Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Špinavá Wikipédia


Špinavá Wikipédia

Wikipédia má kontroverznú popularitu. Veľmi dávno som spozoroval, že ak som použil nejaký politicky a nábožensky nekorektný citát z wikipédie, tak to z wikipédie zmizlo. A tak som začal robiť zálohy pomocou Web2PDF. Vydal som sa na prieskum na wikipédiu pozrieť sa ako to funguje v skutočnosti.

 

Zaregistrovaný som bol dlhšie, ale nikdy som nemal snahu čokoľvek na wikipédií meniť, lebo som jednoducho nemienil míňať čas hádzaním prachu do vetra. Zasiahol som do 7. vecí, ale iba raz na hlavnú stránku. Ostatné: alebo som vrátil na wikipédiu to čo tam bolo predtým, alebo som pridal akademický citát zo zdrojom. Ale iba do diskusie, trochu ich postrašiť, že niekto to má založené v archíve.

 

Tá jedna vec bola, že slovo gnosis-gnosticizmus majú pôvod v sanskrite a védach a použil som citát z tesaura: "The term Gnosis is related to the Sanskrit jnana and to the Hebrew daath, which is the hidden sphere in the Kabbalah, or that knowledge which was only given to the initiated. Similar term is Arabic ma'rifat." Dokonca je to aj na wikipédií pod pojmom Jnana: "Absence of jnana (knowledge, gnosticism) is known as ajnana (see: agnosticism)." Vložil som slovo "Sanskrit: Jnana" do zátvorky za "grécky: gnostikos." V podstate je to o tom, že sufizmus, kabala a gnosticizmus sú o tom istom a má to pôvod vo Védach alebo Vedante, a je to to isté ako Jnana.

 

Tým by som naviedol čitateľov tam, kam predpokladám, že súčasný establišment nechce. Ja vidím históriu ako nepretrhnutú líniu, povedzme od výbuchu kaldery Toba, a moje bádania má o tom presviedčajú. Establišment nám predstavuje rozkúskovanú formu histórie: Grécka civilizácia-prezentovaná ako kolíska západnej civilizácie, ale aj Abrahamovské náboženstvá vznikli zo vzduchu, bez napojenia na minulosť. Ja som si kládol otázky a hľadal odpovede. Akého náboženstvá bol Ježiš- zakladateľ kresťanstva, keď v tom čase judaizmus vo forme ako ho poznáme neexistoval. Rovnako sa to dá aplikovať na Mojžiša.

 

Potom som vložil to čo zmizlo z Abraháma, Genrikha Yagodu, Economy of Cuba, Rosicrucians a pridal som citát do siskusie za Libu z knihy: Margaret Bunson, "Libya and ancient Egypt." Encyclopedia of Ancient Egypt, Revised Edition:

 

"Libya and ancient Egypt:This was the land bordering Egypt on the northwest, mentioned in papyri as far back as the Early Dynastic Period (2920–2575 BCE) and providing the Nile Valley with two dynasties in the later eras. The Libyans, called the Tjehenu (or Tjehemu), were depicted on temple walls and portrayed as having the same characteristics as Egyptians. They were termed the Hatiu-a, "the Princes," perhaps because of their splendid attire. Bearded, light-skinned, and having red or fair hair and blue eyes, the Libyans were also identified as the Libu and Meshwesh, two major groups."

 

Pokiaľ si to preložíte, tak pochopíte, že toto je totálnym obrátením šľachtickej histórie naruby, lebo na wikipédii tvrdia, že Libu boli Berberi: "Líbijci, ktorých volali Tjehenu...mali tú istú charakteristiku ako Egypťania. (Teda vyzerali ako Egypťania). Boli oslovovaní Hatiu-a "Princovia" pravdepodobne kvôli ich vznešenému vystupovaniu. (JS: Aryan-vznešený, ušľachtilý. Mohlo sa teda jednať o slovo aryan v inej, zachovanej, reči). Mali brady, svetlú pokožku, červené alebo svetlé vlasy, modré oči. Tiež ich poznáme ako Libu a Meshwesh." Dá sa tam vystopovať aj pôvod Chetitov, inak aj Hati, ale aj pôvod Cha-Titi čo bola možno Nefertiti, nakoľko, aj keď dnes prekladajú staroveké písma, nejedná sa o 100% dokonalý preklad, pretože niektorým znakom nerozumejú alebo ich vynechajú.

 

Do diskusie za Rosicrucians som pridal napojenie ich mena na ružu-lotos a že ruža na krížu de facto znamená ženu. Creed of Ecclesia Gnostica Catholica: "I believe in one secret and ineffable LORD; and in one Star in the company of Stars of whose fire we are created..." Hviezda je symbolom hlavnej matky vo Védach menom Tara, čo v sanskrite aj znamená hviezda, ináč aj Terra Mari- matka zeme. Ruža je symbolom múdrosti-gnosis-wisdom. Gnostici uznávajú ako hlavného boha matku, ktorej symbolom je ruža. Ruža je aj symbolom kresťanskej panny Márie.

 

Nerobil som tam teda žiadnu partizánčinu, ale som pridával úplne odborné veci, ktoré na wikipedií viacmenej raz boli, alebo ktoré preukázateľne vyvracali ich "odborné" pohľady, ako napríklad na gnosticizmus a staroveký Egypt, Krétu a Grécku kultúru. V každej a jednej veci som rezal establišmentu do živého.

 

Zobralo veľmi krátky čas do vymazania. Nečasoval som to, ale na linku 4b je diskusia o wikipédii, kde učiteľ- vysokoškolsky vzdelaný človek- tvrdí, že spravil podobný pokus a trvalo to 20 minút kým to zmizlo. Niekto tam teda sedí 24/7 a má to pod kontrolou, čo vzhľadom na veľkosť wikipédie musí byť náročné na ľudské zdroje.

 

Najprv vymazávali "nicky" až sa za Sea People ozvala osoba s meno Doug Weller. Tak som to meno začal gúglovať a to bola tá ryba na ktorú som dúfal, že som hodil návnadu. Hneď prvý link na rationalwiki.com hovorí za všetko:

 

"Doug Weller sa zaregistroval na našu stránku a editoval nášu stránku o ňom...sedí na wikipédií 24/7...je tiež známy z historických fór a z amazon.com a amazon.co.uk...." je tam toho viac s reakciami Doga. Dog tu píše, že "som na dôchodku, teda mám čas...nemám kvalifikaciu, ale bral som kurzy histórie na Univerzite v Birmninghame a na Yale..." Dog priznáva, že "nemá kvalifikáciu z histórie, ale to vraj nevadí, a že,"...v Británii je množstvo uznávaných archeológov amatérov." "As I've said, although I've taken courses at the University of Birmingham in night school (the equivalent of 1st year University courses) and history at Yale, I'm not qualified in those subjects, but how does that matter at all? In the UK at least amateur archaeologists are highly thought of, some even run fairly large excavations."

 

Ale on toto požaduje od prispievateľov na wikipédiu. Keď som robil copy-paste z bývalých stránok wikipédie, aj s originál linkom na wikipédiu, tak ma Dog obvinil, že som "copyist"- kopírovateľ. Nie je náhodou celá wikipédia kopírovaním práce iných s odkazmi? S tým druhým úplne s Dogom súhlasím, že oštempľovaná kvalifikácia nie je kľúčom k múdrosti. Posadí do kresla, dá prácu. Ale študovať a napísať knihu môže ktokoľvek, a tiež môže tvoriť teórie a pohľady na veci. V ére internetu je ako lúsknutím prstom.

 

Nakoniec Dog tvrdí, že "...Doug Weller može byť hocikto, nemám pravdu?" (I mean, the Doug Weller there could be anyone, couldn't it?). Dougweller (talk) 14:25, 15 August 2012

 

Máš pravdu, Dog, Doug Weller môže byť hocikto a tiež to nemusí byť jedna osoba. Môže to byť tím cenzorov.

 

Dog odpálil malú rozbušku, keď na wikipédii vymazal stránky autorov dokumentu "America Unearthed". Examiner.com (4) o tom písal ako "Škandál na wikipédií." Ten druhý link (4b) je o tom istom, len sa snaží vyvrátiť to o čom písal Examiner.com. Lenže čitatelia v diskusii potvrdzujú, že z wikipédie na istý čas zmizlo to, o čom píše Examiner. Je tam zaujímavá diskusia o wikipédii.

 

Doug Weller rovnako zvandalizoval stránku o "Valčekovej pečati Kýrosa Veľkého" o čom píšu v linku (8). Tí to majú podchytené viac a dokonca poznajú skupinu v ktorej sa Doug Weller pohybuje. Jeho spoluhráčmi na wikipédií boli: ChrisO a 3rdAlcove, ale aj že vodcom gangu je Jona Lendering.

 

Doug Weller je rovnako známy na fóre davidicke.com kde rozoberajú citát zo štatútu Wikipédie, že wikipédia nie je spoľahlivým zdrojom informácií a že nie je akceptovaná na niektorých školách a univerzitách., niekde je dokonca zakázané ju používať ako zdroj. Editori nemusia mať vzdelanie, tituly a za sebpráce ktoré uznáva akademická pôda.

 

"Academics have also criticized Wikipedia for its perceived failure as a reliable source, and because Wikipedia editors may not have degrees or other credentials generally recognized in academia. For that reason, the use of Wikipedia is not accepted in many schools and universities in writing a formal paper, and some educational institutions have banned it as a primary source while others have limited its use to only a pointer to external sources."

 

Ickeovci rovnako identifikovali okrem Douga Welera aj VirginiaSlim- bývalá agentka MI5 menom Linda Mack, a Jayjig je "odborníkom" na židovské záležitosti.

 

Doug Weller zrejme nerobí "prácu" cenzora na wikipédií zadarmo, lebo ako tvrdí v diskusii za Sfingou, "...včera som odpovedal na emaily Fondov a verím, že niektorí darujú."

 

Poslednými aktivitami pod menom Doug Weller ktoré som našiel, netvrdím že sa jedná o tú istú osobu, boli články z augusta 2013 na stránke diecézy v Kansase. (3) Týmto "Doug Weller" uzavrel kruh môjho videnia Douga Wellera. Najskôr bude jezuitom, alebo vzdelaným v tomto smere. Nepochybne. Osoba, alebo skupina, ktorá sa na wikipédií podpisuje ako Doug Weller, ukazuje extrémne širokouhlé a fundované znalostí histórie. Iba ochraňuje wikipédiu pred novými faktami v snahe zakonzervovať staré dogmy.

 

Svoje tímy na wikipédií majú všetky veľké korporácie. Známou je stránka British Petroleum-BP, kde sa nedozviete nič podstatné o minulosti a ekologických nehodách.

 

Mimochodom. Všetci Juhoamerickí diktátori, ako Jorge Videla a podobne, sú odpojení od School for The Americas. Spojené štáty sa chránia pred negatívnou popularitou. Čo len potvrdzuje, že wikipédia je o propagande, nie o faktoch.

 

Môj záver je asi taký, že je to asi tak, ako som si to predstavoval. Len som potreboval presvedčiť svoje kruhy o tom, že to tak je. Wikipédia vyslovene reprezentuje pohľad na históriu očami ako ju chce aby sme videli západný establišment, biblické náboženstvá. Aj Indovia tam hrajú hry, lebo tí idú ruka v ruke s microsoftom, a tí permanentne vymazávajú, že tvorca dnešného sanskritu- Panini- sa narodil na území dnešného Pakistanu. Preto sa vám stále po hľadaní cez google ako prvý objaví odkaz na wikipédiu.

 

Podobne ako manželstvo NSA-google, tak aj wikipédia pravdepodobne nie je tým ako vyzerá, ale sa jedná o skrytú operáciu záujmových skupín: západný establišment s korporáciami a západné náboženstvá- konkrétne Vatikán. Čo ale neznamená, že wikipédiu treba zatratiť, a že tam nenájdete veľmi seriózne informácie. Zároveň to neplatí ako celok, že wikipédia to sú všetko fundované informácie a je tvorená akademikmi. Je cenzúrovaná propagandistami. Ak niečo vhodné nájdete, tak si to založte, a nikde neuvádzajte ako zdroj wikipédiu.

1, http://rationalwiki.org/ wiki/Talk:Douglas_Weller

2, http://www.ramtops.co.uk/mesofaq.html Dogova stránka zameraná na archeológiu na ktorej je priveľa náboženských inštitúcii. Dog-pes. V tomto prípade strážny pes.

 

3, Diocéza Salina, Kansas http://salinadiocese.org/the-register http://www.thelaycathol ic.com/author/doug-weller/

 

4,http://www.examiner.com/article/sca ndal-at-wikipedia b, http://www.jasoncolavito.com/1/post/20 13/03/scott-wolter-and-richard-thornton- accuse-wikipedia-cherokees-and-forest-se rvice-of-anti-wolter-conspiracy.html

 

5, Doug na google plus https://plus.google.c om/113869248822281926118/posts

6, Yale http://newsle.com/person/dou gweller/12974915

7, Wikipedia- Sfinga https://en.wikipedia.org/wiki/Talk%3AGre at_Sphinx_of_Giza "...yesterday I spent quite a bit of time answering emails to the Foundations and managed (I believe) to help someone make a donation."

 

8. "The Article of Cyrus Cylinder in Wikipedia is being vandalized." http://www.savepasarg ad.com/2010-March/Koorosh-ahmadi-Cyrus%2 0Cylinder%20in%20Wikipedia.htm

 

9, wikipedia má stránku svojich "priaznicov", ktorú Norton blokuje ako pornostránku http://w ikipediocracy.com/forum/viewtopic.php?t= 1957&p=35440

10, http://www.davidicke.com/forum/showthrea d.php?p=1061472198Author: Juraj Smrek # HipeTajy64
Komentáre2013-09-1820
-
 81% ( 16 people voted )
+
suhlasim s autorom,,,,devil is in the details!
skrec # TutuBuja47
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-18 20:39:41 5f66f8af
Čudujem sa, že pre niekoho je zdrojom múdrosti Wikipédia. Vyhýbam sa jej ako sa len dá, radšej pozerám do osvedčených knižných encyklópédií. Veď uvážte logicky: Ako môže byť niečo hodnoverné, keď do toho môže HOCIKTO zasahovať? Absurdné! Potom to aj tak vyzerá. Keď ešte aj odstrihnete mnohým internetovú šnúru, totálne ohlúpnu. Článok som prečítal do tretiny. Potom som to zhodnotil ako totálna stratu času. Ako celá Wikipédia...Pandemonium # DaruJete36
-
 46% ( 18 people voted )
+
2013-09-18 21:06:56 b229fa91
Netusil som ze este aj wikipedia je cenzurovana. Dakujem za info.

Suter # QisaNeqi69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-18 21:26:08 d9730a85
Autor tohoto článku má názory príliš pritiahnuté za vlasy - trochu zdravého rozumu by mu nezaškodilo
Na druhej strane slovenská Wikipédia je skutočne sprostá


montenegro # NycyQywa82
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-18 23:34:14 5057d10a
Nie je cenzurovaná, ale diktovaná tými, čo chcú vychovať a udržať len jeden typ občana - s vymytým mozgom.

Sú aj alternatívne encyklopédie na internete, skús Metapédia. Ešte lepšie, vyviň si vlastnú schopnosť myslieť sám pre seba a nájdeš čo ti treba aby si sa dopracoval k pravde.
Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 50% ( 2 people voted )
+
2013-09-18 23:36:26 59a87b3f
Montenegro,

A čo to hovorí o Slovákoch? Pokiaľ ide o čokoľvek ezoterické, slovenská Wikipédia je neexistujúca a čo tam je, je idiotské. To tiež nie je náhoda.
Pravdomluvec # WecoHeda29
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-09-18 23:40:14 59a87b3f
loading...
http://zivot.azet.sk/clanok/14731/rothschildovci-p
reco-nefiguruju-v-zoznamoch-najvacsich-bohacov.htm
l
33333 # XodoByly90
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-18 23:54:03 55d88d6a
HM žIDIA ZO SIONU,


o tých bilia píše čo ich čaka a nemine ak sa nezmenia,a veru zatial sa nezmenili

33333 # XodoByly90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-18 23:55:11 55d88d6a
a moc času na zemnu už nie je
33333 # XodoByly90
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-18 23:55:40 55d88d6a
Skrec to podchytil. Nepoznas detaily nedokazes posudzovat. Autor to urcite robil sam pre seba a kedze mu z toho vysli detaily tak sa s narodom o tom podelil. Suhlasite alebo nie fakty v linkoch ktore predlozil nepustia. Namiesto prazdnej polemiky predlozil detaily. Apropo. Stoji za povsimnutie ako sa na wikipedii vyzna
Vedel presne co ma spravit aby zaujal cenzorov
xerox # DisyRyle03
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-19 03:27:40 42577518
Pande. Nebudes verit kolko ludi nema o tomto ani paru a myslia si ze wiki je pod akademickou spravou
xerox # DisyRyle03
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-19 03:35:49 42577518
Na wiki hľadajte iba his-tor-icky korektné, militantnému sionizmu blízke informácie. To čo je v rozpore s ideológiou svetovej moci, konzumného socialistického kapitalizmu, multi kulti, hmomosexuality, ochrany ľudských práv zločincov a asociálov... hľadajte zásadne z iných zdrojov a nie z wiki.

To najdôležitejšie, Slovania poznajú dejiny, neslovania his-tór-iu. Slovanské a j slovenské dejiny sú nejakých tých sto rokov systematicky ničené, zamlčované, falšované. Dejiny Ruska písali nemci za Romanova. Cyril a Metod boli vyslanci Rímskej ríše, ktorá Slovanov nevedela poraziť mečom, nepriniesli kultúru, tú Slovania mali a lepšiu ako Rím, Samo Chalúpka v básni Mor ho čerpal z pravdivých dejín Sloenska, on ich ešte poznal! Slovanská civilizácia bola kolískou osídlenia celej Euroázie. Škandinávia je do polovice Slovanská, len akosi sa zmenila ich reč... Ešte nedávno bol na dobových mapách názov Veľká Tartária, dnes je to tabu aj pre Rusov. Tatári neboli mongoli, mongoli sa smejú nad "svojou tatárskou his-tór-iou. Grúzia prosila Rusov o strechu a vojenskú ochranu. Dostali ju, ťažili z výhod stovky rokov, dnes nazývajú Rusov okupantami a USA sa to mimoriadne hodí.

Skúste Oskar Cvengrosh, Tajné dejiny Slovenska, z pripravovanej knihy, ktorú som v predajni nenašiel.

Definitiva # MunoLyhi27
-
 63% ( 6 people voted )
+
2013-09-19 06:59:13 57f4ca0a
Nedávno som cez vyhľadávač DuckDuckGo našiel odkaz na stránku na slovenskej wikipédii k heslu: "Tibor Eliot Rostas". Keď som klikol na odkaz, pod heslom sa zobrazil text: "
Táto stránka bola zmazaná. Ďalšie informácie si môžete pozrieť v zázname zmazaní a presunutí.

"
Na googli už tento odkaz tiež nebol a v súčasnosti samozrejme už nie je ani v DuckDuckGo. Vtedy som bol z toho trochu v šoku, pretože som akurát čítal články o snahách o cenzúru knihy Mlčanie uvedeného autora. A prvýkrát som zistil, že nejaký článok vo Wiki bol komplet zmazaný a čo ma prekvapilo najviac, že pokiaľ nemáte pôvodný odkaz, tak to ani nezistíte. Dá sa to síce zistiť v záznamoch o zmazaní, ale to musíte vedieť, že hľadáte vymazaný článok. A nezistíte pôvodný text. Pritom pri zmenách sa dá dopátrať ku všetkým predchádzajúcim verziám (za predpokladu, že nemajú dva typy zmien - viditeľné a neviditeľné).
Keďže som si stránku s výsledkami vyhľadávania uložil, môžem sem skopírovať text, ktorý bol pri nájdenom odkaze na wikipédiu vidieť: "

Tibor Eliot Rostas - Wikipédia
Tibor Eliot Rostas je Slovenský spisovateľ. Preslávil sa ako autor knihy Mlčanie, ktorá bola r. 2012 siedmou najpredávanejšou knihou v najväčšom ...
sk.wikipedia.org/wiki/Tibor_Eliot_Rostas More from sk.wikipedia.org"

Začiatok textu rozhodne nepôsobil ako nevhodný, takže mám z toho pocit, že s veľkou pravdepodobnosťou išlo o cenzúru.ak1 # CynuKuma78
-
 57% ( 4 people voted )
+
2013-09-19 15:31:58 d91f230a
ak1: prepáš, ale veta "Začiatok textu rozhodne nepôsobil ako nevhodný, takže mám z toho pocit, že s veľkou pravdepodobnosťou išlo o cenzúru."
je doslova perla ducha. Síce nevieš čo je v článku, ale začína nevinne (to isto začína aj Mein Kampf) a tak to bola cenzúra.
Keď si hľadal, napríklad si si nevšimol (hľadané googlom): http://sk.wikipedia.org/wiki/D
iskusia_s_redaktorom:92.245.198.54


...nie že by som mal nejaké ilúzie o (slovenskej) wikipédii, ale skôr sa mi to javí ako nadšeneckých pár viet, ktoré boli naozaj podštandard.

Krovak # KuraLogo13
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-19 16:09:50 c3928a4c
Krovak: OK, beriem, že tá veta pôsobí, ako keby som ten záver urobil len na základe toho, čo som videl v odkaze vo vyhľadávači. Bolo to zjednodušenie, pretože som nemal čas na dlhšie písanie.
Áno vo vyhľadávači som našiel aj Tebou uvedenú diskusiu, ale to nič nedokazuje. Navyše som našiel aj hesla, pre ktoré dlhodobo existujú články, ktoré majú jednu vetu (takže rozhodne "rozsah zatiaľ nespĺňa požiadav
ky na encyklopedické heslo
" a nikto ich nezmazal). Hoci samozrejme obsah posúdiť neviem, ale zarážajúce pre mňa bolo, že zmazaný obsah nie je možné vidieť (hoci iné zmeny ako zmazanie celého článku sú zalogované - a argumenty Wikipédie, že napr. mohli porušovať autorské práva neberiem, keďže v logoch o zmenách sú, zdá sa, všetky zmeny). A že pokiaľ nevieš, že máš hľadať v záznamoch o zmazaní, ani sa nedozvieš, že taký článok niekedy existoval. Tieto fakty samé o sebe sú podľa mňa podozrivé a zaváňajú mi snahou o možnosť cenzúry.
Navyše, čítal som dva články o cenzúre Mlčania:
http://afinabul.blog.cz/1301/mlcanie-nacisto
http://www.zemavek.sk/2013/07/malleus-maleficarum-
kladivo-na-carodejnice/

Čítal som aj celú knihu a som jednoznačne presvedčený, že obvinenia kritikou na adresu Mlčania a autora sú účelové a manipulatívne bludy.

Samozrejme, som si vedomý, že aj tak nič z toho, čo som napísal, nedokazuje, že vyššie uvedený článok bol zmazaný ako akt cenzúry, ale ten pocit aj tak mám.
Snáď je to teraz jasnejšie...

ak1 # CynuKuma78
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-19 17:59:20 d91f230a
Preklepov tam mám viac, ale opravím aspoň jednu chybu: "..., že obvinenia kritikov na adresu ...".
ak1 # CynuKuma78
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-19 18:02:49 d91f230a
Pande, ty si nedocital clanok nie preto, ze to je objektivna strata casu ale preto, ze je to pre teba subjektivna strata casu. Holt, kazdy z nas ma urcite hranice chapania a ked su tieto prekrocene rozsahom alebo komplexnostou uvadzanych informacii, vytrati sa pochopenie a naozaj ide u tymto postihnuteho jedinca o totalnu stratu casu.
Ako priklad uvediem dvojice:
Dement - Janko Hrasko
Idiot - Ako islo vajce na vandrovku
Policajt - Bedari
RKC fanatik - cokolvek mimo RKC ideologie plus vacsina RKC ideologie
Davo - The Holotropic Mind
Pandemonium - tento clanok

peter novak # NikiCosu69
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-20 10:17:20 55a3c6bb
{Davo - The Holotropic Mind} Ja som tu jeden z mála rozumných a predkladám systematické riešenia mizérie občanov.
MrProper # JewuQowo48
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-09-20 10:37:49 c11ce42e
Sprava americkych univerzit potvrdzuje tvrdenia v clanku. Sprava sa vola:
Manipulation Among the Arbiters of Collective Intelligence: How Wikipedia Administrators Mold Public Opinion
A je o tom:...infiltruju sa medzi administratorov... v zaujme presadzovat ich vlasne videnie sveta.
"The conscious and unconscious biases of these few, but powerful, administrators may be shaping the information on many of the most sensitive topics on Wikipedia; some may even be explicitly infiltrating the ranks of administrators in order to promote their own points of view."
http://www.cse.wustl.edu/~sanmay/papers/wiki-cikm.
pdf
http://thegovlab.org//manipulation-among-the-arbit
ers-of-collective-intelligence-how-wikipedia-admin
istrators-mold-public-opinion/
http://bluehampshire.com/2009/01/28/wiki-partisans
hip/
http://www.theatlantic.com/technology/archive/2012
/07/3-charts-that-show-how-wikipedia-is-running-ou
t-of-admins/259829/

Yxilon # VineFiji01
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-09-20 15:58:02 8d00088e
Dobra praca autor, osvetove pre ludi, ktori beru wykyp ako zdroj informacii, ktore ich potom aj patricne in-formuju. Pri citani clanku som si spomenul na Orwellove ministerstvo pravdy...
imel # GifaLika12
-
 50% ( 0 people voted )
+
2013-10-31 19:37:45 b06ab9ff

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
dva   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Souhlasíte, že dobře placený politik odvede dobrou práci?


Souhlasíte, že dobře placený politik odvede dobrou práci?
Naši poslanečtí dravci se třesou na výrazné zlepšení svých platů. Běžně se obhajuje dobře zaplacený politik manažer teorií, že pokud očekáváme špičkový výkon, musí být š...
Megacar
PR manipulátory ‒ aneb vakcína proti mediálním kampaním
Zabíjí stahování muziku?

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0448 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made