Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Svetová vojna v roku 2014 (prognóza)


Svetová vojna v roku 2014 (prognóza)
Tretia svetová vojna sa začne o sto tokov po prvej svetovej vojne a bude stáť stovky miliónov ľudských obetí. Vedeckú koncepciu príčin, etáp a časových úsekov tretej svetovej vojny vypracoval prvý viceprezident Akadémie geopolitických prognóz, doktor vojenských vied Konstantin Sivkov, píše «Свободная пресса». Podľa Sivkovej verzie, na planéte Zem nastúpila globálna civilizačná kríza. Zapríčinilo ju niekoľko disproporcií. Po prvé - protirečenia medzi rastom výroby a spotreby a existujúcimi zdrojmi, možnosťami ekologického systému Zeme. Po druhé - existujúce protiklady medzi "chudobnými" rozvojovými krajinami a "bohatými priemyselne vyspelými, medzi národmi a nadnárodnou elitou. Po tretie - protirečenie medzi absenciou duchovnosti voľného trhu, generujúceho moc peňazí a duchovnými základmi rôznych civilizácií - pravoslávnej, moslimskej, budhistickej a iných.
"Analýza možných variantov riešení nerovnováhy a rozporov, ktoré vyprodukovali súčasnú krízu ukazuje, že sú protichodnej povahy a bez toho, aby sa výrazne poškodili záujmy jedných či druhých veľkých geopolitických subjektov, táto kríza nebude vyriešená. Znamená to nevyhnutnosť použitia vojenskej sily. Majúc na mysli svetový charakter krízy, dá sa predpokladať, že aj použitie vojenskej sily bude globálne", myslí si Konstantin Sivkov.
Tretia svetová vojna, podľa jeho prognózy, bude mať koaličný charakter. Štáty sa budú pripájať k jednej alebo druhej koalícii, podľa stotožnenia s jedným z dvoch modelov svetového poriadku.
Prvý model - "svetová civilizačná hierarchia". Vyvolení, hŕstka elity surovo vykorisťuje ostatné ľudstvo. Druhý model Sivkov volá "civilizačnou vzájomnou podporou" alebo "civilizačnou harmóniou".
"Inými slovami, vojna sa bude v podstate viesť o to, na akých duchovných základoch bude postavený nový svetový poriadok", hovorí Sivkov. Buď sa za jeho základ vezme individualizmus, egoizmus, potláčanie jedného subjektu druhým, princíp prežitia na úkor iného, alebo spoločenstvo, kde dominujú spoločné záujmy o spoločné prežitie a rozvoj nad jednotlivými, princíp spoločného prežitia pomocou vzájomnej podpory.
V tom spočíva kvalitatívny rozdiel nadchádzajúcej svetovej vojny od dvoch predchádzajúcich, ktoré sa viedli hlavne kvôli ekonomickému rozdeleniu sveta.
Dve koalície už sú. Prvá - spoločenstvo tzv. priemyselne rozvinutých štátov, ktorého základ tvoria štáty západnej civilizácie. Duchovné základy v tomto prípade opierajú o individualizmus a materiálny základ, generujúci moc peňazí. Táto koalícia má vojensko-politické jadro v podobe bloku NATO. Druhá koalícia je spoločenstvo krajín pravoslávnych, islamských a iných civilizácií, kde základ tvorí dominancia duchovného nad materiálnym, spoločného nad súkromným. Toto spoločenstvo sa objektívne orientuje na mnohopolárny svetový poriadok. No tieto štáty si ešte neuvedomili, čo ich spája v geopolitických záujmoch, nehovoriac už o nejakom politickom, tým viac vojensko-politickom formovaní jednotného zväzku.
Podľa Sivkova vojna už prebieha. No zatiaľ je to jej len mierová fáza.
"Prvá etapa, ktorú môžeme označiť ako "pokus o mierové vyriešenie krízy", už prebieha, dokonca sa chýli ku koncu. Jej bojové pole boli summity 20 G, ktoré, ako sme videli, nepriniesli nijaké výsledky. Provokácie Imedi a Helsingin Sanomat znamenajú začiatok druhej etapy, ktorá sa dá označiť ako "strašiace obdobie pred začiatkom svetovej vojny", počas ktorej západná civilizácia pristúpila k bezprostrednej príprave miestnych vojen a ozbrojených konfliktov o surovinové zdroje.
Hlavný obsah toho, čo sa deje v tejto etape, sú informačné operácie a kroky v ekonomickej oblasti, ktoré môžu mať rôznu podobu - počínajúc ekonomickými sankciami, až po teroristické akcie v priemyselných podnikoch, ako aj rôzne formy pôsobenia síl špeciálnych operácií", hovorí viceprezident Akadémie geopolitických prognóz.
O niekoľko rokov nastúpi tretia fáza - "etapa ohraničených vojen", ktoré potom prerastú v plnohodnotnú svetovú vojnu s použitím všetkých druhov zbraní.
Jediným brzdiacim faktorom, ktorý v danom momente existuje, je jadrový potenciál Ruska. Podľa prognózy vojenského experta, jadrový štít sa v najbližšom čase budú snažiť Rusku vziať.
"Ak berieme do úvahy situáciu, aká v Rusku vzniká, keď "piata kolóna Západu" má veľký význam na prijatie rozhodnutí v oblasti zabezpečenia obrany krajiny, konkrétne na smerovanie budovania ruských ozbrojených síl, dá sa očakávať možnosť podpísania takej dohody ako je STAR 3, ktorá by zbavila Rusko raketového štítu. Prirodzene, s pekným rétorickým podkladom o zápase za bezjadrový svet. V "strašiacom období" alebo v prvých etapách svetovej vojny sa dá očakávať fyzická likvidácia ruského jadrového potenciálu (organizované teroristické akcie, a p.) s postupným prechodom neoimperialistickej koalície k neobmedzenému použitiu jadrových zbraní, čo umožní dosiahnuť jej úplne víťazstvo," tvrdí Sivkov.
Podľa jeho názoru, agresorov nezastaví ani pravdepodobnosť, že zahynú stámilióny ľudí.
"Historická skúsenosť ukazuje, že elita "egoistickej" civilizácie sa nezastavuje pred ľudskými stratami, ak existuje garancia vlastného prežitia v "bunkroch". Uskutočnená analýza vedie k záveru, že nová svetová vojna, v prípade, že bude rozpútaná, sa dotkne väčšiny obyvateľstva a zasiahne prakticky všetky kontinenty, oceány a moria. Vo vojenských akciách sa môže zúčastniť vyše 100 miliónov ľudí na obidvoch stranách. Sumárne demografické straty obyvateľstva sveta môžu prevýšiť aj niekoľko stámiliónov ľudských obetí. Preto všetci čestní obyvatelia sveta, všetkých krajín, vrátane tých, ktorí patria k "egoistickej" koalícii, musia urobiť všetko možné, aby zabránili rozpútaniu takéhoto konfliktu. Preto je potrebné zmierniť, možno aj silou zákona a inými prostriedkami chamtivosť nadnárodných a národných mocipánov v ekonomike, najmä vo finančnej sféry, zastaviť a odstaviť od nich závisiacich ambicióznych, skorumpovaných, bezzásadových politikov. Toto je možné urobiť len na základe medzinárodnej konsolidácie a spoločného úsilia," uzaviera Sivkov.
 
www.rosbal t.ru
 
© Autorské práva na preklad tohto textu patria vydavateľstvu Sergeja Chelemendika Slovanský dom, ktoré prevádzkuje stránku chelemendik.sk
Aby ste sa vyhli konfliktu v súvislosti s autorskými právami, prosíme všetkých, ktorí preberajú tento text, nemazať toto varovanie na konci článku


Author: Dygalo # GoxyHegy16
Svet2013-12-1911
-
 59% ( 7 people voted )
+
opäť 3. svetová?
Dr Hujer # QyxaCunu65
-
 46% ( 3 people voted )
+
2013-12-19 19:35:00 5f666c96
A nemala začať najkôr v roku 2010 a potom v 2012 ?Kukino # SuwaJyla20
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-19 20:23:45 5b7fdc4f
mna by zaujímalo kedy robil tu prognózu,aspoň rok ,by som v tom článku uvítal
333 # RyneRuqu84
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-19 21:02:32 55d88d6a
Kukino:

Ale ona už začala ... nevšimol si si ????

Barb V # HoviNobe68
-
 69% ( 6 people voted )
+
2013-12-19 22:23:25 c7309326
zaujímavý pohľad na veci, by som povedal pohľad až s božej perspektívy
LUCIFER # KiwaKagu95
-
 55% ( 1 people voted )
+
2013-12-19 23:04:28 d90c3412
Jeden svajciar bol kedysi zratal, ze ludstvo pocas svojej pismom zaznamenanej asi 5.000 rocnej historii stihlo viest zhruba 14.000 vojen.
A zbranove systemi v sucasnosti uz su tak dokonale a zautomatizovane, ze niektore uz cloveka pre svoje fungovanie ani nebudu potrebovat.
Myslim ze ludstvo budd vyhladene - strojmi.


gargamel # SebiVary27
-
 58% ( 2 people voted )
+
2013-12-20 03:03:28 c35b0a49
loading...
Už zas? Pousmial som sa nad nadpisom. A to bolo aj všetko, čo som bol ochotný z tejto zjavnej konšpirácie prečítať...

:-DDD
Pandemonium # DaruJete36
-
 47% ( 9 people voted )
+
2013-12-20 08:27:40 d4254112
pandemium. svetova vojna je o tom kolko štatov je do konfliktu zapojených.
keby bol počas ww2 internet. určite by sa v chile našiel nejaky pandemium čo by sa smial z toho že "svetova"


ropas # RutiQajo58
-
 45% ( 1 people voted )
+
2013-12-20 08:42:37 b2124ad2
Pandemonium je cisty idiot.... vojna uz zacala akurat on to nevidi lebo sa pod jeho oknami nestriela, vojna zacne ako ekonomicka vojna a to co ti ukazu spravy stoji sa h....o..... ale kazda vojna je o ekonomike takze pandenium asi vie o ekonomike konsky kkt.... ekonomicka vojna uz trva par rokov usa, cina, rusko, juzna korea.. tak si otvor oci nemas ich iba na to aby si trafil k vemenu....
roman # GejuJaqu65
-
 55% ( 1 people voted )
+
2014-12-26 11:13:20 bca7c4e7
Podla tvojej prihluplej definicie vojna sa zacala, odkedy behame po tejto planete....
Rafael # BakiQuno09
-
 50% ( 0 people voted )
+
2014-12-26 11:40:23 59ad0eb9
Ajhľa! Konšpirátorom zjavne došli nápady, keď sa utiekajú k rok starým článočkom...

:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2014-12-26 13:42:02 bc7b649f

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
s   tri
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Evo Morales zrušil svůj email kvůli špehování USA


Evo Morales zrušil svůj email kvůli špehování USA
Bolívijský prezident Evo Morales prohlásil, že se Spojené státy dostávají do emailů nejvyšších bolívijských činitelů. Podle jeho slov si svůj vlastní email zrušil...
Banda zbabělců
Ke kyberútokům se začínájí používat chytré spotřebiče
Německý ministr zahraničí říká, že EU hrozí kolaps

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0298 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles