Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Väčšia integrácia je obhajovaná demagogickými argumentmi


Väčšia integrácia je obhajovaná demagogickými argumentmi

Eurozóna aktuálne prechádza obrovskými problémami a je čoraz jasnejšie, že jej súčasné usporiadanie je neudržateľné. Stredobodom pozornosti je dnes síce Grécko, no dlh Grécka je v porovnaní s dlhom niektorých iných krajín eurozóny len kvapkou v mori. Na riešenie skutočných problémov tak eurozóna ešte len čaká. Niektoré navrhované zmeny však problémy eurozóny nevyriešia, ale prinesú len viac toho istého. Ide napríklad o výzvy k väčšej integrácii eurozóny, ktoré sú často obhajované demagógiou alebo vyloženými klamstvami.


Eurozóna sa musí integrovať

O tom, aká nevyhnutná je väčšia integrácia eurozóny, hovoril nedávno vo svojom prejave francúzsky minister hospodárstva Emmanuel Macron:

"Máme veľmi urgentnú potrebu pohnúť sa vpred, lebo inak bude Európa znamenať pre ľudí len šetrenie. Je to projekt, ktorý predpokladá ďalšiu konvergenciu medzi členmi eurozóny, ale tiež transfery."

No je záhadou, o akom šetrení Macron hovorí. Dlh eurozóny totiž neustále stúpa a na konci prvého štvrťroka už dosiahol kolosálnych 92,9 % HDP. V prípade Francúzska je to ešte o trochu viac (97,5 %) a napríklad dlh Talianska už prekročil hranicu 135 % HDP.

Takáto situácia je, samozrejme, absolútne neudržateľná a pri živote ju udržiavajú len extrémne lacné peniaze ECB. To však nemôže vydržať naveky. Po dlhoročnom žití nad pomery tak skutočné šetrenie bude musieť nevyhnutne prísť.

Vzhľadom na vážnosť dnešnej situácie tomu nezabránia ani prípadné transfery (teda dotovanie viac nezodpovedných krajín menej nezodpovednými), ktoré môžu prinajhoršom odsunúť nevyhnutnú nápravu. Samozrejme, čím neskôr budú musieť nezodpovedné krajiny eurozóny čeliť ekonomickej realite, tým ťažšie bude následné vytriezvenie.

Ako zničiť eurozónu

Macron sa tiež obáva, že bez väčšej integrácie eurozóny sa eurozóna naisto rozpadne. Ako vyhlásil:

"Dnes, v aktuálnej situácii, žiadna vízia neznamená status quo a status quo znamená de facto rozmontovanie eurozóny. Takže sa musíme pohnúť vpred."

Status quo by zrejme skutočne viedol k zániku eurozóny. No dôvodom by nebol nedostatok integrácie, ale naopak, jej nadbytok. Dlhová kríza totiž vznikla práve kvôli tlačeniu na rýchlu integráciu eurozóny za každú cenu.

V dôsledku toho sa neoprávnene dostalo do eurozóny Grécko a napríklad aj Taliansko a v dôsledku neochoty ustúpiť v integrácii boli neskôr poskytnuté pôžičky Grécku a vytvorili sa dva eurovaly. To síce kúpilo Európskej únii nejaký čas, no za cenu podstatne väčších problémov (dlhov) v súčasnosti.

Eurozóna však nepotrebuje viac "zdieľania rizika", a teda morálneho hazardu, ale viac zodpovednosti. Inak bude aj väčšia integrácia eurozóny, rovnako ako status quo, viesť k jej zaručenému zániku.

Zdroj:
1. http://www.politico.eu/article/france-pu shes-convergence-transfers-germany-econo my-overhaul-crisis/
2. https://euobserver.com/tickers/129990
3. http://ec.europa.eu/eurostat/documents/2 995521/6923259/2-22072015-AP-EN.pdf/bf17 3a0e-0eba-4ab9-878c-6db8d1f6452b
Author: filip vacko # NaliVoci33
Európa2015-08-287
-
 67%  ( 5 people voted )
+
Všetky štáty krachnú ,hádam si nemyslíte ,že nekrachnú !
Pretože štátny dlh bude len narastať a narastať.
Štáty tento dlh nikdy nesplatia a budú tam kde je teraz Grécko týka sa to aj Česka aj Slovenska .
Alebo mi chce nejaký chytrák-ekonóm nahovoriť ,že sa dlh splatí ?
Na nete sa ešte taký nenašiel !
Trhová ekonomika je špatná !


Peto # TyfuHanu17
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-09-01 08:22:05 4deafc8c
Zákonite to musí krachnúť, je len otázkou času kedy. Vtedy, keď začali špekulanti vymýšľať kadejaké pôžičky, úvery a podobné lichvárske kúsky, začali vznikať dlhy - vymyslené a ničím nepodložené peniaze! Ten tzv. úrok z pôžičky /úveru/ sú peniaze vymyslené, nepodložené ničím - žiadnou hodnotou. Ale úžerníci si nárokujú za takéto peniaze dostať výmenou hodnoty v podobe tovaru a služieb, ktoré akoby nimi zaplatili, no sú to v podstate nepodložené papieriky, za ktorými fakt žiadna hodnota nie je. A teraz si predstavte, že takýchto papierikov koluje na svete už pomaly viac ako tých pravých, hodnotných a podložených. No jasné, že sa to raz prevaliť musí a jedného dňa zas niekto múdry povie, že treba menu peňazí a bude opäť rehot k popukaniu. Všetky tie papieriky razom hodnotovo padnú a tovary i služby rapídne hodnotovo narastú lebo zas každý bude chcieť čo najskôr z toho blata von.
Veď aj banky dnes nedisponujú hotovosťami ale celý finančný svet iba papierovo, počítačovo presúva číselká akože hodnoty peňazí. A tá hodnota - číselká, sú vlastne tie vymyslené papieriky za úrok - úžeru, za ktorými nie je nič hmotné. Skrátka, niekde sa musí prevaliť, že za nimi nie je žiadna hodnota a to nepočítam tie papieriky umelo natlačené na "vykrytie" dier, ktoré spôsobili už papieriky bezhodnotové za úroky a úžeru. Koľkože ich už vo svete lieta? Koľkože ich máte v peňaženke?
No, ako vravím, ešte bude rehot! K tomu ešte multikulti, globál a integrovanie utečencov, muslimizácia, ale to je už iná téma.
Nech žije sloboda a voľný trh. Na zdratie!

nemvacko # CagiFijy97
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-01 09:37:46 d5b582fe
To, ze EU krachne je iste, otazka je kedy. Ale ako tak sledujem dianie okolo ilegálnych emigrantov, tak to moze byt velmi rychlo, vzhladom na nasratie ludi v EU. Volby sa blizia a takzvane ultrapravicove alebo nacionalisticke strany budu mat obrovske prirastky a politika sa bude menit. Staty budu mat snahu vystupovat z EU, to je bez debaty. Anglicko, Francia, Rakusko ...Referenda sa blizia. Samozrejme za podmienky, ze EU dovtedy vydrzi, comu ja osobne neverim. DO roku 2017 do volieb tu z EU nebude nic v tej podobe, co je dnes. Cinska kriza vystrasila svet, vsetkych pripravila o par stoviek miliard, ale hlavne Cinan zistil, ze ma vsetkych v hrsti. Podobnu krizu mozu vyvolat kedykolvek devalváciou vlastnej meny a trilionove straty su na svete zasa. A ci to ustoji USA alebo EU, to je velke otazka. Snad si pockaju na maly narast cien ropy, aby prezilo hlavne Rusko... Takze mame sa na co tesit. Hlavne si ludia vyberte peniaze z bank, inak o ne pridete.
Hansen # WywyWyjo95
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-01 12:25:45 b2ccd410
Hansen, neviem, či pomôže vybrať peniaze z bánk /ak tam nejaké máme/ pretože ak to krachne, tak krachnú aj peniaze či už v bankách alebo doma v ponožke....
Je dobré niečo kúpiť, čo nestráca na hodnote /nemám na mysli len materiálnu/ a čo Ti niekto len tak nezoberie. Ale i to sa už stalo, že človek vlastnil nehnuteľnosť a prišiel o ňu znárodnením, napr.
Takže ako? Dobre už bolo, či?

nemvacko # CagiFijy97
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-01 12:56:41 d5b582fe
Vôbec nie je dôležité, či sú peniaze niečím kryté, ale práve slobodne si vybrať sám z mnohých konkurenčných možností, aj tie čo podľa vás sú bez hodnoty.
Úroky sú morálne akceptovateľné, rovnako ako vy špekulanti tvoriaci „ozajstné“ a „podložené“ hodnoty žiadate úroky z vkladov (ktoré ste uložili do banky, pretože momentálne neviete ako ich zmysluplnejšie použiť), vyššie zárobky a nižšie ceny.
Prečo by mali krachnúť peniaze, zneplatniť sa, spolu so zaniknutými inštitúciami, čo tie bankovky tlačili? Vy mravce budete zmätené a pobehovať, kým sa opäť neustanoví násilne zločinecký etatizmus, aby ste už vedeli, že prišla stabilita a istoty?
V slobodnej spoločnosti je možné vybrať ako platidlo aj staré sovietske ruble, aj euráše po vami očakávanom kolapse jedného z komunistických gulagov zo sídlom v Bruseli. Kto akceptuje v slobodnom biznise menu, aj keď už zanikol emitent, tak je možné platiť u neho v obchode bývalou menou. Ale vy si neviete predstaviť život bez ústredného socialistického riadenie.

Melchisedech # NekiJequ84
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-01 20:43:23 b228dca4
Vieš , konkurencia je špatná !
Lepšia je spolupráca !

Peto # TyfuHanu17
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2015-09-02 06:32:36 4deafc8c
loading...
Nech žije Melchisedech, nech sa stane ministrom financií sveta, veď on to už vyriešil!
A mravce nech si pobehujú ďalej......... he he he

nemvacko # CagiFijy97
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2015-09-02 07:43:03 d5b582fe

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
štyri   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

MERKELOVÁ CHCE PROTLAČIT TTIP DO KONCE ROKU


MERKELOVÁ CHCE PROTLAČIT TTIP DO KONCE ROKU
Německá kancléřka Angela Merkel ve čtvrtek řekla, že Berlín má pořád v úmyslu dosáhnout politického rámce pro důkladnou obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy do ...
Vynucovanie práva v slobodnej spoločnosti
EU Čechům zakázala užívat byliny
Čo oči nevidia, srdce nebolí. Ale peňaženku áno!

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0256 s
good positive news inspirational stories articles | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | important actual news leaked informations spies spy espionage