Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Venezuela a Nikaragua nabízejí Snowdenovi azyl


Venezuela a Nikaragua nabízejí Snowdenovi azyl

Bývalý spolupracovník amerických tajných služeb Edward Snowden, který má být v USA souzen za ohrožení národní bezpečnosti, by mohl získat azyl ve Venezuele nebo Nikaragui, naznačili to prezidenti latinskoamerických zemí.

"Rozhodl jsem se poskytnout humanitární azyl mladému Američanovi Edward Snowdenovi, aby mohl žít mimo dosah imperiální severoamerické perzekuce," řekl venezuelský prezident Nicolás Maduro. Za určitých okolností je ochotna Nikaragua azyl Snowdena přijmout. Edward Snowden prozradil médiím informace o amerických sledovacích programech.

Venezuelský prezident Maduro nabídl Snowdenovi ochranu před "pronásledováním od impéria" a odmítl americkou žádost o jeho vydání

Venezuela a Nikaragua nabídli Edwardu Snowdenovi politický azyl. Venezuelský prezident Nicolas Maduro a jeho nikaragujský protějšek Daniel Ortega oznámili, že jsou ochotni Snowdenovi poskytnout azyl v pátek, krátce poté, co se účastnili vrcholné schůzky řady jihoamerických představitelů, kteří odsoudili "únos" prezidentského speciálu bolivijského prezidenta Evo Moralese do Vídně.

Snowden mezitím odeslal podle WikiLeaks další žádosti o politický azyl. Ty byly většinou z technických důdovů odmítnuty, avšak několik jihoamerických vedoucích politiků Snowdenovi nabídlo pomoc a vyjádřilo mu solidaritu.

"Jako šéf bolívarské republiky Venezuela jsem se rozhodl poskytnout humanitární azyl mladému Snowdenovi ... na ochranu tohoto mladého muže před pronásledováním Impériem," řekl Maduro, který často, jako jeho předchůdce Hugo Chávez, hovoří o Spojených státech jako o Impériu.

Maduro také řekl v televizi, že Venezuela obdržela od USA žádost o Snowdenovo vydání, které odmítla. V žádosti o Snowdenovo vydání se praví, že Snowden "protizákonně zveřejnil tajné informace a dokumenty mezinárodním médiím". Žádost je datována dnem 3. července a charakterizuje Snowdena jako osobu, která hodlá uprchnout v důsledku vážným obviněním, jimž čelí a aktivním pokusům nevzdat se úřadům."

Americký dokument uvádí, že je Snowden obžalován z nepovoleného prozrazení státních obranných informací, tajných komunikačních výzvědných informací a z krádeže vládního majetku. Trestem pro každé z těchto obvinění je desetileté vězení a pokuta ve výši čtvrt milionu dolarů.

Maduro obvinění odmítl: "On řekl pravdu, ve vzdorném duchu, o tom, že Spojené státy špehují celý svět. Kdo je tady viníkem? Mladý muž, který odsoudil válečné plány, anebo americká vláda, která bombarduje a ozbrojuje teroristickou syrskou opozici proti lidu a legitimnímu prezidentu Basharu al-Assadovi?"

Bolivijská vláda také uvedla, že odmítla americkou žádost o Snowdenovo vydání. Ortega oznámil, že Nikaragua obdržela Snowdenovu žádost o azyl a prezident ji opatrně schválil: "Jsme otevřená země, respektujeme právo na azyl a je jasné, že pokud by to okolnosti dovolily, rádi bychom přijali Snowdena a poskytli mu v Nikaragui azyl," řekl Ortega.

Osm zemí EU odmítlo poskytnout Snowdenovi politický azyl

Osm členských států Evropské unie odmítlo poskytnout uprchlému agentovi CIA Edwardu Snowdenovi, který zveřejnil tajné informace o amerických odposleších, politický azyl. Jedná se o Francii, Itálii, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Finsko, Irsko a Španělsko. V pátek o tom informovala evropské média.

Stránka Wikileaks zveřejnila seznam 21 zemí, které Snowden prosil o azyl. Podle informací webu se má jednat o Rakousko, Bolívii, Brazílii, Venezuelu, Německo, Indii, Irsko, Čínu, Kubu, Nizozemsko, Nikaraguu, Norsko, Polsko, Finsko, Francii, Švýcarsko, Island a Ekvádor.

 Jak končívají "whistle blowers" v USA

Jen 2 hodiny před svou smrtí poslal vystrašený žurnalista Michael Hastings (33) e-mail přátelům, kde upozorňoval, že je sledován FBI a potřebuje zmizet. O něco později kontaktoval právníky Wikileaks s naléhavou žádostí o pomoc – tvrdil, že připravuje šokující článek – sólokapra o použití dronů ke špionáži proti občanům USA.

Před pár lety se tento novinář proslavil reportáží v magazínu "Rolling Stones", jejímž výsledkem bylo okamžité propuštěni amerického armádního generála Stanley McChrystal, šéfa operací v Afghánistánu. Obamova vláda byla zahanbena.

18. června v ranních hodinách se Hastingův nový Mercedes C250 řítil ulicemi Los Angeles, což zachytily kamery na ulici a v policejním voze. Po nárazu do stromu v plné rychlosti tento moderní automobil vybuchl a jeho řidič uhořel.

USA žiadali Viedeň o vydanie Snowdena

 

 

Bolívijský prezident musel v Schwechate núdzovo pristáť. Existovala domnienka že bývalý zamestnanec NSA Snowden je v jeho lietadle. Veľvyslanec USA žiadal telefonicky Ministerstvo zahraničia o jeho vydanie.

Tryskové lietadlo Falcon 900 malo Rakúsko len preletieť. Avšak potom hlásili piloti údajný problém s ukazovateľom paliva a požiadali o povolenie pristátia na viedenskom Schwechate. Na palube stroja prichádzajúceho z Moskvy s nápisom "Estado plurinacional de Bolivia": Prezident Evo Morales.

Stroj pristál okolo 23-tej hodiny. Krátko na to prišiel do viedenského Ministerstva zahraničia súrny telefonát. Na druhom konci linky: veľvyslanec USA William Eacho. Ako zistilo "Die Presse", tvrdil s veľkou určitosťou, že Edward Snowden je na palube. Eacho sa odvolával na diplomatickú nótu, v ktorej USA požadovali vydanie Snowdena.

Zmätky okolo uzavretého vzdušného priestoru

Snowden je od 23. júna na moskovskom letisku Šeremetevo. Morales sa zúčastnil na Konferencii o energetike v ruskom hlavnom meste a tam sa verejne pohrával s myšlienkou Snowdenovi poskytnúť azyl. Jeho lietadlo však zrejme štartovalo z Vnukova, iného moskovského letiska.

Po pristátí vo Viedni obvinil bolívijský minister obrany Francúzsko a Portugalsko, že uzavreli svoje vzdušné priestory. Oficiálne z "technických" príčin, skutočný dôvod však bola fáma o Snowdenovi. Čoskoro sa hovorilo, že aj Taliansko a Španielsko uzavreli svoj vzdušný priestor.

Španielsko to poobede dôrazne dementovalo, aj Francúzsko odmietlo Bolívijský popis udalosti, Taliansko sa nevyjadrilo. Úrad pre kontrolu vzdušného priestoru Austro Control, ktorý je stále vo výmennom styku so svojimi partnermi v iných krajinách, potvrdil, že uzávery existovali. V Rakúsku nebola požiadavka na uzáveru vzdušného priestoru pre Moralesovo lietadlo.

Bolo lietadlo vôbec prehľadané?

Španielsko požadovalo údajne – aj to je doteraz tvrdené len Bolíviou a Madridom dementované – aby bolo lietadlo počas prestávky na tankovanie na Kanárskych ostrovoch prehľadané, čo Morales rozhodne odmietol. Vo Viedni bolo ale prehľadané, v tzv. "dobrovoľnej prehliadke". Údajne to dohodol s Moralesom jeden známy úradník z Ministerstva vnútra. Morales dal k tomu svoje povolenie, povedal minister zahraničia Michael Spindelegger.

Bolívijský veľvyslanec pri OSN v Ženeve však neskôr poznamenal, že Rakúsko s touto prehliadkou uskutočnilo "akt agresie" a porušilo medzinárodné právo, na OSN bude doručená žaloba. Kompletný zmätok urobil minister obrany Ruben Saavedra, ktorý bol tiež vo Viedni: tento dementoval, že lietadlo tu bolo vôbec prehľadané: "Nikto nevstúpil do stroja."

Spindelegger, ktorý sa krátko po spolkovom prezidentovi Heinzovi Fischerovi dostavil na letisko, zdôraznil predobedom na základe údajnej prehliadky so vzácnou jednoznačnosťou : "Môžem vylúčiť, že na palube bol niekto, kto nebol bolívijským občanom." O tom ho vraj ubezpečil aj Morales.

"Rakúsko Moralesa unieslo"

"Ako si môžete predstaviť, že ja si vezmem niekoho na palubu prezidentského stroja?", pýtal sa Morales na konci svojej takmer hodinovej tlačovej konferencie. Povedal, že Snowdena nestretol a zažartoval, že vôbec nevie ako sa toto meno vyslovuje. Morales vôbec pôsobil veľmi uvoľnene. V uvoľnenej pozícii burcoval proti "komplotu" USA voči Latinskej Amerike a rozprával, ako sa chcel španielsky veľvyslanec vo Viedni nechať pozvať na kávu do lietadla: "Ja som mu povedal: my nepotrebujeme žiadne kontroly."

Okolo jedenástej vyšiel Morales posledný raz z hnedých dverí, poďakoval Rakúsku za pohostinnosť a uskutočnil finálny verbálny úder proti USA. Prišiel čas pre európske krajiny, aby sa oslobodili: "Doba impérií je preč." Moralesova medzizastávka vo Viedni trvala viac ako dvanásť hodín. Neskôr odviezla čierna VIP limuzína prezidenta a jeho sprievod k lietadlu. Morales ešte raz zamával, potom sa dalo lietadlo pomaly do pohybu smerom na štartovaciu dráhu. 03.07.2013 | HELMAR DUMBS UND CHRISTIAN ULTSCH (Die Presse)

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.orgAuthor: vh # CywiSena25
Svet2013-07-083
-
 57%  ( 4 people voted )
+
Moja hlboká úcta voči každému, kto povie a ukáže pravdu, pričom si každý takýto človek je plne vedomý nebezpečenstva a rizika ktoré podstupuje. Všetci vedeli, že môžu umrieť a ukázali pravdu v nádeji, že sa ľudia prebudia a začnú hájiť svoje práva a slobody, mali vieru v pravdu, spravodlivosť a ľudstvo ináč by to riziko nepodstupovali. Koľkí ešte musia umrieť aby sa myseľ, oči a srdcia ľudí otvorili? Česť a hlboká úcta všetkým, ktorí sa otvorene postavili gaunerom ničiacim ľudské životy a našu planétu.
ukulele # FogyLoqy46
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-07-08 23:04:40 57f4de4a
kua, tomu sa povie ze zapadny svet ukazal svoje slobody a dementkraciu v praxi...xixixi alebo je vsetko inak a sledovat bezneho cloveka je podla mainstreamu uplne normalne, ved aj fasisti, ci komunisti to robili, tak preco by to nemohli aj ti, ako ich nazvat? demokrati? ved vzdy ide iba o bezpecnost obcana, sem tam preventivne niekoho verejne zatvoria za to co si mysli, ale totalita ako totalita, len ten nazor za ktory cloveka zatvoria je vzdy iny, vsetko zalezi iba na dobe a krajne v ktorej sa clovek ocitne, chtiac nechtiac.
kombajn # HydyKuwi36
-
 55%  ( 1 people voted )
+
2013-07-09 09:48:35 560df8c5
Pan Snowden je podla mojho nazoru ukazkovo lojalny voci svojej domovskej krajine - USA. Keby totiz nebol, pravdepodobne by uz davno dostal azyl v Rusku, za co by ovsem musel "zaplatit" informaciami, ktorymi bezpochyby disponuje. Informaciami, ktore vsak nieje ochotny dat cudziemu statu. Tym by sa dopustil de facto vlastizrady. Zverejnenie informacii o programe PRISM vsak ziadnou vlastizradou nebolo. Len zverejnil nieco, cim USA porusuje listinu zakladnych prav a slobod obcanov a cim sa vysmieva aj dalsim medzinarodnym dohodam. Konal podla svojho presvedcenia a svojho svedomia. Stale ma na nom udivuje jeho lojalita voci USA. Kopec dalsich ludi na jeho mieste by zradilo svoju krajinu a prijalo azyl v Rusku aj za cenu kompromitacie dalsich tajnych informacii svojej krajiny. Musi mu byt totiz jasne, ze najlepsiu ochranu pred americkymi zabijakmi z Wall streetu by mal prave v Rusku - velkej a mocnej zemi.
Peter Novak # FyveRaqe01
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2013-07-10 09:17:14 5b7fa4e6

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
s   dva
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Klam rozbitého okna


Klam rozbitého okna
Klam rozbitého okna (The Broken Window Fallacy) + slovenské titulky. Klam rozbitého okna je popísaný v eseji Čo je vidieť a čo nie je vidieť. Malý chlapec rozbil okno. Ľudia začnú majite...
Co to melou o kapitalizmu? Máme přece dál socializmus
Zákon, který změní svět
Socializmus verzus korporativizmus na Slovensku

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0263 s
dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | good positive news inspirational stories articles | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made