekrytiu vlastnej malosti potrebujú patriť do jediného možného a prípustného politického celku na istom území, každého doň pod hrozbami teroru dokopať a ak sa odchyľuje, tak osvojitelia si politického začleňovania sveta prehlásia o ňom, že degeneruje len preto, že má slúžky. Svätá prostota. To by býval prijateľnejší dôvod, ale je to zámer a nevraživosť, sebachvála. Slava nedávno vypisovala, aká je úspešná lekárka a čo všetko už dokázala. Potrebuje si ego dostatočne vymasírovať výkrikmi o degenerácii druhých. Stúpa predsa tým, že poníži ostatných, vraj nasleduje Boha, to určite. Zdegenerovaný takzvaný západ síce je, lenže nie kvôli trávniku alebo slúžkam, ale pre dokonalé celistvé dávne odkresťančenie spoločnosti. Pokiaľ vy, zrejme sa nazvete východom, nie ste zdegenerovaní, tak sa utešujte a žite v klamstve.
Čo vás je vôbec, vy estéti do toho, ako kto býva? Ak sa chvastáte ako exhibicionisti v iných diskusiách, tak máte príležitosť ponúknuť väčší obnos z vášho kariérneho zdaru susedovi, aby postavil domec podľa vášho gusta. Komunisti by chceli prikazovať ako má kto žiť, ale zaplatiť za vaše rady by ostalo na ňom.
Prečo by žena mala chodiť do roboty? Aby sa feministicky realizovala ako lekárka a zarábala na úbohých a chorých, aby trávila čas s cudzími ľuďmi, ohováračmi, závistlivcami, aby skončila ako frustrát? Nech žena pracuje iba pre seba. Okolitý svet jej väčšinou iba škodí, to je veľká pravda.
Vedieme k Bohu, výborný vtip. Heretici práveže odvádzajú človeka od pravého Boha, ktorý sám Seba aj opísal. Heretici poznajú iba mantrovité meno Boha, nie Boha, v heretických sektách nesídli Boh, liaheň bludov a oklamaní sťahuje nevedomcov do rýchleho zavrhnutia. Ako vôbec môže privádzať k Bohu človeka bezbožnými médiami sledovaná a vnucovaná vatikánska celebrita?

Lidhja # JojaVime40
-
 57% ( 13 people voted )
+
2014-09-03 20:38:14 4e62297d
Do každého snáď nie, ale ak nasilu chceš, priklincuj sa na skrížené trámy. Do takto naaranžovanej obludy si kopnem vždy s potešením.

:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 61% ( 8 people voted )
+
2014-09-03 20:41:34 d405c1fd
Napisal som do NIEKOHO, nie do KAZDEHO. Uboziacik...
ironman # NytiDuju66
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-03 21:14:42 5b7f4ebf
Pandemonium je taky typicky pacient ,ktory sa rad ohana mudrostou sveta a pritom je skor zakomplexovany a rad si kopne a štihne ....
Nechajme ho tak , on za to chudak ani nemoze .

Pablo # VybaDaco15
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-09-03 21:37:51 bca72497
Nerozčulujte sa nad týmto človekom, mne skôr dokazuje ako dokáže človek spoločensky a rozumovo klesnúť, urobil som si z neho takú malú laboratórnu myšku.

Preto Vás žiadam, nekazte mi experiment:D

lucifer # FaliQuva33
-
 62% ( 3 people voted )
+
2014-09-03 21:44:30 b91d9c22
fajn príspevok Gejza, poprosil by som ešte špecifikovať elity, ktoré uvàdzaš.
imelo # BoxyVidy38
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-04 05:50:02 55a21243
Podobne funguje na Slovensku terra medica, ich cenník tiež napovedá o klientele.
imelo # BoxyVidy38
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-09-04 06:15:50 55a21243
Stresom v biológii sa rozumejú imetabolické pochody "negatívne" pôsobiace na organizmus. Nielen vonkajší sociálno - pracovný stres.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-04 07:13:29 55f80a26
K samotným pszchiatrickým ochoreniem, vážne sú biologického pôvodu. Na tie "mastičkárenie" nejak nefunguje. Sociálnym, pracovným a ekonomickým stresom vyvolané sa liečia väčšinou psychoterapiou. Doma alebo u lekára. Bohužiaľ je čoraz modernejšie a nakoniec i ľahšie ísť k lekárovi, ako si nájsť bútľavú vŕbu doma.
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-04 07:19:53 55f80a26
Gejza

Raz, keď som v nejakej diskusii dal do pozornosti projekt Venus a film o ňom Zeitgeist, označil si ma za komunistu :)
A vidíš, teraz aj ty vyzdvihuješ sociálne istoty (pozor, netvrdím, že neoprávnene) a určite sa necítiš ako komunista ;-)

meldo # FajuSuba76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-04 09:20:45 3ec5f340
Článok ma zaujal, vďaka. Každodenný stres zažívajú ľudia ktorí sú pod tlakom - akýmkoľvek. Či už ekonomickým alebo spoločenským v práci medzi kolegami, aj ako dôsledkom frustrácie nespokojnosťou z vlastným životom. Ku kvalite duševného zdravia im to iste nepridá. A je naozaj na každom aby prehodnotil čo konkrétne ho kde tlačí, čo ho trápi aj to ako sa to dá zmeniť. Dá sa žiť aj v tejto dobe menej stresujúco vyžaduje to však rozumnú stratégiu, priority.. Zhodnotiť či potrebujem hneď to "nové auto" alebo či je lepšie splatiť predčasne hypotéku. Či je lepšie viac sa za všetkým novým naháňať alebo či si to kúpiť až keď to bude vo výpredaji, respektíve či to vôbec treba. Prípadne čo je treba k tomu a ako sa dá čo zariadiť okolo seba aby sa človek nemusel naháňať večne dookola. Či je lepšie mať viac voľného času alebo viac zbytočných harabúrd okolo seba. Prehodnotiť za čím sa to vlastne naháňa a či sa to nedá dosahovať inak. Je rozdiel či si niektoré veci ktoré človek vie urobí v kľude svojpomocne alebo si na to zavolá "firmu" a bude to nutne musieť zaplatiť naháňaním sa v práci. Či si navzájom bezodplatne pomáha zo známymi a susedmi alebo je zabuchnutý sám za svojim plotom, zo svojimi vraj neriešiteľnými starosťami. Takisto je veľký rozdiel v tom či človek iba "robí niekde" lebo musí alebo robí to čo ho teší.

No toto # DyvuVeqi71
-
 78% ( 13 people voted )
+
2014-09-04 09:55:13 b2281e02
Dakujem Gejza za odpoveď.
Myslím si, že spektrum hodnôt jednotlivcov tvoriacich spoločnosť presahuje to, čo ponúka elita. I keď majoritné skupiny sú najviac pod vplyvom elit ako si ich ty zadefinoval.

imelo # SyxaHosa82
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-09-04 18:42:19 55a2ee86
Gejza

Na základe, toho že "navrhujem návrat ku socializmu" ... Asi som Ťa zle pochopil. Ťažko sa v tej kope irónie hľadá skutočná pointa

meldo # FajuSuba76
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-09-04 20:24:06 c35b0b42
Problem je inde ... problemom je ludska zavisť a vplyv médií a reklamy nic viac a menej. Ludia cele dni nic nerobia len riesia preco oni toto maju a toto nemaju + masirovanie mozgov cez media = stress = musim makať aby som aj ja mal a mohol sa pochváliť statkami a nie niecim nehmotným. dalsi problem je relax ludia nevedia relaxovat a uzivať si ci uz menej alebo viac zarobených penazí. Dalsi problem je ze ludia nevedia ekonomicky fungovať .. nikdy nemuseli. v skole sa to neucili a teraz s tým majú problém ... ak to celé zabalíme je to hrozne ... kazdeho zastavia az ozajstne problemy psychické ok ale hlavne vážne zdravotné ... uvadzat priklad marketingovej manazerky z farma businessu je peklo. toto bola jej volba a presne jej problem nenazranosti a snahe ukazať sa pred ostatnými ... Potom jej prdlo a dnes si vyrezáva co je opat extrém ... takze z kaluze do blata ... stred je niekde v strede makat v case ked musím v pracovnej dobe a ptom realxovať nepracovať po veceroch a venovať sa napr. rodine priatelom ... alebo cestovať ... cestovanie pouzívam ja ako nástroj na vyvážený život.

Karol Konarik # WaweLeto68
-
 69% ( 6 people voted )
+
2014-09-16 14:07:24 4f38bd92
toto mi vysi doma na stene, aby som nezabudla zit: KED SA PYTALI DALAI LAMU, CO HO NA LUDSTVE NAJVIAC PREKVAPUJE, POVEDAL: ludia! PRETOZE POTREBUJU ZDRAVIE, ABY ZAROBILI PENIAZE; POTOM POTREBUJU PENIAZE, ABY ZNOVA ZISKALI ZDRAVIE; POTOM SA TAK ZNEPOKOJUJU BUDUCNOSTOU, ZE SI NEUZIVAJU PRITOMNOST, A TAK NEZIJU ANI V PRITOMNOSTI A ANI V BUDUCNOSTI. A ZIJU TAK, AKOBY NIKDY NEMALI ZOMRIET. NA KONIEC ZOMRU BEZ TOHO, ABY PREDTYM ZILI.
Ricki # HaheDaga93
-
 63% ( 6 people voted )
+
2014-09-21 10:31:07 54713fc3
Ahoj, sorry, ale chybí mi tu zdroj článku, což se normálně dělá protože to je slušnost. :) Marek, Rungo.cz

http://rungo.idnes.cz/jan-hnizdil-a-komplexni-medi
cina-daw-/behani.aspx?c=A131014_100901_behani_fro
Marek Odstrcilik # BonoKovu52
-
 50% ( 2 people voted )
+
2014-09-23 09:10:50 5e71a113
Dobry den,
ukradli ste tento clanok zo stranok Rungo.cz a neuviedli ste ani povodny zdroj, ani autora. Overila som si to u autora clanku. Mozete sa hanbit!

Lindustn # VavaKiqo90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-10-03 12:05:59 504f5681
No a čo máme doma sedieť ?
Tomas # SituBaho16
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-04-28 09:14:44 57f4d616
PODPOR MIER , UZAMKNI DEPRESIU

http://depressiondepository.com/podpor-mier/

MIER # WuvyCowa08
-
 55% ( 1 people voted )
+
2016-05-12 10:24:28 5f6601a9
PODPOR MIER A UZAMKNI SVOJU DEPRESIU.
MIER # WuvyCowa08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2016-05-12 10:25:34 5f6601a9

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
deväť   devä
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

A S NÍM PŘIŠLO PEKLO …


A S NÍM PŘIŠLO PEKLO …
Prolog: Člověk, který změnil tvář Matičky Rusi. Obdivovatel Marxe, který se však držel jen agresivní a radikální části Marxova díla. Žák, který si však upravoval cizí i své ...
Výzva riaditeľovi Sociálnej poisťovne: Informujte sporiteľov o situácii v I. pilieri:
Turecko a jeho geopolitické kroky
Ať si EU vytře pozadí, tady žijeme svobodně.

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0913 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage