Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Smutná nevedomosť o zmysle života


Smutná nevedomosť o zmysle života

A táto zarážajúca nevedomosť sa odráža vo všetkom, čo ľudia robia, ako žijú, ako uvažujú a ako hovoria. Týmto všetkým dávajú najavo fatálnu nevedomosť o účele vlastného jestvovania. Ľudia nevedia, aký má ich bytie zmysel a táto nevedomosť sa šíri z generácie na generáciu ako prekliatie už po celé stáročia. A dokonca ani doba vedecko technického pokroku na tom celkom nič nezmenila.

 

Mnohokrát je až dojemné pozorovať mladých rodičov, ako sa svojim deťom snažia dať len všetko to najlepšie. Ako sa ich snažia finančne dobre zabezpečiť, ako sa im snažia poskytnúť čo najlepšie vzdelanie, ako sa snažia rôznymi záujmovými činnosťami zmysluplne vyplniť ich voľný čas. Je dojemné sledovať, aké veľké nádeje vkladajú do svojich detí, ako veľmi chcú, aby dosiahli oveľa viac, ako oni.

 

A za všetkým tým cítiť určité nevedomé prianie, aby sa aspoň ich deťom podarilo uskutočniť to jediné a veľké, čo sa nepodarilo dosiahnuť a uskutočniť im samotným.

 

Nie, nejde tu o veci hmotné , ku ktorým to všetko nakoniec skĺzne a pri ktorých to napokon všetko skončí. V tomto podvedomom, samým sebou nepriznanom prianí mnohého rodiča je skrytá túžba, aby sa aspoň ich deťom podarilo nájsť, pochopiť a naplniť skutočný zmysel ľudského bytia.

 

Je to však niečo iba slabo tušené a ťažko pomenovateľné, čo nakoniec skĺzne len do toho vonkajšieho, fyzického a viditeľného. Do riešenia otázok hmotného zabezpečenia svojich detí, ich dobrého vzdelania, vhodnej práce a vhodného životného partnera. A vo víre života, naplneného uspokojovaním obrovského množstva hmotných potrieb zrazu nečakane nadíde čas, keď už ich deti majú svoje vlastné deti.

 

A oná začarovaná reťaz fatálnej nevedomosti o poznaní a naplňovaní zmyslu ľudského bytia pokračuje ďalej bez toho, že by sa našiel niekto, kto by ju dokázal preťať.

 

Aký je teda zmysel ľudského bytia? V čom spočíva?

 

Jeho pochopenie sa skrýva v poznaní, že človek je bytosťou duchovnou. Z ríše ducha vstúpil do hmotnosti, aby sa napokon do ríše ducha vrátil nazad. Do hmotnosti vstúpil nevedomý a neznalý a naspäť sa má vrátiť plne vedomý a znalý. Návrat späť je úlohou každého človeka a skutočným zmyslom jeho bytia. Je ním opätovný návrat do ríše ducha, podmienený jeho primeranou zrelosťou a ľudskou veľkosťou.

 

Hmotnosť, v ktorej sa človek nachádza je teda akousi školou, ktorá slúži na to, aby v rôznych životných situáciach zbieral skúsenosti prostredníctvom vlastného prežívania a tak postupne duchovne dozrieval. Dozrieval v osobnosť vysokého ľudského, morálneho a mravného rozmeru, ktorá spĺňa kritéria vstupu do ríše ducha. Tam totiž môžu vstúpiť a vrátiť sa nazad iba tí, ktorí spĺňajú tie najvyššie kritériá. Kritériá čistoty a ušľachtilosti, kritéria spravodlivosti, ľudskosti, čestnosti a dobroty srdca. Jedine pred takýmito ľuďmi sa otvorí brána, umožňujúca im vstup do večnej nádhery ríše ducha. Jej krása sa nedá porovnať s ničím, čo sa nachádza tu na zemi.

 

Pred človekom, ktorý však vyššie spomínané kritériá vo svojom živote nenaplňuje zostáva brána ríše ducha zatvorená a to až dovtedy, kým aj on duchovne nedozreje. To znamená, že až dovtedy bude musieť žiť v hmotnom svete, aby sa v ňom učil, prežíval poznával a dozrieval. Aby v ňom nadobudol požadovanú ľudskú veľkosť.

 

Čas k tomu je však vymedzený! Vymedzený trvaním hmotného sveta, pretože všetko hmotné raz vzniklo a preto raz musí aj zaniknúť. Raz teda celkom určite zanikne aj naša slnečná sústava i celý náš okolitý vesmír, ale i oblasť jemnejšej hmotnosti, kam odchádzajú duše ľudí po fyzickej smrti. Škola života totiž pokračuje aj v tejto jemnejšej rovine bytia. Aj tu pokračuje príprava človeka na jeho vstup do ríše ducha. Aj tu pokračuje jeho ďalšie dozrievanie tak, aby sa stal schopným splniť požadované kritériá pre vstup do duchovnej ríše.

 

Úlohou každého človeka je zodpovedne na sebe pracovať a stihnúť správnym spôsobom dozrieť dovtedy, kým trvá hmotný svet. Ak by to totiž z nejakých dôvodov nestihol, ak by sa nedokázal včas odpútať od hmotnosti a vstúpiť do bezpečia ríše ducha, museli by ho rozomlieť mlyny rozkladu hmotného sveta, v ktorom by zostal uväznený.

 

Zmyslom života každého človeka na tejto zemi je stať sa natoľko zrelým, aby raz mohol vstúpiť do večnej ríše ducha! Všetko ostatné je len prostriedkom k tomuto účelu! Celý náš život na zemi je len prostriedkom k tomuto účelu. Na to nikdy nezabúdajme!

 

Človek môže usilovať o svoje finančné zabezpečenie, o svoje vzdelanie, môže sa realizovať vo svojej práci a môže mať mnoho záujmov. Môže mať rodinu i deti a mnoho ďalších vecí, avšak vždy by si mal byť vedomý toho, že na nijakú z týchto vecí sa nesmie pripútať tak, aby sa stala zmyslom jeho života. Aby ho úplne pohltila!

 

Vždy a za každej situácie si musí byť vedomý skutočného zmyslu svojho bytia, ktorým je duchovné dozrievanie. Ktorým je nadobúdanie spôsobilosti dosiahnuť kvalitou svojho života kritérií, oprávňujúcich ho k vstupu do ríše ducha.

 

Ak máme hovoriť o kritériách, ktoré musí človek splniť, ak máme hovoriť o tom, aký musí byť a ako má jednať, aby mu to mohlo byť umožnené, všetko, čo v tomto smere potrebujeme vedieť nám veľmi jednoducho a jasne pomenoval už Mojžiš vo svojom desatore a po ňom Kristus vo svojom učení. Ak sa budeme vytrvalo snažiť takýmto spôsobom myslieť, cítiť, hovoriť a jednať, potom budeme kráčať svojim životom správne. Potom budeme napĺňať jeho skutočný zmysel. Potom budeme duchovne dozrievať tak, až sa napokon staneme zrelou ľudskou osobnosťou, ktorá môže vstúpiť do ríše ducha, pretože splnila všetky k tomu požadované kritériá.

 

Toto je zmyslom ľudského bytia! Toto má dosiahnuť každý človek a o toto má usilovať. Týmto snažením naplní nie len zmysel vlastného bytia, ale zároveň tým dá i iný, omnoho vyšší a ušľachtilejší rozmer všetkému okolo seba. Svojim vzťahom k ľuďom, k rodine, k spoločnosti, k zamestnaniu, k prírode, ale i k peniazom a k majetkom.

 

Toto je oná nevedomá túžba, ktorú nesú v sebe všetky generácie. Podvedome tušená túžba po uskutočnení pravého človečenstva, pred ktorým sa otvára brána raja!

 

V tomto spočíva oná skrytá, nevedomá a nenaplnená túžba mnohých rodičov, ktorí v neurčitom tušení dúfajú, že práve ich deti budú tými, ktorým sa to podarí. Že práve ich deťom sa podarí zlomiť generačnú kliatbu nedôstojnej nevedomosti o zmysle a naplnení vlastného bytia.Author: Peter Balaz # VimaXabo70
Záhady2013-11-21128
-
 63% ( 17 people voted )
+
Základná myšlienka je dobrá. Len vadí mi to, že to napísal nejaký kresťan.

Slovansko-Árijské védy hovoria, že najväčšie zlo je nevedomosť je najväčšie zlo.
Áno to je veľká pravda. Nevedomosť v tom, že kresťanstvo je podvod
a poznanie pravého duchovného učenie je veľmi dôležité.
Napr. čo tak poznať presnú metodiku meditačného cvičenia, ktorá nás oslobodí od všetkej temnoty a naplní radosťou? Ja teda zostavujem metodiku takéhoto cvičenia, ktoré nenájdete nikde na internete, funguje to perfektne na každom mužovi

montenegro # NycyQywa82
-
 48% ( 11 people voted )
+
2013-11-21 09:49:46 5057d10a
Základná myšlienka je dobrá. Len vadí mi to, že to napísal nejaký kresťan.

napisal to jednoducho clovek. Apropo, ako ste prisli na to ze Mojzis a Jezis boli krestania?.. Myslite si snad ze kazdy kto spoznava Pravdu a hlada Boha sa musi niekam radit?...POZNAVANIE STVORENIA A ZAKONOV V NOM JE ZALEZITOST OSOBNA; TEDA TYKA SA KAZDEHO JEDNOTLIVCA; VED ZIJE VO STVORENI BOZOM...

mikinic miroslav # PiweSeqa63
-
 65% ( 7 people voted )
+
2013-11-21 10:42:50 4f9e99dc
Desatero je vyloženo špatně a Kristovo učení je vyloženo ještě hůře. Na místo toho aby lidé žili dle jeho slova tak se z Krista udělal kult osobnosti a na to slovo a život dle něj se nějak pozapomnělo. Posléze se k tomu přidali zcela scestné názory ohledně odpuštění hříchů.
enigmatic # QaluWaho54
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-11-21 10:47:49 54f2449b
enigmatic,... suhlas presne tak a namiesto toho aby to ludia preskumali, TAK ROBIA UNAHLENE UZAVER; A SKODITE NIE LEN SEBE ALE I INYM; JE TO VASA ZODPOVEDNOST!!;...dnes je uz mnoho informacii , PRAVDA SA DA SPOZNAT..,.

mikinic miroslav # PiweSeqa63
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-21 11:13:46 4f9e99dc
Ach jaj. Viera ani Cirkev s.r.o. nie su odpoved na nic duchovneho. Je to len snaha o maipulaciu pomocou dogiem. Nie su tam ziadne odpovede, ktore by stali za zmeniku. Krestanov caka velmi neprijemne prekvapenie. Sranda je ze su slepi a preto slepotu vidia vsade okolo. Nepoznate cestu duchovneho usilia a ani ju v tomto zivote uz nepostrehnete, pad predchadza vzdy pycha a tento krat je to ta vasa. Majetok si do hrobu nezoberiete a vase dogmy tam nemaju platnost.

Hmm # WivaSuva15
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-11-21 11:54:02 c299d9f8
Souhlasím s "Hmm". V jedné knize stojí psáno, že skutečná víra se stane posléze přesvědčením a následně dle toho přesvědčení člověk začne žít. Teprve pak se stane víra živou až se uvede do praktického života. Předpokladem přesvědčení je samozřejmě to aby v učení nebyla žádná mezera, žádně stinné místo pro jakékoliv nejasnosti a už vůbec ne pro dogmata.
enigmatic # QaluWaho54
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-21 12:28:14 54f2449b
loading...
Podľa mňa je celý článok napísaný zle. Stále sa tam opakuje,že človek prišiel na tento svet nevedomý a vráti sa do večnej nádhery ríše ducha. Povedzte všetci čo tu píšete,ak ste niečo robili,nerobili ste to s presvedčením,že robíte dobre? Človek ,ktorý ma sám v sebe ,to desatoro prikázaní a nemusí ho ani nikde čítať,aj ten občas vo viere,že robí dobre,urobí zle.Nemusíme byť ani kresťania. Aj bez desatoro vieme ako žiť,len niekomu sa to nepodarí tak ako by chcel a tu by mu mal podať pomocnú ruku Boh,keby bol,no ten sa len prizerá.
Potom ten čas vymedzený nestihne.
čo sa stane?

(Čas k tomu je však vymedzený! Vymedzený trvaním hmotného sveta, pretože všetko hmotné raz vzniklo a preto raz musí aj zaniknúť. Raz teda celkom určite zanikne aj naša slnečná sústava i celý náš okolitý vesmír, ale i oblasť jemnejšej hmotnosti, kam odchádzajú duše ľudí po fyzickej smrti. Škola života totiž pokračuje aj v tejto jemnejšej rovine bytia. Aj tu pokračuje príprava človeka na jeho vstup do ríše ducha. Aj tu pokračuje jeho ďalšie dozrievanie tak, aby sa stal schopným splniť požadované kritériá pre vstup do duchovnej ríše).Ak nesplní ten limit zostane večne blúdiaci ako AHASVER?

Autori článkov by mali písať aj svoje povolanie.
Jambo # CapuSuxo47
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-11-21 13:05:03 4e62204d
Pro "Jambo": Máte v podstatě pravdu. Tak si poznačte enigmatic = povaleč. Čtu si většinou v leže.
enigmatic # QaluWaho54
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-21 16:12:49 54f2449b
Je milé, že veci, ktoré sú zrejmé sa znovu oprašujú. I v naších modernejších časoch, povedzme posledných pár tisícročí.


Ale chlapci a dievčatá, koľkí z vás poznajú osobne "tích" čo tu Pravdu stelesňujú. A čo s tým robíte...?


Hawk-

JeUchvatne # WoniMuqo81
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-21 20:20:24 9ec18c36
jeuchvatne,-Ja by som Tú otázku pozmenila.
Ale chlapci a dievčatá,koľkí z nás poznáme osobne "tých"čo Pravdu stelesňujú?A čo s tým robíme?
Lebo Ty "ich" poznáš?
enigmatic,-Vyšlo mi,že enigmatic je v preklade záhadný,tajomný,alebo ťažko pochopiteľný.Takže Všetci tápeme v nevedomosti?tomu neverím. Či naše deti budú múdrejšie,tiež záleží len na nás.Boli by sme zlí rodičia,keby sme sa netešili,že naše deti vedia viac.A to je presne to. Naše deti budú náš obraz.Učme ich byť slušnými,k ľuďom ,aby mali dobrý vzťah k prírode, K všetkému čo potrebujú k životu a k tomu patria aj peniaze ,nech mysli kto chce-čo chce.Nezabudnime na pokoru,ktorú veľa ľudí rado omieľa ,ale nevie čo to je.
Nepotrebujeme k tomu žiadne desatoro.Je tu ale jedna hrozba.Aj z dobrej cesty sa dá zablúdiť.
Istota nebude nikdy.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-21 21:26:15 4e62204d
Dobra balada o hovne.
Zas sa podmienuje, musime stihnut kym sa vsetko rozpadne :o)
Nic sa rozpadavat nebude, cyklus je nekonecny a vecne sa opakujuci.
Tyto ludia len hadaju a fantaziruju, co je za hranicou, za ktoru nevidia.
Ludska predstavivost dokaze vytvorit vsetko a niektori, ju pouzivaju na vysvetlovanie javov, ktorym nerozumeju.
Potom je tu X-milion nabozenstiev a moznych vysvetleni, "Ako to teda vsetko je"
Takyto ludia sa skor ci neskor stanu dokonalymi pozermi, len aby si udrzali svoju teoriu pokope.
Ohladne dychtivej zvedavosti po pravde tychto fantastov ma napada prihoda, ktoru rozprava Echart Tolle.

Za Zenovym majstrom prisli jeho ziaci s otazkou:
Majstre, ako to vyzera po smrti?
Zamyslel sa a povedal...
Ja neviem.
A ziaci na to: ako to, ze nevies? Ved si Zenovy majster!!!
On sa zamysel a povedal.
Ano, som, ale nie som "mrtvy zenovy majster"


Bojar # TyboNowe56
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-22 01:24:34 4e63f4d6
Mam pocit ze vsetkym unika jedna mala drobnost. Miera pochopenia sveta zavisi od miery pochopenia sameho seba. A ako si kto rozumie vieme vsetci velmi dobre. Ma tu niekto odpovede ? Ci len same otazky.
Tlachat je jedna vec a makat na sebe celkom ina. Travim hodiny denne tvrdou pracou na sebe skumanim a poznavanim. Ako je to s Vami ?

Hmm # WivaSuva15
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-22 10:49:16 59ad5942
Bojar to vystihol.
Hmm,-Aj tí čo nám kladú otázky sa nepoznajú a ani odpoveď na otázky nepoznajú. To je len také mudrovanie ako ,že zem je dutá a žije tam niečo vysoko inteligentné.A o kruhoch na obilí,že to zanechávajú mimozemšťania.Namiesto toho,aby vedci radšej vyriešili ako nezničiť to BOŽSTVO,po ktorom chodíme ZEM.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-22 11:16:35 4e620e5e
Zufale clanky ako toto pisu jedinci na pokraji zufalstva ktory sami seba chcu presvedcit ze oni prisli na nieco viac ako ostatok. Maju strach zo zivota a zo smrti a tak sa snazia hladat pevny bod o ktory sa mozu opriet.Mystifikacie a rozpravky ktorymi sa snazia nakazit aj ostatnych a ked sa im to podari maju pocit ze to co vymysleli sa stava pravdou.
Aj ked by som rad veril v taketo rozpravky nas zivot je jasnym a nevyvratitelnym dokazom o tom ze nic ako dusa, boh a podobne vymysli neexistuju. Sme len zvierata ako kazde ine ale evolucia nam dala moznost rozumneho uvazovania. Vsetko raz zacina a raz konci. Clovek tak ako ine zvierata nie je duchovna bytost, zije a vnima len hmotnu podstatu.Laska, nenavist a ine druhy emocii su len prekazatelnou chemicko elektrickou reakciou naseho mozgu ktora sa vyvnula za konkretnym ucelom.
Nerieste svet fantazie a zacnite zit v tomto jedinom svete ktory mate. Zijeme len chvilu a treba ju vyuzit naplno
MM # SidaSafa91
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-11-22 12:04:54 d94b4912
Človek sa môže dostať do vyššieho sveta len vtedy, keď si prežil ten nižší. Môžete dosiahnuť vyššieho sveta, len až ste prešli všetkou agóniou a extázou toho nižšieho. Skôr ako sa lotus stane lotusom, musí sa predrať bahnom - a to bahno je náš svet. Mních pred tým bahnom ušiel, nikdy z neho nebude lotus. Je to akoby sa semienko lotusu bálo spadnúť do bahna. Potom ale zostane navždy len obyčajným semienkom lotusu, nikdy nevykvitne. Až chce vykvitnúť ako lotus, musí do bahna, musí zažiť ten rozpor. Bez tohto rozporu života v bahne nedosiahne ničoho.


TOTO JE NAZOR CLOVEKA KTORY ZIL BOL EXISTOVAL A NEKAZE IBA OPISUJE TO CO UZ DAVNO VIEME A CO SI NECHCEME UVEDOMIT...KNIHA KTORA VAM ZMENI POHLAD NA ZIVOT ..osho zivot laska smiech....

miska2008 # QimyXovu52
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-22 12:23:34 b22933fe
MM a Bojar
ma predbehli, takže nemusím už nič dodávat.
No a články napísané Petrom Balážom už zásadne nečítam,sú to naprosté debility vždy.

brano # PelaSedo59
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-22 13:28:16 c305bafe
Aj ked by som rad veril v taketo rozpravky nas zivot je jasnym a nevyvratitelnym dokazom o tom ze nic ako dusa, boh a podobne vymysli neexistuju. Sme len zvierata ako kazde ine ale evolucia nam dala moznost rozumneho uvazovania. Clovek tak ako ine zvierata nie je duchovna bytost, zije a vnima len hmotnu podstatu.Laska, nenavist a ine druhy emocii su len prekazatelnou chemicko elektrickou reakciou naseho mozgu ktora sa vyvnula za konkretnym ucelom.“

Na tomto priklade jasne vidno kam vedie teoria evolucie....ze clovek, zalostne -pomyleny, poprie nakoniec este aj svoju duchovnu podstatu. Nakoniec poprie aj to, ze je vobec zivy, z ciste biologickej formy sa zmeni na hmotu – kamen a umrie … DUSA je vecna, nic ine nema v zivote vyznam … Vy co ste sa zamerali na hmotu, je mi vas uprimne luto ...LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 4 people voted )
+
2013-11-22 13:28:21 509a8e6a

A odkiaľ to všetko viete okrem toho že ste sa tomu rozhodli veriť ?
Stará mať vravela.
Zvieratkám ktoré sa povyšujú nad iné zvieratká poukazovaním na duchovno. Ste tiež len hmotné. Mali by ste sami seba poľutovať a netárať toľko o vlastnej virtualite ako o významnom útvare ktorý si poradí bez hmoty. Bez hmoty si ani neprdknete..
zvedavy # JaqiWyfu19
-
 56% ( 6 people voted )
+
2013-11-22 15:18:05 b22875bc
mozno hmota je tvoje väzenie, tvoje hranice,ktore nikdy neprekrocis...:) ked si zvedavy, open your mind... ako chces.. raz vsetci budeme nehmotni
LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-22 15:58:02 509a8e6a
Súhlas. Budeme nehmotní, existujúci len v spomienkach svojich potomkov.
No Tvoj výrok - mozno hmota je tvoje väzenie, tvoje hranice,ktore nikdy neprekrocis...:) si logicky odporuje z Tvojim druhým výrokom - raz vsetci budeme nehmotní.


Preto Ti dávam z logiky nedostatočnú a začínam chápať na čom stojí Tvoja viera.

zvedavy # JaqiWyfu19
-
 60% ( 5 people voted )
+
2013-11-22 16:19:05 b22875bc
MM, ty nie si kompletny ze?

clovek je zviera :o) ty kks, ty vies nieco, co nikto asi nevie.
Ale zas nevies nieco, co vie uz velky kopec ludi.

Rozdiel medzi zvieratami a clovekom je PRIEPASTNY.
Clovek si uvedomuje sam seba, zvierata nie.
Co je ale najzaujimavejsia vec, clovek prisiel na svet, aby sa ucil a zviera nie.
Zviera ked vysadite kdekolvek na planete, bude schopne prezit, lebo je vybavene instinktami.
Ale cloveka ked vysadite niekde, kde to nepozna, s najvacsou pravdepodobnostou zdochne.
Instinktou ma minimum.
Na druhu stranu, je velmi zaujimave, ako zvierata velmi tazko nieco naucime.
Zato clovek sa velmi dobre uci a zdokonaluje pomaly cely zivot.
Tu sa trocha zastavim, ako si sam Darwin nasral do huby a jeho teoria bola pochovana este ani nezacala.
Vybrali najinteligentnejsiu dospelu opicu z dost velkej vzorky a po 6 rokoch sa naucila primituvnu posunkovu rec.
Jedno dievcatko vo svedku zilo v multikutlurnej rodine a v siestich rokoch hovorilo plynule niekolkym jazykmi.
Clovek je dospely az v 18 roku zivota.

MM, ja ta ani nechcem urazat, ani ta zhadzovat. Si clovek co hlada a zatial si na uplnom zaciatku.
O tom bohu, to ma rozosmialo kompletne. :D :D :D

precitaj si R.Schache Tajomstvo planu zivota a najdes odpovede, ze mozog nerozhoduje a je len statista.
Spravili par experimentov...

http://ulozto.sk/xsZtyit/ruediger-schache-tajomstv
o-planu-vasho-zivota-pdf

zelam ti vela uspechov a stastia na tvojom putovani.

B.
Bojar # PivoDyhu02
-
 43% ( 4 people voted )
+
2013-11-22 16:19:33 4e63f4d6
Tak je to spravny, tak to ma byt..opatrne so slovami smutna nevedomost, zatvrdele srdce lahko rozdava sudy a pychou láka ho pocit ze vsetko vie.
imelo # FeleGyha79
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-22 16:20:14 55a2568f
zvedavy - len nebud taky unahleny v tom znamkovani ... hranice ktore nikdy neprekrocis - mozu znamenat ze ich neprekrocis aj ked budes nehmotny ... ak chapes co tym myslim... mozno toto je tvoja jedina sanca na duchovny rast a podla toho bude vyzerat tvoja vecnost...ty sa zameriavas na cetky, jedlo, peniaze, oblecko, co ja viem na co vsetko, teorie a duch ti upada, nezije..
ale tvrdit, ze clovek nema dusu je vrchol hluposti ...mozu zas niektori tvrdit, ze "daj mi dokaz, ze mam dusu", namiesto toho, aby ju hladali v sebe. To ze clovek ma dusu je snad evidentne, mozes ju vidiet v ociach predsa ... mozes ju citit...clovek je dusa v tele...niektori su fakt jak duchovne mrtvi, ale to su zombies ... tak jak tu povedal vyssie -ludske zvierata ...

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-11-22 17:00:38 509a8e6a
LenkaB
Prekročiť hranice fantázie nie je ťažké, ani pre mňa nie.
V istej romantickej filmovej zápletke Angelika a Sultán myslím to bolo povedané jasne. To žena nemá dušu. Korán vraví to isté sa mi zdá.

Len tak na okraj hypoteticky, možno by si aj veriacich v korán obhajovala ak by šlo o stret medzi nevercami a veriacich v korán. Už by Ti tak nevadilo že neveria či ako žena máš,nemáš dušu. Hlavne že veria v tie iné biblické veci. Je to len môj predpoklad.

To by mi skutočne pripadalo ako vrchol hlúposti, ak by žena ako Ty - žena s dušou, obhajovala veriacich v korán voči nevercom. A pritom ani neverci ani tí druhí - neverili by že dušu máš.
Nech akokoľvek pomenuješ svoje city, že by to nehmotná duša bola tak mne je to jedno.
S dušou je to zložité. Niektorí ju majú, niektorí nie ,dokonca v niektorých oblastiach sveta ju majú len muži ale kompletne sme všetci rovnako vybavení. Teda čo na tom že v Tvojich očiach sú oni zombies. To len Ty tak vidíš svet, takými očami. Istý nemenovaný muž vraj povedal - nesúdte lebo budete súdení či tak nejak. Mám pocit že by si sa toho mala držať nech ideš príkladom ako prvá, no namiesto toho súdiš zombíkov ktorí nie sú zombíci, iba sa držia viac pri zemi pri vlastnom fantazírovaní a rozlišovaní reality.
Oj ale som sa rozpísal.
Tak dobre oni sú zvieratká a zombíci, Ty si fajn a máš dušu a ste rovnako vybavení. Takže ich zombie neduša je podobná Tvojej duši. Môže byť.

zvedavy # JaqiWyfu19
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-22 17:59:50 b22875bc
Smyslem zivota je sam zivot, hosani a slecny

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 00:46:44 53d0513c
ale bohuzel takova veta mezi detmi vyvola akorat vic zkazy nez uzitku...
-- ono je to totiz podstatne slozitejsi a PROPOJENEJSI

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 00:57:35 53d0513c
https://www.youtube.com/watch?v=u5tFL_3CHFg
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 01:04:13 53d0513c
k memu predminulemu komentari bych upresnil ze : "mezi dospelymi detmi"

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 01:19:28 53d0513c
kecy,smysl zivota nevnimas akorat proto ze si oblbena ovce, ktera si neni vedoma ani toho ze je ovci

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-23 02:28:43 53d0513c
ne jeden clovek smysl zivota ma, takze to asi nebude zadna nelustitelna zahada LOGICKY ty tupce

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 02:30:23 53d0513c
pouzivej hlavu nower a nebudes muset psat na webu kraviny

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 02:31:21 53d0513c
"Smyslem zivota je sam zivot"

inak celkom genialna veta.....:)

LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 09:35:23 509a8de9
mm,- sa asi zle vyjadril a chcel napísať,že sme tvory ako každý iný tvor. No ale keď tvrdí,že človek nemá dušu a vníma len hmotnú podstatu,potom to s tým zvieraťom myslel vážne.Nepíšte tu o duši ako o holubici,ktorá by mala vyletieť z tela človeka po jeho smrti.Každý človek predsa má svedomie ,,rozum,teda dušu -(svedomie ) má.Len niekomu nedochádza,že má dušu,lebo ju má niečím zatemnenú. Podľa toho o čom sa tu bavíte,tak pletiete si asi zmysel života s dušou.Sú ľudia,ktorí nemajú zmysel života,lebo sú (duševne) chorí,ale dušičku majú takú čistú,že by sme im ju závideli.Duševne chorý človek vám dá toľko lásky a vie život tak krásne popísať svojimi slovami,že by ste žasli.To potom nemá dušu,lebo nevie vám povedať,čo je to zmysel života? Tak prosím vás nepíšte tu o zombies .Už z vás niekto pozoroval zvieratá?Videli ste plakať zviera? Alebo sa robiť,že je choré aby sa vyhlo dajakej činnosti ,ktorú nemá rado?Alebo trpieť psa ,keď vidí,že jeho pán je ťažko chorý a trpí? Pes trpí s ním. Môžete si myslieť čo chcete a zas mi vynadať,ale ja si myslím,že dokonca aj zviera má dušu.

Jambo # CapuSuxo47
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 13:32:17 5b7f5cbd
nower,-Väčšinou si ľudia,keď sú schopní rozmýšľať určia čo je pre nich zmysel života. Zmysel života je podľa mňa cieľ ,ktorý si každý určí. No nepodarí sa mu k nemu dakedy dojsť.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 13:43:44 5b7f5cbd
dusi ma vse zive ....

tedy i pes !

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 13:51:53 53d0513c
a neni zadna duse psi a duse cloveci ....

duse je proste duse ! neni pro kazdeho zivocicha jina ... :/

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 13:56:59 53d0513c
rozdil je v tom ze duse v cloveku ma k dispozici jine telo a jine schopnosti nez duse v psovi ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 13:59:39 53d0513c
lojzazpribrami - a vies vysvetlit aj odkial sa evolucne zobrala dusa?
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 14:51:23 509a8de9
No veď to netvrdím,len Aj človek má dušu nie podľa toho,že keď je intelektuál,že musí mať lepšiu dušu.Lenka ,-ty si z východu,pokiaľ som postrehla.Počula si slovo sumeňe?Ten mäkčeň je tam zámerne,keď si nepočula aby si vedela,že sa to hovorí mäkko.To je v preklade svedomie,čiže duša.Tá zlatá,dobrá dušička sa dá veru vidieť v očiach.
lojzazbribrami,-Ani ľudia nemajú rovnakú dušu. Neznamená,že keď je študovaný,alebo bohatý,že má "lepšiu" dušu.Duša je jednoducho duša. Niekto to prirovnáva k srdcu,že má buď dobré srdce ,alebo zlé srdce.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 15:10:59 5b7f5cbd
Evolučne duša. Tak to vieme kde sa vzala. Kultúra ju priniesla. Už od pradávna sa človek nejako snažil si vysvetliť život a tak večer pri ohníku vymyslel dušu aby mu to sedelo nejako. A teraz už vycikať a spať detičky. Lebo prídu zlé duše a budú Vás strašiť. bububu.
zvedavy # JaqiWyfu19
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 15:51:42 b22875bc

"Evolučne duša. Tak to vieme kde sa vzala. Kultúra ju priniesla."


aha, tak kultura ju priniesla.. hned mi je vsetko jasne...

Jumbo - nepocula, ale suhlasim s tebou, oci su oknami do duse...
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 16:29:36 509a8de9
zvedavý,-Nerozumieš-nerozprávaj. A keby sa už išlo až tak ďaleko do biblie aj tam je vysvetlenie. Boh stvoril človeka a vdýchol do neho život-dušu
Ak niekto zomrie sa povie,že vypustil dušu. Asi ste tu poniektorí múdrejší ako múdri.zvedavý,keď si zvedavý tak zapni mozog!To je jedno,či sme veriaci,či neveriaci je to jednoducho tak. Teda môj názor. Vysvetľuj si to ako chceš.Už chápem. prečítala som tvoj príspevok.tak prepáč. som zabudla,že ženy nemajú dušu.Ach-Ach-Ty čo rozprávaš svojím deťom večer ? akú rozprávku? Ty strašíš svoje deti pred spaním?


Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-11-23 16:41:26 5b7f5cbd

Jambo. Tak iste, aj to je len kultúra čo si povedala. O tom kto a ako stvoril človeka a kde je to napísané.
Nevypytuj sa čo hovorím deťom pred spaním, zvedavý som tu predsa ja. Hovorím im, detičky dobrú noc. Nebojte sa duchovia neexistujú sú to len rozprávky starých materí. Čo sa duše týka dá sa ohľadom toho vyhľadať mnoho výrokov mnohých pred vami. Každý tára niečo iné o tom. Kultúra priniesla dušu. Je to len Vaše cítenie života ktoré chcete pomenovať. Nič viac. Ale veď ospevujte si ho ako chcete a ďakujte zaň komu chcete. Kým tie hlúposti čo vypotíte neučíte v škole, tak mne je to jedno.

zvedavy # JaqiWyfu19
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 17:50:52 b22875bc
A že duša má aj okná som sa tu dozvedel. Má aj komín alebo dvere prípadne iné súčasti ?
zvedavy # JaqiWyfu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 17:53:06 b22875bc
LenkoB, nevim vysvetlit odkad se vzala, ale mas ji, kdyby si ji nemela byla by jsi jen neziva hmota(hlina)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 18:24:21 53d0513c
Jambo je to slozitejsi, duse jestli je v cloveku nebo ve zvireti(ci v rostline) neni rozdil, rozdil je vsak v "namichani" te a ktere duse, neni kazda duse "stejna", ale zaroven nejsou zadne duse vylozene zvireci, lidske ci rostline, ono clovek je taky jenom zvire, a zivy je clovek stejne tak jak je zive cokoliv jineho ziveho //

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 18:30:03 53d0513c
zvedavy ty si uplny blbecek,,, kdyz tam podle tebe ti trempove pri ohynku sedeli, a snazili se pojmenovat neco co nechapali, tak to muselo mit LOGICKY nejaky realny zaklad....

nemyslis /// ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 18:36:50 53d0513c
LenkoB co presne mas vubec na mysli tim slovem "evolucne" ///

myslis jako z ceho a jak vznikla ?? nebo co ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 18:55:51 53d0513c
Lojzo. Myslím že s Tebou je aj škoda slov na to míňať.

zvedavy # JaqiWyfu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 19:00:17 b22875bc
jinac Jambo,, jak ty si psal zvedavci neco o "bohu" tak na "boha" tak jak ho znas zapomen,,,

"BUH" JE NESMYSL,,, -- je to vymysleny pojem, za urcitym zamerem,,, /mocenskym/

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 19:10:37 53d0513c
to vis,,, sem jen s/prostej lojzik z pribrami,,, zvedavce ;)

/// musis holt na me brat ohled

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 19:13:14 53d0513c
Lojzo tak najprv prednes na akom reálnom základe si porovnával duše rastlín zvierat a človeka, ako si prišiel na to že síce sú rovnaké ale rôzne namiešané.

Je to slozitejsi, duse jestli je v cloveku nebo ve zvireti(ci v rostline) neni rozdil, rozdil je vsak v "namichani" te a ktere duse, neni kazda duse "stejna", ale zaroven nejsou zadne duse vylozene zvireci, lidske ci rostline..


Ak mi nevysvetlíš aký reálny základ si pri porovnávaní duší použil kým si prišiel k tomuto záveru, tak sa ma na reálny základ úvah predkov súčasného ľudstva ktorí o duši toho toľko pri ohníčku vypotili ani nepýtaj.

zvedavy # JaqiWyfu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 19:16:13 b22875bc
myslis ze potrebujes zivoty nekolika generaci aby si si byl schopen toho toto nejak hloubeji pochopit a uvedomit ?

bude to pro tebe mozna prekvapujici ale staci ti aji tvuj jeden zivot(a nemusis ho tomu ani venovat cely,,, a neni to ani zadny nasilny ci neprirozeny proces)),,, vse se da odpozorovat ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 19:23:49 53d0513c
ono uvedomit si to muzes uz pomoci toho ze nejakej pojmenovani ci rozdeleni druhu, apod,, vymysleli az lide,,, -- cili je to jen VYMYSL = lidska fantazie .... cili nic co by zde bylo odjakziva ///

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 19:26:58 53d0513c
a proc tvrdim ze dusi muze mit stejnou jak zvire(tz. i clovek) tak rostlina ?

no odpovez si(mi) sam.. -- ... Co dela psa psem ? a cloveka clovekem ? telo ? nebo duse ?

premyslej

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 19:53:43 53d0513c
co dela rostlinu rostlinou, telo, nebo duse

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:02:44 53d0513c
Aha. Tak nič konkrétne si Lojzo nepovedal. Iba prázdne slová o Tvojej skúsenosti z ktorej vychádzaš.

Napisal si.
"BUH" JE NESMYSL,,, -- je to vymysleny pojem, za urcitym zamerem,,, /mocenskym/


Až si to začneš riešiť s tými pre ktorých to nezmysel nie je a pochopíš že debata s nimi je marná, že je to škoda slov preberať to s nimi. No tak možno potom pochopíš prečo je aj pre mňa škoda slov preberať s Tebou podobné témy o duši.
Tiež to čo tu Ty predkladáš pokladám len za vymyslený pojem, vymyslený za určitým zámerom. Zámerom zdôvodniť existenciu života prípadne ľudských citov. VYMYSL = lidska fantazie .... cili nic co by zde bylo odjakziva.


zvedavy # JaqiWyfu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:08:04 b22875bc
nektera rostlina muze mit a ma,, vetsi vuli k zivotu(ci nejakou "zivotni silu"),,, nez jina .

tak samo to plati u zvirat(tz. i lidi)),,, ostatne, toho si kazdy z vas mohl nespocetkrat za zivot vsimnout

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:09:20 53d0513c
ano zvedavce, jde totiz o to jak tyto nastroje ktere ti byly k zivotu dany budes vyuzivat(pouzivat)

tz. jestli ke svemu zivotu a preziti ci k manipulaci a podmaneni jinych

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:12:46 53d0513c
z ceho jineho nez z me zkusenosti bych mel prosimte vychazet ? :)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:16:05 53d0513c
zvedavce jde na tobe videt ze jsi velmi zaujaty, tvuj problem je ze premyslis ve "skatulkach" -- zobecnujes,,, tim padem se automaticky uzaviras pro tebe "nevyhovujicim" ci dle tveho mineni "absurdnim" debatam, aniz bys je adekvatne rozvinul a mohl tak sam svou VLASTNI hlavou posoudit smysl ci nesmysl,, dane veci ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:29:29 53d0513c
lojzaspribrami.,-Ja som písala,nie písal.Som žena.A písala som mu ako príklad z biblie Tam sa píše,že boh stvoril človeka a vdýchol doňho dušu
. Ja som neveriaca,ale rešpektujem tých čo veria.Ja dušu ponímam inak,ak si dobre čítal.
Len ma štvú tu niektorí a aj zvedavec,že žena nemá dušu. Keď už pohŕdajú ženou,nech si aspoň spomenú na svoju mamu

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:44:57 5b7f5cbd
duvod zivota = zivot ,,, zvedavce ....

a existence citu ? no city zaprve souviseji s prezitim a za druhe,,, bez citu by te zivot asi moc nebavil,, ty "moulo" :D:D nemyslis ??? :D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 20:47:04 53d0513c
Iste Lojzo. Vdaka za diagnozu. Je na Tebe vidieť že si príliš otvorený myšlienkam ktoré môžeš rozvíjať do nekonečna, no overiť si správnosť svojich úvah nebudeš mať ako. Tým pádom sa automaticky otváraš svetu vlastnej fantázie, ktorému veríš a považuješ ho za realitu pretože ho rozvíjaš tak aby Ti to sedelo. Preto nemôžeš svou VLASTNI hlavou posoudit smysl ci nesmys dane veci ... Samozrejme Tebe to zmysel bude dávať a tak mne je naozaj škoda sa s Tebou o tom baviť. Je to Tvoj svet ktorý si si stvoril. Musíš si nájsť niekoho iného kto by ho s Tebou zdieľal. Nič z toho čo budeš tvrdiť a tvrdíš si nikdy nebudeš mať ako overiť. Snívaj ďalej.
zvedavy # JaqiWyfu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:50:49 b22875bc
Jambo omlouvam se ti, ja si nevsimal ani tak toho jestli si zena nebo muz ale co pises,,

samozdrejme to co pises o tom pohrdani.., je nevyzraly a nevedomy pristup,,, -- a presne tak jak pises KAZDY POCHAZIME Z NEJAKEJ MATKY

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:51:30 53d0513c
Jambo zrejme si nepochopila môj text. Zbytočne Ťa štve niečo čo si len o mne namýšľaš.
zvedavy # JaqiWyfu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:54:08 b22875bc
co si nedovedu overit ? ze je zivot zivy ?

nebo co zvedavce ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:55:10 53d0513c
lojzazpribrami - takze nevies ako vznikla dusa, alebo odkial za zobrala, alebo z coho.... ale "vies" ze Boh je nezmysel...zaujimalo by ma, odkial to vies....
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 20:55:44 54b12316
zvedavce nerozvijim nic prvpoplanove tak aby mi to sedelo a mohl se s tim prezentovat, pisu o vecech ktere proste jsou .... at chces nebo ne .... nepopres jejich existenci svym odporem ci opovrzenim, ci dokonce nejakym zbytecnym mlzenim ,,,,

vse z toho o cem pisu si totiz kazdy sam muze vsimnout a overit...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:00:39 53d0513c
LenkaB vim to proto, protoze buh je pojem vytvoreny lidmi, stejne tak jako treba harry potter


proste smyslena postava za urcitym ucelem

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:02:21 53d0513c
Lenko je mnoho lidi na svete co zadneho boha neznaji a ziji stastne, a nevim jak si to predstavujes, ale myslis ze jak se vyvinul z neceho clovek tak hned jak se naucil mluvit ci vubec uvedomovat si sebe a svet, tak prvni co mu blysklo v palici bylo slovicko "buh",,, a zacal okamzite zakladat nejake nabozenstvi ???

predstavy o bohu jsou skutecne absurdni,,, a ne to co pisu ja,,, zvedavce,,, tu mas jasny priklad ....

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-11-23 21:08:59 53d0513c
nemozes povedat, ze nevies ako nieco vzniklo, ale urcite "vies" ako to nevzniklo - lebo to ze vies ze nieco nie je pravda mozes vyvratit jedine tym, ze vies ze nieco pravda je ... mozes napisat, ze veris ze Boh nie je ... tot vsjo.
LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 21:15:01 54b12316
to co pises jsou koniny lenko...

muzu povedet ze to neni pravda protoze je to nesmysl, a protoze vidim a chapu zamer cele veci, a vubec proto ze kdyz pouzijes hlavu tak si uvedomis jak absurdni by to cele bylo,,,

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 21:18:02 53d0513c
lojzaspribrami.,-Ja som písala,nie písal.Som žena.A písala som mu ako príklad z biblie Tam sa píše,že boh stvoril človeka a vdýchol doňho dušu
. Ja som neveriaca,ale rešpektujem tých čo veria.Ja dušu ponímam inak,ak si dobre čítal.
Len ma štvú tu niektorí a aj zvedavec,že žena nemá dušu. Keď už pohŕdajú ženou,nech si aspoň spomenú na svoju mamu

Jambo # CapuSuxo47
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-23 21:19:21 5b7f5cbd
ja uz ti odepsal jambo,,,

a logicky kdyz ma dusi vse zive .... :D tak asi aji zena pokavad je ziva :))

nemyslis ? :)))
;)

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:22:14 53d0513c
smysl to ma takovy ze je to hra, a aby ta hra byla zabavna tak tam asi musi o neco jit :))) ne snad ty hlavo ? :))))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:24:16 53d0513c
duse je ohen, (muze byt v rozdilne intezite) -- (( proto ruzne "namichana".., zvedavce... ))

duch je vzduch, (hybna sila,, take v rozdilne intezite)

zeme a voda je telo.

ovsem do povahy tvora se prenasi vsechny ctyri zivly a tvori nejaky pomer

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:36:51 53d0513c
ty si zabavny nower :)))

kdyby tam neslo o nic, a nemel si k tomu zadny duvod :D tak bys to ani nedelal hehe :D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:40:33 53d0513c
Haha. Šarlatán a ešte k tomu aj alchymista. Tak zase nič, neoslovil si. Chýba Ti tam droždie. Ako by sa mohol bez droždia vesmír rozpínať ?


zvedavy # JaqiWyfu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:43:12 b22875bc
hahaaha :D prej drozdi :D

eter je prostor,,, = tvori prostor pro ZIVOT

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:46:58 53d0513c
napr. v povahovych rysech kazdeho ledajakeho cloveka si lze vsimat(a to docela viditelne...) souvisu,,,

ty "sarlatane" :D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:51:26 53d0513c
kdyz je nekdo vznetlivy,,, neni to nahodou ohen ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:52:19 53d0513c
kdyz je nekdo poklidny, neni jako hladina vody ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:53:38 53d0513c
zvedavý,-Asi dobre nečítaš.preto sa ťa pýtam čo rozprávaš deťom pred spaním,lebo ty píšeš,že my hovoríme svojím deťom vycikať a spať lebo prídu zlé duše atď. prečítaj si prosím poriadne čo píšem. Ja som svoje deti nikdy nestrašila a ak som zistila,že ich niekto straší tak si to odo mňa zlízol. Rozprávky starých materí boli aj krásne bez strašenia
Moje ponímanie duše je úplne iné ako u veriacich. No musíš uznať,že všeobecne sa hovorí ,že človek má dušu. To je svedomie ,myslenie . Ešte raz si prečítaj čo píšem
Ospravedlňujem sa --lojzovizpribrami-- nejakým nedopatrením sa môj príspevok napísal dvakrát.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:54:10 5b7f5cbd
nower jen tak,,, kdyby treba nekomu me kecy neco daly,,, a taky protoze mam rad tyto stranky

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 21:55:57 53d0513c
treba takovy nower je tedka rozfoukany ohen zvedavce

cili, zde muzes taky videt souvis s zivly,,,

a vubec,,, kdyz budes pozornejsi,,, a budes se na onu vec zamerovat,, sam prides na to ze ti nehovorim lzi...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 22:02:06 53d0513c
a kdybys tedkom aplikoval vodni prvek zklidnil by se

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 22:04:34 53d0513c
Jambo.
Netvrdil som že to vravia staré matere svojim deťom ale posielal som Vás do postieľky pretože tárate dosť pekné nezmysly. Tak nič nemusíme si tu vysvetľovať kto ako ktorú vetu myslel a kto ju ako ináč pochopil.

Nebuď príliš vzťahovačná, škodí Ti to.


zvedavy # JaqiWyfu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 22:18:03 b22875bc
Ešte odpoviem -- nowerovi ---a končím.
mower,---čo je podľa teba zmysel života? Rozumieš tomu? Tvrdíš,že zmysel života hľadá len ten komu sa nepáči život. Tak to je poriadna hlúposť. Každý zdravý človek ,keď už začína vnímať rozmýšľa čo bude v živote robiť. vytýči si dajaký cieľ ,no a to je inak povedané zmysel života.S tým prirovnaním o hráčoch,ktorý naháňajú loptu a keď ju dohonia ,tak ju odkopnú a pýtajú sa aký to má zmysel,si sa ukázal,že si úplne vedľa. Lebo keby sme išli do hĺbky tak ten hráč dobre vie prečo tu loptu naháňa a prečo ju odkopne,
To si môžeš potom sadnúť za pec tam sa vyvaľovať a budeš spokojný,tak to bude tvoj zmysel života?

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 22:21:37 5b7f5cbd
Nie Lojzo, viem ze mi nehovoris lži ale prirovnania. A tak sa mi vidí že brať ich doslovne by bolo šialenstvo.
Teda v merítkach s určitými odchýlkami (100 percent hore dole) hovoríš čistú a jasnú pravdu.

zvedavy # JaqiWyfu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 22:34:51 b22875bc
Zvedavec,- ešte sa ťa opýtam.Pozeráš niekedy ľuďom do očí?Nevidíš v nich nič?Či je smutný,či veselý,alebo nahnevaný ,alebo šťastný , či ti očami nechce niečo povedať,alebo sa ťa opýtať? Lebo toto všetko je duša človeka.
(A že duša má aj okná som sa tu dozvedel. Má aj komín alebo dvere prípadne iné súčasti )?

Ty budeš asi veľký romantik. Ak nerozumieš prirovnaniu ,že oči sú okna do duše ,potom sa nad sebou zamysli.Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 22:39:32 5b7f5cbd
ne prirovnani...

// ale souvislost,,, zvedavce ...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 22:46:23 53d0513c
Su ludia, ktori ocami vela rozpravaju a su ludia ako napr. Steven Segal ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 22:54:38 54b11c17
Jambo fajn, zamyslím sa. Tvoje ponímanie duše je predsa iné ako náboženské tak nemôžte mať k nej rovnaké okná. A jasné že Ti rozumiem, lenže to Tvoje psyché nie je tá náboženská duša o ktorej sa tu väčšina bavila. Fajn no tak v očiach vidíš stav mysle. Nejakú večnú dušu si tam môžeš akurát tak predstavovať.
A teraz sa zamysli Ty či si si náhodou nepomýlila dušu s niečím iným.
zvedavy # JaqiWyfu19
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 22:54:59 b22875bc
zvedavce premysli se pomoci mozku, tz. ze mysl je snim spojena a neco tedy musi urcovat na co bude zamerena ....

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-23 23:04:51 53d0513c
a vubec,, "stav mysli" je podle tebe co ? ,,, jestli si nahodou nepletes spise ty sam - "stav mysli", se "stavem dusevnim",,,

jelikoz stav mysli muze byt maximalne tak "prijem" a "neprijem",,, ci "offline" "online" ... ///

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-24 00:08:42 53d0513c
"My nie sme na takej vysokej duchovnej urovni aby sme si kladli taketo otazky :Aky je zmysel zivota ?"

nower hovor za sebe prosimte :D:D:D

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-24 00:12:02 53d0513c
a zvedavce,,, pokavad tvrdis o me ze jsem sarlatan,,, tak vysvetli me, k cemu se te teda snazim zmanipulovat ? ...

k tomu abys pouzival vlastni hlavu ??? to sem podle tebe sarlatan ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-24 01:21:22 53d0513c
a alchymista ? zase skatulkujes... zivly je schopen clovek rozpoznat, a uvedomovat si, aniz by mel jakekoli poneti o alchymii ,,,

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-24 01:35:21 53d0513c
tyhle skatulky, jsou akorat zpusob jak nekoho v debate znemoznit ci zneduveryhodnit...

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-24 01:38:17 53d0513c


Tu sa trocha zastavim, ako si sam Darwin nasral do huby a jeho teoria bola pochovana este ani nezacala.
Vybrali najinteligentnejsiu dospelu opicu z dost velkej vzorky a po 6 rokoch sa naucila primituvnu posunkovu rec.
Jedno dievcatko vo svedku zilo v multikutlurnej rodine a v siestich rokoch hovorilo plynule niekolkym jazykmi.
Clovek je dospely az v 18 roku zivota.

Bojar, sam sebe si si nasral do huby, nie Darwin, staci ti jeden parazit v tele, ktory ti ovplyvni aj tvoje konanie, ci psychiku, potom ta tvoja dusa je velmi zranitelna. Navyse, clovek ma tie iste instinkty ako hocijake ine zviera, skor sa totiz nauci prezit v divocine, ako mate,aticke vzorce. Je to dane evoluciou, ktora ho z tisicov rokov ako lovva zberaca ovplyvnila. Je dost mozne, ze casom na toto zabudne a bude prenho lahsie sa ucit ine veci, ale zatial vitazi ta prva.


Rafael # BakiQuno09
-
 54% ( 3 people voted )
+
2013-11-24 09:58:31 59ad5d21
Zvedavý,---Nower,---Nahrávate si do kariet zámerne?
Zvedavý,-- Je vidieť,že si nepozorný a nečítaš čo píšem . Stále tvrdím,že rešpektujem tých čo veria a oni teda veria v nesmrteľnú dušu. To je ich viera a možno im dáva uspokojenie. MOJE PONÍMANIE DUŠE JE INÉ.Si kde ? prosím ťa! Moje psyché je to že vidím v očiach človeka aký je,čo robí, ako sa správa,ako rozmýšľa? Ty si úplne mimo. Dodebátované!
Nower,-Chytám sa za hlavu!Na konci sa dozviem svoj zmysel života?Čo sa dozviem ak si neurčím cieľ(zmysel života)ACH!Na konci sa môžem dozvedieť,či sa mi podarilo dojsť do cieľa.inak nie.Raz som na nejakej stránke opisovala stratu Petra Muka ,ako mi je ľúto,že zomrel.Mal síce pesničky veľakrát také ,že z nich bolo cítiť ten jeho stav mysle,---tiež mi jeden taký ako ty odpovedal,že čo tak smútime za ním,veď sa udusil vo vlastných zvratkoch.To ma šokovalo. Tak ako ty teraz svojím myslením. A vidíš! Peter Muk došiel do cieľa. Zanechal po sebe krásne piesne.Možno nevie,že došiel do cieľa .Vieš, ja si teraz myslím,že ani sa nepredbiehám a ani sa nepletiem.Ani si nemyslím,že moja úroveň mi nestačí na kladenie takých otázok.Jeden múdry človek raz povedal: Ak si človek neprizná ,že sa mýlil,potom zostane stáť na mieste.Ja si možno poviem,ak mi ešte zostane čas,že sa mýlim. Ty podľa tvojho uvažovania ?Neviem.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-24 12:57:03 5b7f2502
clovek se nauci prezit vsude kde k tomu jsou(at uz treba minimalni...) podminky, zveedavce(alias rafaeli)) -- prizpusobi se totiz,,, vsechny formy zivota se neustale prizpusobuji - (at uz vice nebo mene)

a neda se rict ze clovek se spis nauci prezit v divocine, nez v necem jinem jak pises ty. -- jedine co muzes povedet,, je ze v te divocine bude jeho vyvoj probihat prirozene, a tedy take zdrave .

a s temi instinkty si take dosti prestrelil,, rad bych od tebe tedy precetl, co presne ty chapes pod timto slovem ? (cili, jestli bys byl tak hodny a definoval,, hlavne vsak svymi slovy a pouzitim sve hlavy,, prosim))

a veta "jako hocijake ine zviera" se neda pouzit uz vubec,,, - formy zivota jsou totiz velmi ruzne ....

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-24 14:42:11 53d0513c
dale bych rad vedel jak se na nas to lovecko-zberacstvi projevilo dle tebe ? :)) ci jak nas dle tveho mineni ovlivnilo,, ci (stale) ovlivnuje.. ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-24 14:46:38 53d0513c
a jake jine veci mas na mysli ? :)) - (kdyz pises: "a bude prenho lahsie sa ucit ine veci)
lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-24 14:49:45 53d0513c
Jambo. Prepáč ale. Pre mňa si zase úplne mimo Ty a tiež mám s Tebou už dodebatované. Ty nie si nepozorná, Ty ináč vnímaš zmysel mojich slov a vždy to nejak inač chápeš ako bolo napísané. Si z inej planéty ako ja, o takú komunikáciu ani nestojím.
zvedavy # JaqiWyfu19
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-24 15:56:00 b22875bc
zvedavý,- Ja súhlasím.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-24 18:53:27 5b7f2502
lojzazpribrami, v kratkom uryvku clovek nemoze napisat vsetko, preto aj mozno to nepochopenie z tvojej strany.
Terminus technicus slov preto u niekoho moze vyvolat pocit, ze nerozumie, alebo si predstavuje pod tymi slovami nieco ine, ako ten, kto mu to napisal. Ja som to napisal hlavne Bojarovi za jeho neuveritelne prihluply diskusny prispevok (vid vyssie).
Preto na vysvetlenie, nieco tebe (a nie som alias zvedavec), z fylogenetickeho hladiska je jedno, ci sa bavime o cloveku ci hliste, alebo slonovi, mame predsa vsetci spolocneho predka. Tu ide v prvom rade o to, co ludstvo robilo poslednych par desiatok tisic rokov a co ma v sebe od minulych generacii v DNA vybave, preto ta mozno drazdilo slovo instinkt.
Nuz a zatial v sebe mame lovecko-zberacske schopnosti ,ktore ludstvo prestalo vo velkom robit, napriek tomu to mame v genetickej vybave, rovnako ako napr. lev lovenie koristi. Az uplynie mozno par dalsich desiatok tisic rokov a my tu budeme, mozno pre cloveka bude lahsie sa ucit matematicke vzorce a mozno zabudne na to, ako prezit.
Ale zatial u nas prevlada prave to, co ludstvo robilo vacsinu casu, teda lovilo a zbieralo. A ak sa pozries po svete, nie tomu nasmu znamemu, ale po celom svete, este stale tu su lovci a zberaci.


Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-25 07:37:34 59ad5d21
nower,-Asi už si si bol pokecať v strede zeme s vyššou inteligenciou.To je pravda ,že ja píšem o niečom inom ,Len neviem či ja o voze a ty o koze ,alebo ja o koze a ty o rebrináku.Možno to nechápe pán tvorstva .Ja píšem svoj názor a nútila som niekoho aby môj názor prijal??!Blahoželám ženám,ktoré ťa obklopujú,že majú tak inteligentného syna ,či manžela.

Jambo # CapuSuxo47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 08:58:46 4e62247f
"z fylogenetickeho hladiska je jedno, ci sa bavime o cloveku ci hliste, alebo slonovi, mame predsa vsetci spolocneho predka."kto je ten spolocny predok ak sa smiem spytat?

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 10:00:05 509a8e75
eukaryota...
Rafael # BakiQuno09
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-11-25 12:13:37 59ad5d21
nase "temné bakteriálne já" :) veris aj tomu, ze ked znicis bakteriu alebo plesen, mohol si kludne zabit svoju inkarnovanu prababku? No more ciff! Mozno na zachode by si vykynozil jednu celu potencionalnu civilizaciu - ako v Atlantide ...
LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 13:38:43 509a8e75
FC, zasa zbytocne vyplnas cas medzi dvomi modlitbami,
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 14:12:19 59ad5d21
DC - len si predstav - tvoje vycinanie, ked pucujes domacnost, sa nevyrovna ani koncentrakom a gulagom, tolko nevinnych zivotov! O par tisic rokov to mohli byt narody, zobral si im nadej, zobral si im vsetko co mali jednym jedinym balenim domestosu ... odteraz si pri kazdej plesni, ktoru budes chciet odstranit z chladnicky predstav tie male nevinne ocka a rucky, ktore sa k tebe s nadejou napinaju a prosia - o svoj holy zivot!
LenkaB # LyroKomo25
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-25 15:00:49 509a8e75
Rafaeli je pekne ze si v podstate zopakoval to co uz si napsal,,,

- ja se te vsak ptal na definici, slova kterehos pouzil,, (instinkt),,, a to svymi slovy, jestli to dokazes

a co se tyce lovecko zberacstvi tak si vlastne take vubec neodpovedel na otazku,,, (ja se ptal totiz jak se dle tebe tato vec na lidech PROJEVUJE a projevila)) pritom ty si v podstate akorat zopakoval s minuleho prispevku ze "podle tebe to tak je, a ze to potom nekdy mozna tak nebude....." ale uz si nenapsal v cem to tak je, a jak se to projevuje, napsal si akorat ze tu jeste stale naci lovci a zberaci jsou, coz nepopiram, ale ptal sem se jak se toto projevuje na "civilnim obyvatelstvu" ? ne domorodcich, u kterych je ocividne jak se toto projevuje :))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 15:34:31 53d0513c
lojzo ,niekedy jazykovy barier, ako sa u nas v Blave hovori, je problem, preto by som ti odporucal si to precitat este raz, nakolko som ti ten instinkt podal v tom ,ako sme poznanceni dedicnostou DNA....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 15:53:17 59ad5d21
A na druhu cast otazky ti mozem povedat ze sa to prejavi ak to budes musiet vyuzit(. Skrupina tzv. civilizovanosti pada v boji o holy zivot, v tom sme si preto naozaj vsetci rovni(aj ked nemas rad vyraz s ostatnymi zvieratami,), tak radsej napisem, ze s tymi, s ktorymi mame spolocnych pribuznych.
S istou davkou nadsazky (pouzijem bohemizmus) sa to prejavuj u bezdomovcov.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 15:59:25 59ad5d21
ja jsem psal at me instinkt vystihnes svymi slovy, nezajima me officialni definice(tu si muzu najit sam), ale snazim se s tebe dostat TVE VLASTNI videni veci,,,

chapes ?

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 16:07:00 53d0513c
a druha cast otazky,,, to ze poznas ze mas hlad nebo zizen, je podle tebe projev lovecko zberacstvi ???

nebo to ze ti je zima a vis ze bys v zime zmrznul je podle tebe projev lovecko zberacstvi ???

NE - to je projev sebezachovy,,, neboli "touha" ZIT-PREZIT, ale rozhodne to neni projev lovecko zberacstvi,,,

cili, ptam se te znovu,,,: Co jsou ty projevy tohoto zpusobu zivota, na dnesnich civilizovanych lidech ???

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-25 16:11:26 53d0513c
lojzo preco by moje vlastne videnie veci malo byt v rozpore s empiriou? Na to tu mame dost inych typkov, ktori bez empirie a verifikacie trepu dve na tri.
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-26 08:51:11 59ad5d21
a preco nemalo ? :))

kazdopadne to jestli je nebo neni v rozpore s empiriou, neni podstatne,,, -

Podstatne je, ze jsem ti polozil DVE JEDNODUCHE otazky,, a ani na jednu si nedokazal odpovedet

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-26 13:47:13 53d0513c
Takze kdyz uz se tu odvazis neco "jistojiste" tvrdit, mel bys tomu ASPON rozumet

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-26 13:55:48 53d0513c
kdyz uz nic jineho ....

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-11-26 13:56:25 53d0513c
lojzo, ja tomu rozumiem, ale nihilistovi ako si ty, to tazsie zapaluje.
Skratka ak nechces alebo nevies porozumioet, nezakryvaj to nevedomostou toho, kto ti podal vysvetlenie.

Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-26 13:59:44 59ad5d21
Navyse jistojiste nic nie je istoiste, alebo fakt. na to si netrufa nikto. Dokonca ani tvoja veta celistva lidska bytost, to je taky kockopes....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-26 14:01:26 59ad5d21
mozna proto byly u toho jistojiste uvozovky, a navyse ja mluvil o tvem pristupu - jistojistemlojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-26 16:07:32 53d0513c
jinac zadna zmena koukam :) ?

Ty si jak politici Rafaeli :)) Prazdne reci, ale hlavne ze hazej jeden na druheho spinu :))

lojzazpribrami # ToluSyku33
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-11-26 16:09:25 53d0513c
Všetci máte pravdu :-) Každý človek je individualita s vlastným svetom, pohľadom a pocitmi a každý to svoje aj dostáva...pokiaľ samozrejme nepresvedčí sám seba, že sa mýlil...a zmení následne svoj postoj...a to sa deje celý život...podľa mňa neexistuje odpoveď na otázku ako správne žiť, lebo pre každého je to niečo iné a to čo prežil ho k tomu doviedlo...skôr by som si položila otázku prečo je každý z nás iný? Nekonečno vesmírov v nekonečnom vesmíre? Alebo je možno lepšie sa na nič nepýtať a vychutnávať si prítomnosť...neviem....čím viac sa zamýšľam tým menej tomu rozumiem....:-) ale vnutorný pocit, že niečo robím správne, alebo nerobím je to, čím sa všetci riadime, následkom čoho sa potom cítime dobre, či zle....svojim spôsobom je každý sám sebe sudcom podľa toho, čo prežil, do akého prostredia sa narodil atď...miliardy príbehov, právd, postojov...konajme tak aby sme cítili vnútorne uspokojenie podľa tej svojej pravdy....možno to je cesta...a možno nie...každopádne život plynie tak či tak a my s tým nič neurobíme, jediné čo nám ostáva je žiť ho a vyberať si z nekonečna možností v nekonečnom priestore a čase...
tinka # DityKona96
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-04-01 02:58:33 52771151

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Největší nevyřčená pravda							
				Největší nevyřčená pravda
Největší nevyřčená pravda (The Greatest Truth Never Told TGTNT) je série videodokumentů, která vznikala 7 let. Jejím producentem je Chris Duane. Je o tom, že lidstvo je v průběhu d...
Česká televize záměrně cenzuruje: Piráti a Svobodní neexistují
Ako sa dá zarobiť na rulete
Jste v současnosti skeptikem klimatické změny, nebo jste jím někdy býval?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.2232 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | good positive news inspirational stories articles