Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

UTEČENCI: RIEŠENIA A NERIEŠENIA


UTEČENCI: RIEŠENIA A NERIEŠENIA

Aktuálna utečenecká kríza rozdeľuje spoločnosť na viacero táborov. Vyzerá to tak, že na Slovensku dominuje tá časť, ktorá by najradšej žiadneho utečenca do krajiny nepustila. Máme sa báť utečencov? Sú medzi nimi "zamiešaní" teroristi? Budú kradnúť? Pravdepodobne áno, aj. Tak ako aj medzi Slovákmi, alebo v hociktorej inej skupine ľudí sa tiež nájdu kriminálnici a psychopati.

Utečenci v bezštátnej spoločnosti

Hranice štátov ako ich poznáme dnes, sú umelým výtvorom mocipánov. Planéta Zem nepozná pojem "niekoho krajina". Prirodzené hranice v spoločnosti sú rozprestrené okolo jednotlivcov a ich majetku. Ak v bezštátnej spoločnosti vlastním dom so záhradou, môžem si ho kľudne nazvať svojim štátom, brlohom, to je jedno. Na tomto "území" si môžem určiť vlastné pravidlá, napríklad také, ktoré určia kto sa na mojom "území" môže, či nemôže nachádzať a za akých podmienok. To isté platí pre všetkých ostatných vlastníkov pozemkov. Napríklad vlastník ulice A by si v takejto spoločnosti mohol vytvoriť pravidlo, že na jeho ulici sa nikto nesmie zahaľovať, alebo hlasno sa modliť. Ulica B bude zasa náboženské prejavy od svojich nájomníkov vyžadovať. Ulica C naopak bude mať kultúrne a náboženské aspekty na háku a vstup povolí len ľuďom s čistou kriminálnou minulosťou, s povinným poistením pre prípad, že niekomu spôsobia škodu. Čaro je v tom, že trhová súťaž ako ju poznáme napr. z odvetvia automobilov, by pôsobila aj v tomto "odvetví ulíc" a motivovala by ich vlastníkov a správcov k tomu, aby určili také pravidlá, ktoré vytvoria atraktívne prostredie pre ich nájomníkov a klientov. Oni určujú, či bude vlastník ulice v zisku, alebo v strate.
Skutočná otázka v bezštátnej spoločnosti by teda nebola či "My" pustíme medzi seba utečencov, ale či Ja, alebo iný jednotlivec, pustí utečenca na svoj pozemok a či sa spolu (ne)dohodnú na spolupráci.

Utečenci a štát

Prostredníctvom hore uvedeného anarcho-kapitalistického modelu sa dnešná utečenecká kríza nedá riešiť, lebo väčšinu pozemkov, ulíc, ciest a iného majetku vlastní štát. Ten zároveň "vlastní" a prevádzkuje sociálne systémy. Charity sú tak posunuté na druhú koľaj. Následkom tohto etatizmu je, že pre súčasný západný systém by prijatie väčšieho množstva utečencov naozaj znamenalo veľký ekonomický a sociálny problém. Toto však nieje argument za zatvorenie dverí utečencom, ale argument za zmenu systému. Spomínaný anarcho-kapitalistický model totálnej privatizácie nateraz nechám bokom a v jednotlivých bodoch sa zameriam na politicky "priechodnejšie" riešenia.

Ako nám môžu imigranti uškodiť?

Imigranti nám uškodia, ak ich náš "sociálny" systém urobí závislými na sociálnych programoch, nehľadajúc si prácu. Tým utečencom, ktorým sa podarí nenavyknúť si na systém sociálnej "pomoci", si napokon prácu nemusia nájsť. Štát totiž na trhu práce vytvoril umelé prekážky, a to najmä pre nízko-kvalifikovaných ľudí, alebo začínajúcich podnikateľov, čo sedí aj na utečencov. Špičku ľadovca týchto prekážok tvorí minimálna mzda, vysoké daňovo-odvodové zaťaženie, nutnosť rôznych licencií a razítok na podnikanie, masívna byrokracia, neefektívna justícia a podobne.

Imigranti nám uškodia, keď budeme bombardovať ich domovské krajiny (aj keď s "dobrými úmyslami"). Nenávisť voči západu je z veľkej časti motivovaná našou zahraničnou politikou, či už sa jedná o podporu miestnym diktátorom, alebo naopak o ich zvrhávanie.

Imigranti nám uškodia, ak ich budeme zbytočne zatvárať za tzv. "zločiny bez obete". Väzenie nieje dobrá výchovná inštitúcia, príkladom sú mnohí teroristi, ktorí sa v base zradikalizovali a potom páchali známe útoky v Európe. Pre mentálne zdravie a výchovu utečencov nieje dobrá ani príliš dlhá izolácia v utečeneckých táboroch ako v zoo.

Imigranti nám uškodia, ak ich justícia nebude spravodlivo a efektívne postihovať za iniciovanie agresie voči ostatným jednotlivcom a ich majetku.

"Imigranti nám berú prácu", alebo čo je a čo nieje vidieť

Väčšina z nás nerada chodí do roboty. Ale ľudia tam chodia, lebo tam dostanú kúpnu silu na nákup tovarov a služieb. To je náš cieľ a práca je len prostriedok. Čím viac práce nám lacní imigranti zoberú tým, lepšie. Ako to myslím? Ak firma predáva kvetináče za 10 EUR a vďaka tomu že prijme lacnejších imigrantov bude schopná tieto kvetináče predávať za 8 EUR, tento rozdiel dvoch eúr ostane v kapsách spotrebiteľov a ten môžu minúť na iné veci, okrem iného aj na imigrantskú opatrovateľku, alebo na kebab. U takejto firmy bude tiež menšia šanca, že sa presťahuje do lacnejších krajín. Áno, nával lacnej pracovnej sily do určitých sektorov priemyslu z krátkodobého hľadiska znepríjemní život niektorým zamestnancom. Tí sa budú musieť rekvalifikovať na iný typ práce, alebo prijať horšie pracovné podmienky. Z celkového a dlhodobého hľadiska bude však prísun novej pracovnej sily pre spoločnosť výhodné. Nikoho dnes napríklad nenapadne protestovať proti kombajnom či bagrom, pričom tieto stroje za posledné desiatky rokov "zobrali prácu" obrovskému množstvu ľudí. Vďaka za to.
Takže v skratke áno, lacní imigranti budú tlačiť platy smerom na dol, ale tento deflačný tlak bude pôsobiť aj na ceny vyrábaných tovarov a služieb. Jedine, že by nie. Ale za to potom "ďakujme" umelým prekážkam štátu, ako napr. minimálna mzda, či pro-inflačná politika centrálnych bánk.

Pozitívum imigrácie s otáznikom štátny dôchodky systém

Nieje tajomstvom, že náš štátny dôchodkový systém je neudržateľný. O pár desaťročí počet dôchodcov prevýši počet platiteľov do prvého piliera. Noví "imigrační" platitelia pomôžu oddialiť krach prvého piliera. A preto je otázne, či sa jedná o pozitívum. Aj napriek prílevu nových platiteľov, bude zrejme potrebné tento systém dotovať z daní, tak ako je tomu už dnes.
Takže v skratke, imigranti sú dobrí pre hračku politikov na kupovanie voličov zvanú prvý pilier, ale to nič nemení na zvrátenosti tejto schémy a dúfajme, že o pár desaťročí si už ľudia budú sporiť na dôchodok sami, bez toho aby museli načahovať ruku mocipánom a spoliehať na nové imigračné vlny.

Ak tu imigrantov predsa len nechceme, ako priškrtiť ich prílev?

Mlieko je už rozliate. Tu sú však niektoré veci, ktoré sa mohli urobiť, respektíve neurobiť:

  • Znova... Nebombardovať a nevyzbrojovať domovské krajiny utečencov. Nám to vyrába nepriateľov a pre nich to je "zdraviu škodlivé". Ak sa niekto chce angažovať v týchto krajinách akýmkoľvek spôsobom, nech tak robí na dobrovoľnej báze (tretí sektor, firmy, charity, človek na vlastnú päsť).
  • Zrušiť clá, embargá a iné bariéry v medzinárodnom obchode a takto podporiť ich (aj našu) ekonomiku. Ľudia z dotknutých krajín neutekajú len kvôli zhoršenej bezpečnostnej situácii, ale aj kvôli chudobe.
  • Zrušiť dotácie EU do poľnohospodárstva, ktoré tento sektor umelo nafukujú na úkor iných sektorov a zároveň bránia rozkvetu poľnohospodárstva domovských krajinách utečencov, lebo nedokážu konkurovať našim dotovaným poľnohospodárskym výrobkom.
  • Vypnúť magnet vládnych sociálnych programov a pomáhať ľuďom v ozajstnej núdzi na báze dobrovoľnosti napr. cez charity a činmi jednotlivcov.

Tak ako teda? Máme si ich sem pustiť?

V súčasnej realite prebujnených štátov, sme odkázaní na voľbu menších ziel. Voliť SaS, alebo horšiu stranu. Byť po referende o rodine bigotným zabednencom, alebo hipíkom. Byť za utečenecké kvóty, alebo za nácka. Odmietam takéto voľby a preto preferujem anarcho-kapitalistický model spoločnosti. A ja osobne by som si k sebe utečencov pustil, ak by som potreboval porýľovať záhradu či odpratať sneh a oni by súhlasili s výškou mojej odmeny.Author: Ondrej Turis # FeryMowi76
Slovensko2015-10-021
-
 54%  ( 3 people voted )
+
Ondrej Turis, na poslednú otázku odpovedám jednoznačne, že áno - máme si ich tu pustiť ale len a len ako turistov s platným povolením ku vstupu, nech si to tu pozrú, pofotia, kúpia si nejaký suvenír a nech sa pekne vrátia do svojej krajiny, ktorú nech si budujú podľa svojich predstáv ale rozhodne nech nám tu nevstupujú so zámerom postupne obsadiť kontinent a prebrať moc s postupným vykynožením tej našej pôvodnej kultúry. V ktorejsi arabskej krajine už prijali zákon podľa ktorého je každý ateista terorista. A to je doslova myslené tak, že ateistom pre nich /aby sa katolíci a inak veriaci neutešovali/ je každý, kto nectí islam, čiže neveriaci pes.
Toto si pustíme do kožucha???

chechtak bob # HupoGate40
-
 64%  ( 4 people voted )
+
2015-10-04 08:31:08 d5b58654

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   štyr
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Slovenský národ spamätaj sa...


Slovenský národ spamätaj sa...
Cieľom webovej stránky dôležite sk je vyvolávať tematické verejné diskusie s občanmi Slovenska a ich pohľadov na veci verejné doma aj v zahraničí bez obmedzenia slobody prejavu na ...
V Hongkongu se konají obří prodemokratické demonstrace
Odtajněné záběry jaderného výbuchu ve vesmíru
Poznámka k nemožnosti ekonomické kalkulace za socialismu potřetí: dopady byrokracie

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0296 s
important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne