Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

Zhodneme sa, že sa nezhodneme


Zhodneme sa, že sa nezhodneme

Slovenská spoločnosť je dlhodobo rozdelená v niektorých hodnotovo-morálnych otázkach. Ukázalo sa to pri tohtoročnom referende a ukazuje sa to pravidelne pri vášnivých diskusiách o obsahu výučby na základných školách.Majú sa deti zúčastňovať na sexuálnej výchove a ako má takáto výchova vyzerať? A ako majú vyzerať jej učebnice? A čo v prípade náboženstva, ktoré vyučovať a ktoré už nie? Alebo sa vám nepáči, že v šlabikári mama varí v kuchyni a oco číta noviny? Rovnako sa môžeme pýtať aj v prípade ďalších morálno-hodnotových otázok.

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že na tieto otázky neexistuje správna odpoveď. Hodnotovo-morálne a náboženské názory sú čisto subjektívnym vyjadrením preferencií. Ako neexistuje objektívne správna príchuť zmrzliny, tak neexistuje správny názor na to v čo veriť, alebo aký je správny obsah sexuálnej výchovy detí.

V druhom rade a to je ešte dôležitejšie hodnotový konflikt vzniká predovšetkým vtedy, keď sa z danej problematiky stane politická otázka. Inak povedané, keď sa o nej rozhoduje vhadzovaním lístkov do volebnej urny. Ak totižto prenecháme nejaké rozhodnutie na demokratické procesy, spravidla bude existovať niekto nespokojný. Predstavte si, ako by to asi vyzeralo, keby sme pred každým letom hlasovali o najlepšej príchuti zmrzliny a následne celé leto mohli lízať len tú víťaznú. Čučoriedkovú!

Toto je aj jadro problému, ktorý stojí za väčšinou hodnotových konfliktov vo verejnom školstve. Ak existuje systém, v ktorom sa z centra rozhodne o tom, aký obsah a formu bude mať vyučovanie, vzniknú konflikty. Je to potom existencia ministerstva školstva s právomocou ovplyvňovať učebné osnovy konkrétnej školy, ktorá tlačí občanov do politického boja a vyvoláva emócie a vášne. Rovnako ministerstvo školstva musí schváliť každú učebnicu. Slovensko je snáď poslednou krajinou s centralisticky uzatvorenou učebnicovou politikou. Čerešničkou na torte sú potom pocity krivdy v spoločnosti, kde je časť rodičov nútená financovať verejné školstvo, s ktorého obsahom nesúhlasia alebo je priamo proti jeho hodnotovo-morálnemu presvedčeniu.

Dnešný systém tlačí rodičov do nepríjemnej voľby: buď sa uspokoja s tým, že ich deti sú donútené učiť sa veci, ktoré neschvaľujú, alebo sa pustia do politického boja a pokúsia sa donútiť iných rodičov, aby sa ich deti učili niečo, čo zasa oni neschvaľujú. Výsledkom je prakticky neustály konflikt alebo jeho hrozba a rozdelená spoločnosť. Inak legitímna diverzita názorov a hodnôt sa tak v prípade verejného školstva mení na hru s nulovým súčtom, kde jedni získavajú na úkor druhých. Existujú víťazi a porazení.

Pritom riešenie je také jednoduché. Je ním odluka obsahu vzdelávania od štátu. Vyššie opisované problémy zaniknú, ak budú mať samotné školy právo si rozhodnúť, aký obsah vyučovať a z akých učebníc a následne rodičia svojou voľbou schvália toto rozhodnutie, alebo si nájdu alternatívu. V spoločnosti tak odpadnú chúťky zbrojiť do politického boja proti susedovi, ktorý má iný názor na výchovu detí. Namiesto toho si rodičia budú môcť vybrať špecifickú školu podľa svojich vlastných morálno-hodnotových súdov. To však neznamená, že každý si hneď nájde školu presne podľa vlastného gusta. Ak cez pracovný týždeň chodíte na obedy do miestnych reštaurácií, taktiež nedostanete naservírované vždy to, na čo máte chuť. Pointa však je, že takto decentralizovaný systém má väčšiu tendenciu vyhovieť rôznym chutiam zákazníkov, ako keby sa varilo na základe demokratických mechanizmov.

Úplné oslobodenie obsahu vyučovania spod diktátu ministerských úradníkov a odborníkov zo Štátneho vzdelávacieho ústavu však nie je v blízkej budúcnosti pravdepodobné. Ako alternatívne riešenie sa preto natíska zrušenie povinného vyučovania predmetov, kde môžu mať rodičia silno polarizované názory a nechať tieto predmety ako dobrovoľne voliteľné. Plus zrušiť centralizované schvaľovanie učebníc a nechať toto rozhodnutie na samotné školy, ktoré sú bližšie preferenciám rodičov.Author: Robert Chovanculiak # MymaRemo94
Slovensko2015-07-13166
-
 50% ( 0 people voted )
+
Článok je napísaný náboženským človekom - to sa nezaprie.

V Katechizme katolíckej cirkvi, čo je oficiálne, najvyššie a záväzné učenie pre všetkých katolíkov, sa považuje za veľmi vážny hriech, antikoncepcia, masturbácia, sexuálne experimentovanie (o to dokonca aj medzi manželmi), sexuálna vášeň za považuje za zlo od diabla a pohlavný styk mal byť robený len s výlučne úmyslom rozmnožovania. A nebudete veriť, ale praktizujúci katolíci sa toho poctivo držia a ak sa im to nepodarí dodržať, tak potom sa za to idú spovedať a ponižujúco vyznávať tieto hriechy pred pánom farárom.


franco # MohaDinu60
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-13 16:27:48 5057d10a
A zmrzlinu si uź kúpiš sám alebo Ti ju majú platiť všetci.. Lebo ak všetci tak jedine čučoriedkovú..
Peter Novak # HuryFivi49
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-13 23:34:45 b919f8c9
No, Robko spomína odluku obsahu vzdelávania od štátu. V podstate by som nenamietal, len by som to podmienil v prvom rade odlukou cirkví od štátu, po ktorej cirkevníci tak volali pred novembrom 89 a dnes už im to akosi vyhovuje, že im štát platí duchovných všade kde sa len oko pozrie. To im nevadí, že je to "od štátu". Vadí obsah vzdelávania, ktoré nemajú úplne pod kontrolou bez vplyvu štátu. Ale to už tak býva, aj v bežnom živote sa stále omieľa, že štát je zlý vlastník a netreba mu platiť žiadne dane, no stavať cesty- diaľnice a pod. finančné operácie by mal realizovať hneď. Len sa naskytuje otázka :"Za čo, súdruhovia?"
defender # LixuWija97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 07:35:50 d551da23
jednoznacne moznost vyberu vzdelania pre dieta je krok vpred. neviem preco musi kazdy prejst povinnou indoktrinaciou, aby z neho vyrastol superivy militantny konzument. su aj ine moznosti vzdelavania, stacilo by sa vratit ku komenskeho modelu. urcite panuje vseobecna zhoda, ze mladez vychadza zo skol coraz hlupejsia. nebude to nahoda. hlupaci sa ovladaju lahko.
deti, ktore sa vzdelavaju doma su ovela vyspelejsie ako ich rovesnici.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 08:14:35 d9777929
sexualnu debilu zo Sas ta tu prestaň propagovac porno na školaách už ta filcka saskari naj čim skorej zdochnu politicky a naj prestańu otravovac nas somároch co nič nezname o sexualnej vychove akurát naš gejza fuffnageľ je v tým odbornik
Maria Terezia erza # BafuWumy08
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 08:22:58 3ec5e27c
Ferko, ono je to diskutabilné s tými deťmi, ktoré sa vzdelávajú doma a sú vzdelanejšie. Ako kde. Väčšina detí sa doma vzdeláva tak akurát na PC hrách a príp. facebooku, čiže ak nie sú doma rodičmi vedení k nejakej zmysluplnejšej náuke, tak toho tiež moc nepoberú. Tie, ktorým sa rodičia po tejto stránke aj venujú, tak tie prosím ale koľko rodičov má dnes čas sa počas dňa venovať odovzdávaniu vedomostí a zručností svojim potomkom?
defender # LixuWija97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 09:20:49 d551da23
loading...
obranca,
diskutabilne je to pre toho, kto sa nevie odputat od tohto systemu. samozrejme ked ma niekto deti musi sa im venovat, ziadny facebook, ani PC. urcite je to tazke, ale ked si clovek uvedomi kolko casu stravi nahananim sa za umelymi potrebami tak ho bude vediet aj ovela lepsie vyuzit v prospech skutocnych potrieb. umela potreba je dat dietatu PC. na zdravy vyvoj to skutocne vobec nepotrebuje, dokonca mu to skodi.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 09:45:16 d9777929
A hlavne ak sa budu vychovavat doma, nepoberu skreslene informacie zo skoly, ale len skreslene a obmedzene a nicim nepodlozene informacie od rodicov, ktori nemaju nielenze sirsi rozhlad ako vedne discipliny,ale pridaju aj peknu znosku svojej indoktrinacie, ktorej sa Fero tak brani.
lebo aj jadrovi fyzici, ako rodicia, mozno nedokazy detom vysvetlit ako sa kresli ,ci robi vtacia budka.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 09:53:56 59ad961d
" ziadny facebook, ani PC."


s týmto by sa dalo súhlasiť, detstvo bez vysedávania za PC je určite podnetnejšie a zdravšie pre vývoj, takže ak aj nie zakázať, určite obmedziť počet strávených hodín za PC, nad niečim podobným by sa dalo uvažovať napr. aj u dôchodcov postihnutých demenciou v pokročilom štádiu

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:10:04 509a8e43
Ta co vy buzeranci malých dzeci nas nikto neučel len na naboženstve co robi muž a žena a tež tisíc roky pred nami na sme vedzeli aj chlapci aj dzevky co mame ribic na rande a vy futr iba v škole dzecom chcece psychyku ničic ešče ked su male vy debile sexualne
Koza # BapoVeco10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:11:05 3ec5e27c
rafael, kazdy nech vychovava dieta ako chce. dopraj ludom slobodu. dokonca to mas aj v ustave. vzdelavanie a system vzdelavania s tym suvisi. preco by sa malo tvoje dieta ucit nieco, o com jednoznacne vies, ze je blud? napr. na dejepise sa ucia kraviny, to sa zhodneme.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:11:09 d9777929
boha vašho saskarského ta vy furt neprestranece nam vlastne malým dzecom cez školu vyplachovac rozum-!!!
Koza # BapoVeco10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:15:02 3ec5e27c
Suhlasim, ze sa ucia kraviny, nielen na dejepise, pamatam si aj to, ze sme sa polroka venovali kvetu tulipanu. Ale nemyslim si, ze akakolvek pausalizacia domaceho vyucovania bude mat lepsi prinos ako najnedokonalejsie skolstvo.
Hlavne ak sa pozries okolo seba a vedomostnu uroven tychto ludi, co by mali suplovat vzdelavaci system.
Staci ak das svojim kolegom nejaky vseobecny kviz a zistis, co ovladaju.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:16:32 59ad961d
 • fuffnageľ gejza jak ci za indoktrinujem ta še ci zaiskri v očoch jak aj ty nepestaneš do mne džubac indoktrinovat

Koza # BapoVeco10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-14 10:19:38 3ec5e27c
ide o to nie pausalizovat, ale mat moznost vyberu. skor si myslim, ze bude to mat vacsi prinos. existuje nejaky vyskum, kde porovnavali uroven vzdelania deti zo skol a z domu a dopadlo to vysoko v prospech domaceho vzdelavania.
ale lepsia vzorka je ked skusis dat taky test mladym v skolach. dopadne to otrasne

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:40:47 d9777929
Fero - nechcem sa vám veľmi miešať do debaty, ale kto má dnes čas (nehovoriac o informáciách, schopnostiach a osobnostných faktoroch ako napr. trpezlivosť) vyučovať dieťa doma sám.
Alebo financie na zaplatenie súkromného učiteľa ...

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:53:50 509a8e43
Gejza kto najvacej zosmešnuje naboženstvo?
Pande mačiak, tak on bul a je najväčši komunista do roku 1989 a kapitalista po roku 1989, bizmismen ktorý ma oči jak mačka ked kradne on nechodzel mna naboženstvo a stal še komunisšta kapitališta zlodej mečarov

Maria Terezia # DekuVymo87
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:54:36 3ec5e27c
Gejza problem bude ,ak sa rozhodne deti ucit doma...
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:54:53 59ad961d
v skole predmety ucia, teba aspon by mali, odbornici v danej oblasti.
ale co v pripade, ze rodicia su dobri v dejepise a slabi v matematike?
zavolaju susedov? :)))
ked uz, tak pravidelne preskusavanie s ostatnymi a ked deturence vyhovuju, preco nie?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:56:08 5cf504d8
Fero takze sa zhodneme, ze je problemom, ak tuponi ucia deti doma, a zhodneme sa aj na tom, ze skolstvo uci blbosti a nepodstatne veci. Ale aj tak vyvazuju plusy skolstva nad ucenim doma, nakolko dieta vyrasta v prostredi, ktore mu do zivota da urcite viac, ako neustale sedenie doma s rodicmi. A navyse ak dieta ma v hlave nieco ine okrem pilin, tak ho indoktrinacia skolstva nezasiahne(vid teba a myslim to pozitivne).,bez ohladu, ci tvoje dedukcie su spravne,alebo nie.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 10:59:25 59ad961d
Lenka, mozes sa kludne miesat, aj miestni geronti sa miesaju, maju na to pravo. treba si urcit priority a hlavne sa zamysliet co ti ten cas tak zerie, ze je to prioritnejsie ako vlastny potomok.

kusmik, odbornici??
to su ti, co ucia, ze pyramidy boli hrobky faraonov a zem sa toci okolo slnka? :)))

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:01:12 d9777929
fericku, preco rusis dohodu a frkas kraviny?
dal som pripad ohladom matematiky, vies bud pyramidy postavilo 10 obrov alebo 10 000 trpaslikov :)
ze sa to sklzne do tejto temy mi bolo jasne, ale s tebou v tom pokracovat opat nemienim, lebo ty si odbornik v tejto teme a ja som skor na tu matematiku :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:05:07 5cf504d8
Rafael, je to individualne, ale suhlasim, ze dnesni rodicia si sami malo vzdelani na to, aby ucili svoje deti. nejaku pripravu by mali absolvovat, ale rozhodnutie co ucit a co nie by mali mat v mnoho oblastiach sami. dalo by sa to vysperkovat, popripade urcit nejake mantinely. prinosy by prevysovali, lebo okrem vedomosti by sa posilnovali aj vztahy s rodicmi, co je v dobe ked sa ludia detom nevenuju akutna situacia.
takto nemaju na vyber, lebo vsade je to to iste, maximalne urovne je ina.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:06:32 d9777929
kucmik, to je uhol pohladu :)) kraviny, nekraviny, faktom je, ze sa to uci. ani ja nechcem diskutovat o obroch, ci trpaslikoch.
tu matematiku mame spolocnu. a dohodu si uz parkrat porusil aj ty :)))

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:08:37 d9777929
nepmatam si, vies pri gerontoch sa to obcas stava, tak nabuduce ma upozorni radsej hned, nie teraz.
maj se, trim se aaa predsa sa toci :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:11:01 5cf504d8
ak nieco obieha, vracia sa to k pociatku svojej drahy. ak je nieco miliardy kilometrov vzdialene od pociatku drahy v case predpokladaneho priblizenia, o obehu nemoze byt ani reci.
Nech ziju neindoktrinovani ludia, je s nimi neskutocne veselo... :-DDDFero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:11:03 d9777929
ta dze naš šicko znali mačiak mečarovi Pandemoniume on je inteligentný odbornik na vyuku našich dzeci bo nema ani jedno.
Koza # BapoVeco10
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:12:34 3ec5e27c
Ferko, výber a jeho možnosť je dobrá vec, no základy treba všetkým /čítať, písať, gramatika, spôsoby správania a spolunažívania.../ to je základ na základnej škole. A potom už predsa výber máš k dispozícii na stredných školách, nie? Poťažmo na vysokých.
Zas si nemýľme pojmy o nejakej slobode /ak máš na mysli slobodne dieťa nedať do školy ale "vzdelávať" ho iba rodičmi doma /to má byť len doplnkom/.
Sloboda jedného končí tam kde začína sloboda druhého - takže tadiaľto cesta nevedie lebo o "slobode" by sme sa nedohodli ako ľudstvo nikdy!

defender # LixuWija97
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-14 11:13:36 d551da23
no nic gejza, asi to nechame tak, mozno niektori rozpravaju inou recou, napr. po klingonsky ci ako a tak rok moze znamenat asi aj nieco ine...u nas zatial tusim plati

http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=rok

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:14:28 5cf504d8
Fero ak tie mantinemy aj doma maju rodicia a ucia v tych mantineloch svoje deti, tie deti si na rozdiel od faktov, ci empire zasa len indoktrinuju myslenie svojich rodicov a casom by si zistil aky by to bol problem. Pokial je to len takto, tak sa indoktrinacia od svojich rodicov v celej spolocnosti az tak neprejavi.
Nemusime ist daleko, nasa krajina je popretkavana nevedomymi a nevzdelanymi ludmi, ktori si myslia, ze nejaky gymnasta zil a konal zazraky, dokonca zomrel a vstal z mrtvych a deti su ochotne tomu uverit, napriek akemukolvek historickemu zapisu.
Rovnako ako ty, co si presvedceny, ze kamne na seba nastavali obri, zatial co podobne stavby, ktorej konstrukcia sa da odvodit aj inak, obri uz neposatavili.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:15:26 59ad961d
Apropó, Fero, tie tvoje útoky na starších v podobe "gerontov", tak to by si doma určite decko naučil užitočným veciam! Ľudia sú egoisti a chcú presadiť len to, čo vyhovuje im konkrétne. Ostatní sú geronti, debili a pod..... Je to tak ľudské a preto sa ľudstvo nedokáže stmeliť a žiť tak aby to vyhovovalo čo najväčšej časti.
defender # LixuWija97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:17:54 d551da23
Ja furt nechapem na co učic ešči male dzeci sexualnej vychove? Naj my to dagdo z vas vyšvetli ved nas starých nikdo neučel len naboženstvo a sami sme nato prišli do boha z vami zasrancami mladymi jak še robia dzeci
Papezenec # XoluMuhe06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:18:54 3ec5e27c
Fero podla tvojej definicie obehu jedneho telesa okolo druheho teda ziaden obeh neexistuje nikde v celom vesmire. Kedze ale nie vsetci rozmyslaju ako ty, vacsine staci, ze napriek rozpinaniu vesmiru, si vieme predstavit aj obeh okolko ineho telesa, aj ked ani jedno nedokonci obeh na tom istom mieste, odkial zacal.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:20:14 59ad961d
Defender, defenderka,
ne ši ty ta feminiska od fica z ministerstva prace a sociálnych veci aľebo od sulika ked tak propaguješ sexualnu vychovu malých dzeci a dobre zaplacena že trolluješ na doležitycgh informáciách?

Papezenec # XoluMuhe06
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:23:55 3ec5e27c
Fero, aj tebe v tele obieha napr. krv a nikdy nebude rovnako...
defender # LixuWija97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:24:13 d551da23
rafael, tvoja vytka sa da otocit o 180 stupnov, ale o tom teraz netreba. nasa spolocnost je popratkavana nevzdelancami. ono aj ludia s odlisnymi postojmi a inteligentni maju k sebe blizsie ako hlupaci opacnych nazorov, ktore ani nie su ich. o obroch je tiez zaujimava tema, aj ked netvrdim, ze kamene na seba ukladali, ale o ich existencii som vdaka historickym zapisom mnohych kultur presvedceny. tu uz tie zapisy pre teba nemaju vahu? vsak o nich vies.

co sa tyka obehu, je jasne definovany. jednoducho teleso, ktore sa nevrati na pociatok svojej drahy nevykona obeh. bez emocii.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:25:34 d9777929
papezenec, a ty si kde vyčítal, že by som čo i len slovíčkom v nejakom príspevku spomenul sexuálnu výchovu? Tak to je fakt sila! Príznačné meno - Papeženec! Tí tiež tisícročia prekrucovali výpovede iných tak ako im vyhovovalo a keby bolo na takých, tak dodnes sa učíme, že Zem je rovná doska, poprípade sa neučíme vôbec lebo neučený otrok sa ľahšie ovláda!
defender # LixuWija97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:27:15 d551da23
"Apropó, Fero, tie tvoje útoky na starších v podobe "gerontov", tak to by si doma určite decko naučil užitočným veciam!"a toto je čo? nejaká pozitívna diskriminácia gerontov? Oni - špeciálne jeden nadávajú celý čas, vlastne ničomu inému sa nevenuje a keď ho niekto označí za geronta, tak do dotyčného sa obuješ, LOL. Sám budeš asi rovnako úchylný starý geront, ktorému sa to páči

LenkaB # LyroKomo25
-
 58% ( 2 people voted )
+
2015-07-14 11:28:20 509a8e43

"Soudruzi, kontrolní otázka":
Čo je to inteligencia a koľko má stupňov keď každý si myslí, že je inteligentný a názor toho druhého je blbosť?


defender # LixuWija97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:29:58 d551da23
Fero zaznamy su aj o hejkaloch ci lesnych vilach, ci zelenych a sedych muzickov. Zaznamy este neznamenaju nic, dokonca aj kamenne dosly(ktore vraj boh daroval Mojzisovi a nikde nie su) sluzili na to, aby indoktrinovali celu planetu.
Preto aj zaznamy o obroch beriem len ako indoktrinaciu, ktora sa ale ov velkom neujala a maju len zopar sympatizantov, medzi ktorych sa urcite aj ty radis.
Co sa tyka tvojho obehu ano mas pravdu ale vysvetli teda jednoduchsie co vyvadza teda krv v tvojom tele.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:30:52 59ad961d
obranca
stari ludi ma ucili, ze ludi si netreba vazit, len preto, ze su stari. to je kravina. vazit si ich treba na zaklade mudrosti a zivotnym skusenostiam. ked to ale absentuje, nie je dovod na nejaku uctu len na zaklade veku. a prave stari hlupaci si vynucuju umelu uctu na zaklade ich veku. kolkokrat sa stalo, ze ziaci daleko predcili svojich ucitelov.

Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-14 11:33:57 d9777929
LenkaB, a sme doma, sama si to potvrdila. Mne ide o to, že nie je namieste obúvať sa do kohokoľvek v podobe geronta alebo i sopliaka, z pohľadu veku lebo zas sa nosí buď -mladý sopliak ešte tomu nerozumie alebo - starý geront už tomu nerozumie.
Ale fajn, tiež si jedna z určitej skupiny a tá sa vždy líši od inej. A takto nejak sa začínajú "rozdeľovania", ktoré raz končia konfliktami, aj ozbrojenými.
Ja na nikoho neútočím, len sa mi proste takéto škatuľkovanie a urážanie iných nepáčia ale nevadí. Je to všetko výchovou /o ktorej tu vlastne začala debata/ a individuálnym postojom a ak som ja pre teba geront /už si ma zaradila napriek tomu, že ma nepoznáš/ a pre papeženca zas nejaký gay alebo čo /tiež ma ohodnotil bez toho aby ma poznal/, tak to len potvrdzuje moju mienku o dnešných ľuďoch-jednotlivcoch a výsledkoch ich vzdelania a vedomia.
Samozrejme, demokraticky máš na to právo a označuj ma za čo chceš, obviňuj koľko chceš.
Ako chceš, ak si tak šťastnejšia.......

defender # LixuWija97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:37:52 d551da23
Tak tu je dobrá komédia v kabarete Dôležité, toto vlákno mi akosi uniklo. Ako je to možné? A košický pamperso Varga tu hviezdi a čestne (lol!) hutori pod novými nickami. Tu zotrvám, pokračujte...!


:-DDD

Pandemonium # DaruJete36
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-14 11:38:14 d425402c
Fero, ja nevravím, že si máš ľudí vážiť len preto, že sú starí ale ty označuješ niekoho tu za geronta na základe jeho iného názoru ako je tvoj a to už je problém.
Ale ako chceš, je to tvoj názor a tvoje vedomie............

defender # LixuWija97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:40:43 d551da23
Mimochodom, Fero, hlupák bude vždy hlupákom, či je to geront alebo adolescent, napriek tomu, že v drvivej väčšine si ti ten hlupák nikdy nepripustí a hlupáci sú tí iní, kto to o ňom tvrdia /podľa neho/.

Prajem pekný zvyšok dňa a dobrú chuť!

defender # LixuWija97
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 11:43:44 d551da23
Pandemonium tak budz taký zlý a vešvetli či treba male dzeci učič naboženstvu sexualnej vychove jak stary koimuništa a čerstvy kapitaľišta by ši mal to znac ja ci doverujem DDD
Pacho # QiwaJyhy47
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 12:32:18 3ec5e27c
obranca, geront nie je nadavka. pozri definiciu. a tunajsich gerontov si teda nevazim, nie pre nazory, ale pre spravanie na urovni moralneho odpadu.

Rafael,
ano zaznamy su. ale pri obroch existuje ovela viac ako zaznamy. ci uz stavby, resp. schodiska pre nadrozmerne bytosti. a prirodne ukazy to nie su, lebo je to sucast stavieb. a este mnohe ine pre mna dokazy, pre teba falzifikaty.
neviem, ci sledujes, ale su dost zmeny vo vedeckom svete co sa tyka vesmiru. exiustuju vyskumy, matematicky podlozene o ohraniceni vesmiru a nekonecnej delitelnosti castic v nom. je to logicke, pred 100 rokmi bola najmensia castica bunka, potom atom...atd. ziadna najmensia neexistuje, ani bozon.
o krvi viem malo

Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-14 12:39:20 d9777929
fero ak predpokladas obrov len kvoli schodom, tak podla tejto definicie sa nikam nedostanes. Ak najdu o par tisic rokov vo flasi poskladanu lod, budu podla tvojho modelu uvazovat o tom, ze tu zili liliputani.
Uctievanbie akehokolvek druhu bohov vyvolava v ludoch stavat najneuveritelnejsie veci,vid moai na Velkonocnych ostrovoch.Ale kdokazu obrov postaci aj kostra, podobne ako k dokazudinosaurov nam prave kostry posluzili.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 12:56:59 59ad961d
napisal som, ze aj ine dokazy, ktore neakceptujes. napr. kniha zakazana archeologia je zaujimava, rozbor DNA obrej lebky a ine. kostry sa nasli.. lenze tu sa tazko posunieme, lebo sme obmedzeni touto formou diskusie.
inak co sa tyka velkonocnych ostrovov som nedavno pozeral dokument, ktory vylucuje posuvanie soch kyvanim lanami. je to mozne iba u malych soch, len tam mas aj obrovske soch, ktore sa tak posuvat jednoducho nedaju.
a inak majovia koleso poznali. maju ho zobrazene na stavbach a je sucastov niektorych artefaktov.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 13:06:32 d9777929
Feo co sa tyka moai uspesne to dokazal Pavol Pavol, aj ked touto metodou to nerobili. Ak by si sa tejfo teme venoval viacej, zistil by si, ze to pravdepodobne robili pomocou dreva, ktore tazbou prave na takuto nezmyselnu vec sposobili nedostatok dreva na ostrove a tym aj moznost dalsieho prezitia. To na okraj vyspelosti tejto kultury.
Zakazana archeologia je pekna vec, ale chybaju dokazy na akukolvek ich hlasanu fantasmagoriu, ovela viac nedokazov, ake vycitas oficialnej vede.
Zakazana archeologia teda nesplna ani to, co splna to, co inej vycitas, ale to len kvoli tvojej forme indoktrinacie.
Kostry sa nielenze nenasli, ale smutne je, ze ich je plny internet, odkial sa nadsenci idu potrhat v dokazoch, zatial co nikde neboli nikdy vystavene, lebo vystavit fantasmagoriu sa neda, zato upravit vo fotoshope je hracka

rafael # RusyNecu46
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-14 13:15:12 59ad961d
prave Pavelovu metodu vyvratili aj vypoctami. mozes si pozriet dokument: planeta zahad od ceskej televizie, ale neviem ktory diel to je.
osobne sa mi tazko veri primitivnym metodam, ked to iste sa uplatnuje pri puma punku, ci pyramidach, kde je jednonacne vyssia vyspelost stavieb, ako vieme postavit dnes.
zakazana archeologia je nazov kniha, ktora prezentuje suhrn artefaktov, ktore boli podrobene vedeckemu vyskumu, su tam uvedene aj institucie. asi nemyslime to iste.
pretiahnute lebky, ktore poznas aj ty boli podrobene analyze DNA. velmi zaujimave vysledky, nie su ludske. podla zaverov vyskumnikov.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 13:26:54 d9777929
Fero pavel to dokazal, aj ked ako som napisal, nikto netvrdi, ze to takto robili.
Preto akakolvek neuspesnost znovuzopakovania jeho ppokusov je nezmysel.
Zakazanu archeologiu ako knihu poznam, radim ju do rovnakeho zanru ako Sitchina, Dannikena, Ziemlera a dalsich, lebo napriek tomu, ze dokazu predostriet vela napadov, chyba im jedno jedine a to dokaz. Predlzene lebky su dokazom coho?

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 13:32:24 59ad961d
viem, ze pavel to dokazal, ale od urciteho rozmeru je jeho metoda nepouzitelna. on to dokazal na malych sochach. podla miestnych sochy levitovali pri prevoze. zda sa to smiesne az do momentu, ked je zname premiestnovanie ovela tazsich bremien do vysok. ktovie, netreba zatvarat ped nicim dvere.

predlzene lebky nemaju ludsku DNA. niektore su dost velke. ak je to tak, dokaz je to minimalne o pritomnosti inych, ludom podobnych bytosti na zemi a o starych zapisoch, ze sa "bohovia" krizili s ludmi.
teraz to je az zaujimave :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 13:37:18 d9777929
Ale ked sa pozorne ponoris do tvojho hlasania pretiahnutych lebiek, zistis, ze uroven ich vedeckeho badania zodpoveda urovni tolko pertrektovanych nedokazov ako su obri, ci lesne vily. Hlavne co sa tyka inej DNA...
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 13:37:57 59ad961d
asi takto prezentuju dokazy


Niektorí bádatelia si preto myslia, že múmie s pozostatkami patria k nejakému neznámemu druhu človeka. Okrem lebiek totiž vybočuje z bežnej anatómie predkolumbovských indiánov aj zvyšok kostier. Výška a typ vlasov totiž nezodpovedajú žiadnej juhoamerickej kultúre, zodpovedali by viacej Európanom. V tom čase však v Južnej Amerike ako iste vieme, žiadni Európania ešte neboli.Hlavne sa zameraj na niektori a myslia....A dokazy, no nevadi, hlavne ze si myslia


A ak sa chces dopracovat k tomu, kde sa konali a ci vobec analyzy DNa, to uz je fuska

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 13:42:05 59ad961d
Ale zabavne na tom cele je, ze v tom case sa na tom uzemi nenachadzal ziaden Europan...Lebo predsa vsetci co citaju tuto zabavnu literatura su presvedceni o vzajomnom navstevovani aj bez moznosti prenasania paradajok...
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 13:43:45 59ad961d
rafael, mozno hovorime o dvoch rozlicnych vyskumoch, lebo toto nepoznam. prave preto si na tejto urovni mozeme len vymienat informacie a maximalne sa spoliehat na logickost dokazov.
ti co su presvedceni o navstevovani sa pravdepodobne myslia ine obdobie a na zaklade niecoho ineho. ale v teorii prenasani paradajok neuspeju, to je jasne.


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 13:53:49 d9777929
no vidis a prave teoria prenasania paradajok je vec, ktoru nedokazes zodpovedat a pri otazke tvojich deti pocas studia z domu zostanes bezradni a tato otazka vas nakoniec mozno rozdeli, az to dieta zacne samostante a hlavnei nak uvazovat ako ty, ktory si ho indoktrinoval svojou zabavnou archeologiou bez dostatocneho zdovodnenia prenasania paradajok.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 13:59:51 59ad961d
choroba zvana gejzititida, bezradnyyyyyy...
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:00:54 59ad961d
o teorii prenasania paradajok plati, to co som ti uz pisal. totiz vyskum zalozeny na tejto teorii nemozno uplatnovat pausalne na cele historicke obdobie. pri vyspelych civilizaciach, o ktorych niet pochyb je to nepravdepodobne.
no ak nas rozdeli toto, budem to akceptovat. horsie by bolo keby mi vycitali, ze som ho poslal do skol aj ked som vedel ako tam deformuju ludi.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:03:55 d9777929
no vidis a prave teoria prenasania paradajok dokazuje sucasnu teoriu, zatial co tvoju diskvalifikuje, nakolko prave na takychto veciach akakolvek fantasmagoria skrostotava.


rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:07:44 59ad961d
Lebo potom navstevy tvojho typu zneli, ahojte, mame paradajky a vy koleso, nechajme si my paradajky a vy to vase koleso, nech ludia o par tisic rokov tapu, preco sme sa neoboznamili prave s takymto vymennym obchodom
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:10:56 59ad961d
to by nesmelo existovat nic svedciace o nastevovani bez prenasania paradajok. potom ano, je to tak

chapem, ze ked sa clovek popali na Dannikenovi je opatrny. ale to neznamena, aby upadol do opacneho extremu a odmietal vsetko len preto, lebo to musi odmietat

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:11:49 d9777929
mozno navstevy boli o vymene duchovycn poznatkov o com svedcia aj predmety spolocneho uctievania, ci priblizne rovnake nabozenstvo, len upravene do miestnej podoby
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:13:09 d9777929
fero a preto do prichodu prvych Europanov po znovuobjaveni Ameriky sa nenasli ziadne krize, aj ked tisic rokov prave tento kriz bol duchovnou potravou Europanov? No zdovodnie z tvojho pohladu nanajvys nekvalifikovane.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:17:13 59ad961d
Fero Dennikena som cital pre 30 rokmi, Sitchina, ci Ziemlera nedavno a v nicom sa nelisi od nich ani tvoja Zakazana archeologia.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:18:54 59ad961d
A vies preco sa nelisia a lisit nebudu?
Lebo pouzivaju presne tu istu terminologiu a tie iste pseudodokazy.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:21:44 59ad961d
prave preto treba oddelit zrno od pliev. to neznamena, ze v tych knihach nemozu byt zaujimave a pravdive veci. nezabudaj na Schliemanna, ktory keby sa riadil skeptickym pristupom, Troju by nikdy neobjavil
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:42:48 d9777929
A zasa ta Troja...
Ja nezavrhujem akekolvek dokazy, ak dokazmi su, ale ak veris na kostry obrov len kvoli schodom, takto ani Schlieman nepracoval, navyse Schlieman predsa nedokazal existenciu bohov na Olympe, aj ked objavil Troju, ktora podla legendy spadala prave do ery olymslych bohov. Preto Troju povazovat ako analogiu kobrom, ci akemukolvek nadprirodzenu je scestne.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:45:43 59ad961d
Lebo podla tvoej analogie musi existovat Merlin, ak existuje zmienka o Camelote a navyse ak sa najdu jeho ruiny, bude to dokaz Merlina?
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 14:48:31 59ad961d
Fero: "ale to neznamena, aby upadol do opacneho extremu a odmietal vsetko len preto, lebo to musi odmietat"
No tak vidíš, dokážeš si to (snáď) samostatne naformulovať, už len aby si sa toho začal aj držať.


Pock # SihySuri34
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:00:05 3ec5f361
gejza, sak odpovd je uplne prosta...musis stavat velmi rychlo, lebo keby si si dal napriklad rok pauzu, tak pribuznu tehlu polozis o miliardu ??? fuj, kilometrov dalej alebo by sa ta nedokoncena stavba musela vratit do pociatocneho bodu a mozes pokracovat...ale to sa nestane, vo vesmire je to nemozne a tak sa po roku take stavby radsej buraju :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:07:52 5cf504d8
kurna tak rozmyslam teraz, stoji ta pristavana garaz svagrovi pri dome, ci miliardy kilometrov od domu?
a to som oneho casu taky pekny obrazok vlozil na vysvetlenie, no skoda hrachu, zase...

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:12:20 5cf504d8
podla toho Ferovho modelu je potom vysvetlenie mozne v pripade podobnosti pyramid na celom svete, skratka zacali stavat v Egypte a odrazu dokoncenie prebiehalo inde.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:16:36 59ad961d
kucmik, to bolo presne pre teba. viem, ze ty tie miliardy priam milujes :))

Pockinko, kto je bez viny, nech prvy hodi kamenom. ono totiz kazdy vidi sameho seba v tom spravnom svetle a kazdemu sedia aj definicie. preto to je taka zabava.

Rafael, ten sa ti podaril.
troju nemozno pokladat za analogiu k "nadprirodzenemuL, ale mozno ju pokladat za anlogiu v pristupe a to, ze netreba odmietat nieco len na zaklade terminologie, ale aj to preskumat. by si sa divil, kolko vedcov pouziva svojsku terminologiu vo svojich oboroch. hlavne taki, co robia individualne vyskumy.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:22:58 d9777929
Hej poznam takych, ktorych ale ty odmietas...
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:29:09 59ad961d
fericku, nemilujem a nepouzivam casto...uz len asi dodam, ze ty ich tiez pouzivas len vtedy, kedy ti to pasuje, tak budem sa riadit radsej nadpisom clanku...maj se trim se.

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:29:32 5cf504d8
veru ma to hacik, ale ako v pripade paradajok, nesmieme sa takymito pochybnostami odradit
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:32:41 59ad961d

 • pande ta co kedy to vysvetlíš čom treba učic dzeci náboženstvu sexuálnej výchovy v škôlkach?

 • Glupy geronti pes Harry, Gejza Budar truhlik s.r.o, kučma, mačiak Pandemoniúme / Jedna mater mala a dzignutých glupých gerontov vychovala:

Psychický debil nemá priateľku, priateľov a tak politikárči deň čo deň od rana do večera u dôležitých všetko znalých psychopatov na dôležité sk a tak dennodenne len drístate a drístate a znova drístate hovädziny piatej cenovej skupiny debilov na dôležite sk.

Hanba Vám buzeranti debilných dríííssstttóóóv .

 • Allahu akbar,

Matka hebresjska # ToluJofe42
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:32:54 3ec5e27c
rafael, neodmietam. zaujima ma kazdy nazor. aj som si postudoval tvoje odkazy. ale zastavam ine nazory napr. pri zaniku vyspelych civilizacii. viem, co zastavas aj si mi poslal autor as publikaciou.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:36:19 d9777929
Kukučka kučma, ta ty obuty do gumakoch hodziš kefovac? To v prešove taka moda? ty šaľeňak.
Koza # BapoVeco10
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-14 15:37:36 3ec5e27c
kucmik,
vyhovuje nevyhovuj. dolezite, ci si to vies obhajit, alebo len zastavas na zaklade k prilusnosti k nejakemu svetonazoru. drz sa

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:38:46 d9777929
Fero a ako obhajis kostry obrov?
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 15:58:46 59ad961d
Matka hebrejská, ta ty ši šebe nezmylila stránku? Ty alahovica dzignuta!
krizovysatan # QegiVeku18
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 16:47:07 d551da23
Aha Fero, ty myslis obhajit pred sebou?

Lebo pred ostatnymi je to podstatne tazsie, preto teoria o obroch nikdy nebude vedecka...a aj ked viem, ze nemas rad toto slovo, nebude nikdy faktom

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-14 16:56:49 59ad961d
Rafael, myslel som pred sebou samozrejme. kostry obrov obhajim lahko.
na zaklade dobovych zapisov, stavieb, predmetov mozem predpokladat vyskyt kostier. avsak maximalne vo forme fotiek.
preco ich nenajdeme nikde vystavene je jednoduche. prave preto, preco sa ucime o pyramidach, to co sa ucime. preto, preco sa neucime o velkej tartarii atd.. t.j.. s informaciami je dokazatelne ucelovo manipulovane a nemozno tu pouzit metodu vedeckej teorie, lebo ani ta tu neplati

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-15 08:06:12 d9777929


na zaklade dobovych zapisov, stavieb, predmetov mozem predpokladat vyskyt kostier. avsak maximalne vo forme fotiek.


takze nijake..Ale opytam sa ta inak, ak najdu neskorsie kultury zaznamy a pozozstatky radiotelskopov, ktore tearz pouzivame k tomu, aby sme zachytili nejaky signal prichadzajuci z vesmiru, budu si mysliet, ze sme s nimi komunikovali, aj ked my vieme, ze s nimi nekomunikujeme.


No a ak najdes schody, ktore vyzeraju ako schody pre obrov a obrov nenajdes, je to presne taka ista analogia.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 09:22:06 59ad961d
rafael,
nie je to tá istá analógia...) Je predpoklad, že neskoršie kultúry, ktorý by našli teleskop by mohli vedieť, na čo slúžil, že mal nejakú praktickú funkciu. Zatiaľ čo tvoj príklad, že sme zachytili nejaký signál z vesmíru je len tvoja pridaná špekulácia. U nejakých artefaktoch sa najprv zisťuje, čomu slúžili, rovnako, až sa nájdu schody pre obrov, tak treba zistiť, čomu presne slúžili. Aký praktický význam má ich existencia. Netvrdím, že na základe toho ide automaticky o obrov, veď nakoniec vedci doteraz nevedia presne ani to, čomu slúžili v skutočnosti pyramídy...

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 09:40:51 b2293f6b
michal ano suhlasim, nemozeme vediet na co presne sluzili, ci na co mali podla nich sluzit. Ale analogia v tom je, ak najdem dobovy zaznam o obroch, neznamena to, ze obri existovali, ked chybaju dokazy typu kostier.
Zaznamy su aj o Mojzisovej kamennej doske a ziadna neexistuje, no napriek tomu drviva vacsina veriacich je este aj dnes o tom presvedena.
V pripade Krista je to rovnake.
Preco potom na zaklade takychto analogii nepredpokladat, ze aj v pripade obrov sa jedna o to iste.
Ak je niekto ochotny stavat obrovske kamenne monumenty, preco by nepostavil niekde nejake schody, aby zobrazil svoju vieru v obrov?

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 09:56:29 59ad961d
Rafael,
chapem na co narazas. ale zhodneme sa, že je tu vela nevyjasnenych miest v historii, ktore oficialna historia bud zamlcuje, alebo prekruca do jemne povedane usmevnej podoby. to nas nuti patrat po tych, co zanechali nespochybnitelne dokazy o vyspelosti davnych obyvatelov. no a dobove zapisy sa prakticky zhoduju o tom, kto to bol.
teda ak mame dokazy svedciace o vyspelosti, preco odsudzovat dobove zapisy, ktore uvadzaju, kto tie dokazy zanechal? je to ovela racionalnejsie, ako vymyslat nezmysly o presunoch na nejakych brvnach, ci nasypoch.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 10:08:27 d9777929
michal, akoze nevedia? ved to boli hrobky faraonov, pricom pri ich vystavbe sa vzdy systematicky mylili a vystavali niekolko pohrebnych komor. vykradaci hrobov vsetko vykradli, tak sa v ziadnej pyramide nic nenaslo. toto uci oficialna veda.
inak taketo omyly su logicke pre niekoho, kto dokaze 2 300 000 kamenov ulozit s presnotou vyssou ako tisicina milimetra :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 10:10:24 d9777929
rafael,
pravdu máš, že ak máš dobový záznam o obroch, neznamená to, že obri existovali, až sa nenájdu kostry obrov.
Ale pamätáš sa, ako si v minulosti argumentoval, že nemáme dobový záznam o Kristovi od súčasníkov z jeho života, z čoho si vyvodil, že je to vymyslená postava. To znamená, že keby sa také dobové záznamy našli, rovnako to neuznáš, lebo nemáme kostru Krista na vedecké skúmanie ?
Čo sa týka Mojžišovej kamennej dosky, tak sa tvrdí, že je údajne v tej arche úmluvy, ktorá je pod Golgotou, v jaskyni a izraelská vláda tam zakázala pátranie...Ale toto nejako nesledujem, možno ty vieš presnejšie ako je to.
Čo sa týka tvojej poslednej vety, dobre si to vyargumentoval, ale zasa sme na začiatku, pretože nemožeš vedieť, či šlo skutočne len o náboženský účel, teda vieru v obrov, alebo to malo nejakú inú, praktickejšiu funkciu, tie schody...Môžeš mať pravdu a rovnako nemusíš...

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 10:18:08 b2293f6b
Fero,
boli to hrobky faraónov, ale bola to ich hlavná funkcia, čomu pyramídy slúžia ? Je to rovnaké, ako keď máš multifunkčný prístroj a ty si objavil len jednu jeho funkciu a keď objavíš ďalšie, tak stále nemusíš poznať hlavnú funkciu prístroja...
Inak tá presnosť je záhada, na ktorú veda doteraz nemá vysvetlenie. To dáva možnosť predpokladu nejakej vyspelej civilizácie, čo niečo také dokázala. Posúvanie ťažkých blokov je dokonca dokázané, že čiastočné odrušenie gravitácie sa dá dosiahnuť určitými frekvenciami, na to sú praktické dokazy z Tibetu...

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 10:23:02 b2293f6b
Fero,
mimochodom vieš o tom, že súčasná veda doteraz nepozná ani presné zloženie gotickej tehly, z ktorej sa stavali gotické katedrály a ktorá má iné a lepšie vlastnosti ako súčasné tehly ?

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-16 10:25:48 b2293f6b
michal,
hrobky boli maximalne tie mladsie, nevyspele ale urcite nie tie stare, kde je aj ta presnost. takze ta multifunkcionalita je otazka a primarne nas zaujima skutocny vyznam.
presuvanie blokov levitaciou za pomoci "zvuku" uspesne napodobnil ed leedskalnin. ked mas spravne frekvenciu dokazes zburat ceku budovu. ono sa nasli aj nastroje posobne tym, co pouzival leedskalnin. brvna, lana a obrovske nasypy sa nenasli ziadne.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 10:29:53 d9777929
michal, to nepozna, ale vdaka za typ.
este taka usmevna teoria ukladania zaoblenych kamenov roznych tvarov:
ht
tp://tajemnamista.pincamp.com/photos/d2f59563-c29e
-4c5c-9c95-bd01aff21bd3.jpg?maxwidth=800

sucasni "vedci" to nevedia vysvetlit. ale zevraj rozlozili okolo skaly ohen a tlkli do nej inou skalou. ked dostali vysledok, presunuli to na brvnach na miesto. bol o tom dokument, kde to takto skusali. dobre sa clovek nasmeje.
podla inej teorie kamene vedeli dostat do makkeho stavu, o com svedcia aj zapisy a takto ich vedeli naukladat. ale kedze my to dnes nevieme, tak ani oni to nemohli vediet

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 10:39:31 d9777929
fero dobove zaznamy a nalezy pastneho klinu, ci pazurika musis dat do rovnakej analogie. A ak povazujes obrov za realnych len preto, ze to niekto umyselne taji, je pre mna porovnatelne s kamennymi doskami Mojzisa...
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 10:43:05 59ad961d


Ale pamätáš sa, ako si v minulosti argumentoval, že nemáme dobový záznam o Kristovi od súčasníkov z jeho života, z čoho si vyvodil, že je to vymyslená postava. To znamená, že keby sa také dobové záznamy našli, rovnako to neuznáš, lebo nemáme kostru Krista na vedecké skúmanie ?

michal tu si prestrelil a prekrutil moju formulaciu.
ja povazujem Krista presne podla tej istej analogie ako obrov. Existuju zaznamy sudobe teda nemozu existovat, rovnako ako neexistuju sudobe v pripade obrov) a preto nema realita Krista inu vypovednu hodnotu ako obri.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 10:45:48 59ad961d
zla zla sucasna veda, isto pride čvarga a da jej po papuli...

inak kto by to mohol byt? zeby vsetci? tak kde je problem, staci dat presne zlozenie gotickej tehly, alebo neusmevnu teoriu ukladania kamenov...

no technologiu mali asi bobri, tak to staci, jedno aka bola :)))

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 10:47:19 5cf504d8
michal nepozname ani lozenie omietky zo stredoveku a musime chtiac-nechtiac toto priznat a uznat. Ale to automaticky nekvalifikuje stredovek za vyspelejsi ako novovek. Preto pastne kliny a pazuriky rovnako nepovazujeme za dokonalost kultury, aj ked pochybujem, ze dokazeme doma na kolene pazurik ,ci pastny klin vyrobit.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 10:49:03 59ad961d
Rafael, lenze ti, co tvrdia, ze kostry su podvrhy zaroven tvrdia tie kraviny o brvnach a lanach a pod.. nerozumiem, ako to moze byt pre niekoho doveryhodne. drzat sa kravin, len preto lebo to prezentuju naoko nejake autority je mylne. myslim, ze to je dostatocny podnet na patranie v inych zdrojoch. tu je ale zase vela pasci(Danniken)

kucmik, vitaj :)) ale asi nic

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 11:05:06 d9777929
rafael,
mám dotaz. Aby by si uznal, že Kristus existoval, neriešim teraz, či je Boh alebo nie, aké dokazy by ti na to postačili ?
Inak na základe gotickej tehly netvrdím, že bol stredovek technicky vyspelejší ako novovek, len som poukázal na to, že gotická tehla je lepšia stavebný materiál ako súčasná pálená tehla. Teda, že súčasná veda nevie vyrobiť gotickú tehlu, lebo nepozná jej presné zloženie....
Teda nejaký súčasný nástroj na zabíjanie, napríklad puška je lepšia ako pastný klin a obe slúžia rovnakému účelu. Zatiaľ čo súčasná pálená tehla je stavebný materiál a kvalitami horšia ako gotická tehla.
A tu nejde o to, že by sa v súčasnosti nedala vyrobiť gotická tehla, dala, keby veda poznala jej presné zloženie, čo nepozná... tým chcem naznačiť, že kultúry a civilizácie v minulosti mohli v niektorých čiatkových aspektoch technicky predčiť niektoré súčasné poznatky vedy a jej možnosti...

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 11:14:46 b2293f6b
Fero,
problém je v tom, že nevieme, či existujú kostry obrov. Pretože, ak tie autority, čo píšeš, klamú o tých brvnách a lanách, tak rovnako, ak sa nejaké kostry obrov našli, tak ich mohli schovať pred verejnosťou a klamať. Veď aj dnes, tí čo vládnú si želajú, aby spoločnosť bola informovaná len o tom, čo oni dovolia...
Takže budeš riešiť niečo len na úrovni špekulácií...

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 11:25:21 b2293f6b
michal o kostrach vil, ci lesnych skriatkov tiez nevieme a pise sa o nich...
Existencia boha, bohov, ci cokolvek ineho je dokazom, ak najdeme dokaz, nic viac nic menej, rovnako ako neustale vy ziadate dokazy v inych temach. Ale zapisy o bohoch nie si dokazmi bohov.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 11:34:52 59ad961d
rafael,
ale zasa neodvádzaj tému. Zober to tak, že riešime Krista nie ako Boha, ale ako človeka, teda to vezmi tak, že riešime, či osoba Kristus existovala, teda ako človek a ako historická postava. Tak sa ťa pýtam, aké dokazy by si z tej doby potreboval, aby si uznal, že taká historická osoba existovala...Veď, na čo sa pýtam nemožeš mať problém odpovedať.

michal # RabyFaso02
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-16 11:41:29 b2293f6b
rafael,
veď predsa nežiadam po tebe, tvrdenie, že Kristus je Boh...) Ber to tak, že v histórií sa vyskytlo mnoho osob, ktoré tvrdili, že sú bohmi a bohmi síce neboli, ale ako osoby, ľudia existovali...) A dajú sa nájsť dokazy o ich existencií..)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 11:44:34 b2293f6b
rafael,
veď predsa nežiadam po tebe, tvrdenie, že Kristus je Boh...)


Mohol by si prestať Michal s Bohom a Ježišom, veď žijeme v 21 storočí.


Sydney # JifeTusa60
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-16 11:48:16 3ec5e27c
dokazom existencie Krista ako cloveka, by bolo vtedy, ak by o nom pisali v dobe, krédy zil.
Ak o nom pisali par desiatok rokov po jeho hypotetickom posobeni a z dovodu vzniku nabozenstva, stavia realnost jeho postavy do podozriveho uhla. Ze ludia menom Jezis zili, je jasne, je to pertraktovane meno v tych oblastiach, o tom sa sporit nebudeme.
O com sa ale sporit je teda je jeho pososbenie a cinnost.
O to zaujimavejsie ale je, ze ak teda akceptujeme exodus Zidov z egypta, je namieste otazka, preco tabulka zachytavajuca zivot podobnej postavy sa nasla v Egypte a je zrejme, ze o nej teda Zidia poculi a prisposobili si egyptsky mytus na obraz svojho noveho boha.
Takze ak vieme taketo informacie a vieme, e neexistuju ziadne zaznamy o nom, je viac ako zrejme, zo je vymyslene a co je realne.

rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-16 11:50:19 59ad961d
michal, presne si to vystihol. protiargumentom je, ze aky by mali motiv nieco take schovat. nuz, ale motiv nie je tazke si domysliet. ak by pustii take informacie do sveta, cely svetonazor, ktory dnes vtlkaju ludom do hlav by nemohol platit a ludia by sa zacali viac zaujimat o svoj povod a veci okolo toho.
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 11:58:12 d9777929
rafael,
dík za info. Až môžeš, tak sem postni ten odkaz na tú tabuĺku z Egypta...
Sydney,
klídek, ja si možem diskutovať o čom ja uznám za vhodné, až nájdem niekoho, kto o tom so mnou diskutuje, čo je v tomto prípade rafael. Až ti to nevyhovuje, tak to nečítaj...

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 12:02:46 b2293f6b
Fero ak by ludia zistili nejaky iny povod, potom ako by ludia zareagovali podla teba?
malo by to nejaky dopad na tento sposob zivota? Hadam by ludia prestali zrat hamburgery, pit kolu, ci energy drinky? Hadam by sa zacali spravat inak? Prestali by zit konzumnym stylom?
Podla mna ak by aj zistili, ze sme potomkami zelenych balonikov zijucich na vzdialenom kute vesmiru, na ludi by to nemalo iny vplyv, ako teraz, ked drviva vacsina je veriacich v ine nezmysly.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 12:04:13 59ad961d
Fero,
jj, len či by taká existencia obrov, ich kostry nenarušila evolučnú teóriu...) Z čoho by odvodili predkov obra ? Z predchodcu mamuta alebo nejakej veľrybej praryby ?...) Tak ešte možno nejaký veľký prajašter by mohol byť...) Možnosti sú...) Si robím srandu...)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 12:07:48 b2293f6b
michal Hor a Krisna, studuj a porovnavaj. Hor zobrazovany slovom Iusa, Iao, Iesu(napadna podobnost s Jezisom..), a Krisna...Chrisatna spominany davno pred Kristom, napadna zhoda, nemyslis?

Link na tabulku momentalne nemam, ale slubujem, ze najdem.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 12:11:55 59ad961d
podla toho teda michal aj bozskost ,ci realita jezisa je zjavne nastrbena.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 12:20:02 59ad961d
rafael,
OK, tú tabuľku si rád pozriem.
Ja viem, egyptskí bohovia , hinduizmus tiež...Mimochodom, nápisy na hroboch Kristových apoštolov a ich mŕtve telá, napríklad Peter, nepokladáš za záznam z dob Krista ? Musíš mať len nejakého uznávaného historika z tých Kristových čias ?

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 12:21:47 b2293f6b


Musíš mať len nejakého uznávaného historika z tých Kristových čias ?

No ak vieme, ze vtej dobe sa pohybovali hstorici a pisali , je zrejme, ze by sa to hodilo. Po predchadzajucich vysvetleniach o podobnosti mena Hor s jezisom, ci Krisnu s kristom, je zjavne, ze prave toto by mohlo zasadit ranu akejkolvek podobnosti tychto mien s Jezisom.
Opak je ale pravdou, ziaden historik o nom nenapisal nic, a aby to bolo este zaujimavejsie, vedeli o tom aj siritelia tohto myty, preto zjavne doplnili v 18. versi Flavia malu poznamku o nom...


Toto je podla mna podlejsie, ako nejakya skryta hrozba dnesnej generacie dozvediet sa ze vraj pravdy o o obroch, ci akejkolvek mimozemskej civilizacii.

rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-16 12:33:26 59ad961d
rafael suhlasim, ze dnes je ludstvo tak zdegenerovane a naprogramovane, ze by to uz asi nic neurobilo. ale zase na druhej strane sa musi drzat agenda neexistencie v niektorych kruhoch, aby sa zachovala aka tak kredibilita kvazi autorit. sam vies, ze kpu nezmyslov je stale sucastou oficialne vstepovaneho svetonazoru, aj ked je jasne ze to tak nie je.

michal,
sranda musi byt. myslim, ze aj zaryty evolucionar si dokaze urobit srandu na vlastne triko. nemusi hned byt ohen na streche.
ale myslim, ze obrov by nejako krkolomne vedeli obhajit. ak by nevedeli ako, stacilo by zajst ku kolegom z ustavu historickych vied a ti by hned daco vymysleli. mozno sa zvacsili postupnymi krokmi, ked tahali tie balvany na brvnach a potom ich od oka ukladali s presnostou vacsou, ako laserove zameriavanie. takto sa im zvacsili oci, tym padom aj lebky. :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 14:47:29 d9777929
Fero,
to si píš, že by to obhájili...) Kým sa predsa nenájdu cicavce v prekambriu, tak je táto teória evolúcie neprestrelná...)

michal # RabyFaso02
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 15:24:51 b2293f6b
michal,
teoria ako su suporiadane zivocichy v sedimentoch po velkej povodni je na zaklade realneho pozorovania na svete. ma to svoj system. ale miliardy tam nenajdes :)

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 15:42:34 d9777929
ale najdes ich v inej suvislost, pohladom do vesmiru...
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-16 15:45:32 59ad961d
Rafael, to je zastarala metoda. vies aka je geometricka struktura vesmirneho vakuua ? takato:
http://41.media.tumblr.com/49a5bd0ec68af288f17
de09074390ff2/tumblr_mjp5ekIF5E1s8xa9oo1_r1_1280.j
pg

urcite to poznas, znama to kresba zo starovekych stavieb. Da vinci to nazval kvet zivota.
dnesna veda prichadza na to, ze takto sa da zakreslit struktura vesmirneho vakua, aj to matematicky podlozili. uz chapes, preco kazda castica je delitelna do nekoneca? pozri sa na obrazok a uvidis.
toto vsetko poznali uz pred tisicrociami

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 07:43:16 d9777929
Fero a co to ma spolocne s tym, ze nedokazes zdiskreditovat miliardy rokov?
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 08:10:58 59ad961d
nejde o diskreditaciu. cely casopriestor prechadza predefinovavanim. v tomto ohlade je kazde kategoricke vyhlasenie bezpredmetne. ak sme niekde na zaciatku badania su vyhlasenia o miliardach na urovni vyhlasenii o tvare zeme v podobe dosky
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 08:20:07 d9777929
Fero, mne ide o to, ze my nedokazeme urcite veci vysvetlit a to ti vadi(napr. abiogenezu) ale ak mame dostatocny dokaz v pododbe miliard rokov, ktoru nedokazes zdiskresitovat, tak zacnes tvrdit, ze sme na zaciatku badania.
Ano suhlasim, smen na zaciatku badania ohladom abiogenezy,ale nie v urceni veku vesmiru, tam aj ked nastanu korekcie, nebudu fatalne pre tvrdenie, ze sa jedna o miliardy.
Takze kategoricke vyhlasenie nie abiogeneze je rovnako nestastne v tvojom podani, ak vyhlasujes kategoricke nie miliardam,navyse krasne vysvetlene a dokazane.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 08:24:55 59ad961d
Ale aj tak ma pobavil tvoj atomovy dokaz existencie boha
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 08:26:20 59ad961d


Čtenáři jsou předloženy alternativní hypotézy vzniku vesmíru, vzniku života na Zemi a vzniku člověka jako bytosti obdařené vědomím. Záleží výlučně na něm, aby uvedené argumenty přijal, aby o nich pochyboval nebo aby je odmítl nebo vyvrátil jako chybné.


Toto je kamen urazu kazdej pseudovedy Fero, na oponentovi teda zavisi, ci je ju schopny zdiskreditovat, ci vyvratit? To je tvoj terminus technicus teorie?
O co je lepsia tato terminologia oproti falzifikacii, ktoru ponuka vedecka teoria?
Az sa bez emocii zamyslis nad tymto, bude debata medzi nami urcite plodnejsia.
Nie my mame spochybnit tuto teoriu, ktoru predkladas, vy ju musite verifikovat....

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 08:30:27 59ad961d
Ale aj tato myslienka stoji za uvahu

Myslím si, že důkazy existence Boha, opírající o určité vědecké názory, musí časem zákonitě zaostávat za rozvojem vědy. Pokud věda nedokáže nějaké jevy nebo skutečnosti uspokojivě vysvětlit, rozhodně to nemusí znamenat, že za nimi stojí Bůh. To jen věda v daném okamžiku nemá dostatek potřebných znalostí k jejich objasnění.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 08:32:21 59ad961d
rafael, nikde som existenciu Boha na zaklade atomu neobhajoval, asi si ma s niekym mylis.
ak si myslis, ze korekcie nemozu byt "fatalne", tak ti davam do pozoru pre teba zname verifikovane hypotezy. cas potrebny na vznik ropy, uhlia, tvorenie vrstiev. tam vsade boli tiez miliony a experimentalne je dokazane, ze stacia mesiace.
vo vesmire nemame potrebne prostriedky na taky vyskum, ale na zaklade tychto zaverov musime byt opatrny v zaveroch inych.

chapem tvoje rozmyslanie ohladom verifikacie teorie. preto ale je aj na vas verifikacia abiogenezy. tu musis uznat, ze veda nema v rukach nic.
ako si ale predstavujes verifikaciu zivota obrov na zemi ? zivota Krista? stvorenia sveta ?
pozorovanim sa to neda. takisto, ako sa neda pozorovat evolucna teoria, co priznavaju aj evolucionari. ide len o to, ako sa budeme chapat.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 08:53:42 d9777929
Fero uz som ti neraz pisal, ak dokazem na seba navrstvit dve vlecky strku je uplne jedno, ci som ich dal pred tyzdnom, alebo pred 100 rokmi, rozdiel nemusis zistit. Ak teda si schopny za par rokov vytvorit uhlie, ci ropu, daj recept, buduce generacie ti budu dakovat za skvely recept samozrejme za predpokladu, ze tu bude taka organicka masa, ktora sa v ropu premeni.

ERxperimantalne dokazane podla vzoru obrov? Videl si len obrazky, alebo si bol pri tom?
V laboratoriu mozno vytvoris ropu za par mesiacov, ale nevyrobis ju v takom nozstve, aku mame na Zemi a na to treba miliony rokov. Alebo si schopny v takom mnozstve ju vyrobit?
Dokaz teda nie je dokaz, ak pouzivas takuto analogiu.
Ajm y sme schopni vytvorit ciernu dieru, aspon zatial teoreticky v CERN-e, takze potom budeme tvrdit, ze vesmir mozeme stvorit za par mesiacov?
Dokaz prichadzajuceho svetla zo vzdialenych hviezd ale v labaku nevytvoris, dokaz ohladom reliktneho ziarenia tiez a tu je rozpor medzi tvojimi tisickami a miliardami.

Ohladom verifikacie abiogenezy nech ti posluzi moj prispevok o trochu vyssie.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 09:02:48 59ad961d
Ako sip redstavujem verifikaciu obrov? No podobne ako verifikaciu inych druhov, teda na zaklade fosilii.
Na jednej strane upozornujete evolucionistov na chybajuce clanky, vy ale nepredlozite nielen to, ale ani jednu bunku.
Zapisky byvalych kultur nie su zarukov pravdivosti.
Ak by boli, potom by kazda kultura bola stvorena inym bohom, v inom case a inym sposobom.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 09:05:54 59ad961d
rafael, su pumpy, aj ked na Slovensku myslim nie, kde si mozes natankovat benzin z ropy vyrobenej tepelnou depolymerizaciou z organickych zvyskov. trva to zhruba 20 minut a mozes vyrabat miliony ton ropy denne. uz to totiz tak funguje a lahko si vahladas aj firmy, co to robia. na ropu urcite netreba ziadne miliony rokov. tu mas o tom viac:
https://en.wikipedia.org/wiki/Thermal_de
polymerization

toto uz dnes funguje, ziadne buduce generacie. aj ked verim, ze buduce generacie nebudu mat tak primitivne zdroje energie.

cierne diery sa nachadzaju v kazdom atome. vyplyva to zo struktury vesmiru.

verifikacia na zaklade fosilii. ano plati to v idealnom stave. ak mam dokazy, ze je historia manipulovana, mam vysoku pravdepodobnost ze taketo fosilie nikdy nebudu vystavene v muzeach. dovody som ti uz pisal. ak by sme mohli porovnavat osobne vyskumy, bolo by to urcite prinosnejsie. takto sa musime obaja v niektorych veciach spoliehat na inych.


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 09:20:54 d9777929
miliony ton denne? A z coho?

Ano musime sa spoliehat na druhych, ale otazne je, ci si mozes pozriet fosilie obra, ak budes chciet...
A o zatajovani som pisal neraz, je to hlupost, povod ludi neeohrozi existenciu niciho, aj keby sme sa stopercentne dozvedeli neotrasitelny fakt z tvojich uvah.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 09:27:41 59ad961d
a aku fyziku citas, ak tvrdis, ze vo vnutri atomu je rierna diera, lebo potom by to bolo zaujimave, ak by tato tvoja fyzika bola aj fyzikou nasho sveta.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 09:33:10 59ad961d
rafael, ak nieco existuje v priemysle pre maloodberatelov, je nutne to vyrabat vo velkom. aj v tom linku mas z coho sa to da. staci mat zdroje a mozes vyrabat. odpadu pri sucasnom spolocenskom modele je neurekom.
podstatne je, ze sa to da aj vo velkom.

ktovie, ci mozem, nepatral som zatial. mne primarne nejde o nich, stacia mi zaznamy o nich spolu s predmetmi s nimi suvisiacimi.
co sa tyka kostier, napr. taky simpanz bol a tusim niekde aj je prezentovany ako nejaky medziclanok. vola sa Lucy. takze manipulacie su aj tu a velke. nemyslim len Piltdown mana

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 09:38:05 d9777929
Fero chapes ze zmysluplna debata sa da viest len vtedy, ak zmysluplne odpises?
Ake predmety ti prosim ta evokuju obrov?
Ak by sme to pretransformovali na tieto pseudodokazy, potom tu budeme mat problem s tisickami bohov, mimozemstanov, skriatkov, lesnych vil, hejkalov. Kedze ale ziadnu fosiliu nemame, ani obra, ani hejkala, ani mimozemstana, zostavaju nam ine moznosti, ako si vysvetlit pre nas zatial nevysvetlitelne.
A cierna diera v kazdom atome ma co za ulohu?

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 09:47:44 59ad961d
Gejza otazka nekonecnosti je zaujimava, ci ma na mysli obecnu teroiu relativity,alebo neeuklidovsku geometriu.
Ale neviem co mal konkretne na mysli.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 09:51:16 59ad961d
Rafael, co sa tyka obrov, dosiahli sme asi mantinely. Mozno by bolo zaujimave ist do kreacionistickeho muzea, kde mas vela artefaktov s nimi spajanych a overovat ich pravost.
inak ak si videl seriu dokumentov planeta zahad, tak je tam skumana aj mumia skriatka. dokonca jedna skalna stena ma obydlia, kde sa nezmestia ludia "normalnej" velkosti. snazil som sa ti to teraz najst, ale neviem ako sa to presne vola. ak si videl, urcite vies.
co sa tyka tych inych moznosti, tak ja si vyberam prave tuto ako to, ze tak vyspele stavitelstvo sa realizovalo na zaklade lan a brvien, ci nasypov.

co sa tyka ciernych dier, tak je to teori nassima harameina.
delenie castic do nekonecna ? vidiet to na tom obrazku. nakresli si dva trojuholniky do talesovej kruznice, potom urob talesovu kruznicu okolo kazdeho a dostanes presne to, co nakreslil da vinci ako kvet zivota a co je dnes predmetom diskusii. to, ze to mozes robit donekonecna je hadam jasne. a tebe je aj jasne, ake vlastnosti sa dokazali vakuu. zevraj nic tam nie je a pritom tam je uplne vsetko.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 10:04:59 d9777929
Fero kreacionisticke muzeum? A to si robis zarty?
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 10:08:11 59ad961d
rafael, ja som mu nazov nedal.
podstatne je, co tam je

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 10:09:02 d9777929
Fero nassim hamarein to je teda nieco, hlavne ak pouziva take vedecke dokazy, ktore u inych nechces akceptovat.
Teda zle som to napisal, nepouziva ziadne dokazy, ale len a len svoju fantaziu.
Mal som dojem, ze vyzadujes viac, okrem doplnenia tvojej skladacky.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 10:10:59 59ad961d


http://werner.blog.idnes.cz/c/415908/A-C-Grayling-
Kreacionisticka-muzea-jako-lidskopravni-zlocin.htm
l

a v com sa lisi tato nezmyselna a nijako zdovodnena indoktrinacia od tej ,ktoru kritizujes?

rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-17 10:17:05 59ad961d
Fero mas pravdu, podstatne je, co tam je. Je tam ale len znoska lzi a nezmyslov a neexistujuce dokazy.
Podla urovne vzdelanosti obyvatelov USA je to zivna poda na sirenie nezmyslov, o to prekvapujucejsie je,ze ty si na to naletel dokonca aj bez navstevy.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 10:21:39 59ad961d
Rafael, cakal som utok na neho. este som dufal, ze sa prida aj memory :)
ale uvediem ta do obrazu. svoje tvrdenia podklada vypoctami a v sucasnosti uz bezne prednasa na konferencii fyzikov z kategorie oficialnych.

co sa tyka muzea, nezameraj sa na emocie inych, ale co tam je. indoktrinacia ti potom nehrozi. jednoducho sa postavis pred artefakt a urobis si nazor. ako napr. ked mas skamenelu stopu obra. niekto to povazuje za prirodny vytvor, niekto za dokaz
http://www.mojevideo.sk/video/12b6
d/stopa_obra_v_afrike.html


Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-17 10:24:47 d9777929
Fero vies kolko fyzikov doteraz prednasalo a napriek tomu ze pouzili aj vypocty, tak sa to nikdy neujalo.Teba zaujal jedine preto, lebo ti pasuje, nie pre dokazovost jeho tvrdenia. Vypocty vzdy vyjdu podla toho ,ale premenne dosadis a hlavne ak chces, aby ti to vyslo. Ja neznizujem ten fakt, ze je samouk, moze byt ,ale jeho hypotezy nemaju dokaznu ani matematicku hodnotu k tomu ,aby nastrbili sucasny model.
Je ale zaujimave, ze podla tvojho vyjadrenia nikto nemoze predostriet iny nazor a zrazu je zrejme, ze to ide...

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 10:29:04 59ad961d
Fero okrem tej stopy uz nic ine nemas, mimochodom uz sme sa o nej bavili, sklbili sa tam dve pre teba nemozne veci, stopa obra a miliardy rokov.Ty si si vybral jednu, druhu ignorujes, tak ja som si vybral druhu a prvu ignorujem, ktovie kto ma pravdu.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 10:36:31 59ad961d
rafael, ta obhajoba tych tvrdeni z jeho strany ma zhruba 6 hodin. ci je pravdiva neviem, ale do vypoctov dosadzoval realne hodnoty. je pravda, ze som to neprepocitaval, ale obdobne predpokladam, ze si neprepocitaval ani ty vypocty podkladajuce nazory, ktore zastavas. ber to ako inspiraciu. a nikto to zosmiesnovat nebude, lebo ako inspiraciu to beru aj fyzici.
neviem, ze by niekto nemohol predostriet iny nazor. v akej suvislosti som to tvrdil.

no mam, nmam. mozem ti tu posielat fotky desiatok kostier a ty ich vsetky zmeties zo stola. tu sa dalej ani v dokazovani ist neda.
co s tyka vyberu moznosti, mozeme si naozaj vyberat. miliardy rokov totiz nijako nedokazes, ani ja z toho nijako nedokazem existenciu obra. a kto ma pravdu ? predsa obaja :)


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 11:16:28 d9777929
Fero otazka zostava, ci je mozne dokazat odtlacok obra, ak obrov nemame a ci jem ozne dokazat vek horniny, ak mame dostatok dokazov nielen co do tvojho nepochopeneho pohladu do vesmiru, ale aj obycajnym chladnutim Zeme.
No a ak si das do paralely hocico, zistis, ze daleko presvedcivejsia je tato vedecka teoria, zatial co tvoja hypoteza ma cierne diery.

rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-17 11:22:48 59ad961d
mimochodom Fero, vies kolko predmetov je vyhotovenych k dokazu Hobbitov?

Uplne jednoducho pre nasledujuce generacie bude schopnost podla tvojho vzorca ich existenciu dokazat.

rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-17 13:11:22 59ad961d
rafael, pozri si tie dokumenty "planeta zahad". na kazdu udalost je tam viacero verzii, vela od akademikov. dobre faktograficky spracovane. mas tam aj skriatkov.


vidis, prave preto je najlepsie sa spoliehat na dobove zaznamy a radsej ich preskumat, ako ich oznacit za myty a bajky


Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 14:21:53 d9777929
"jej zmysliplnost je na urovni mojej "debaty" so schlampe...?"Schlampe je tá cigánska k.rva čo ťa porodila, ty kus hovna

LenkaB # LyroKomo25
-
 50% ( 2 people voted )
+
2015-07-17 14:46:24 509a8eaa
trvalo to zopar rokov, zopar rokov, kedy sa z pretvarky z prehnane bigotnej a distingvovanej damy stalo to, co sa snazila tak dlho skryvat.
rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-17 14:56:40 59ad961d
niekto nam tu vybuchol?

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 15:10:55 5cf504d8
aaaa, skriatkovia, vedel som ze postavili pyramidy :)

kucma # FyvaFixa25
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 15:12:26 5cf504d8
kucmik, to su pyramidky, piadimydky alebo paranormalne pyramidy, cize paramydy
Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-17 15:17:21 d9777929
Fero v ramci objektivity som si pozrel zopar dielov Planety zahad, no kedze nie som odchovany lem Dannikenom, ale cital som aj dalsiu literaturu podobneho obsahu, ci videl zopar dielov sitcomu zvany Votrelci davnoveku, je to stale to iste, a kedze jeden s tym zacal(myslim Dannikena),ostatni podla jeho vzoru v tom pokracuju, kopec tzv. dokazov o nicom.
Zaujimave su hlavne zaciatky akejkolvek dokazovosti daneho tvrdenia v podobe slov udajne, podla vsetkeho, podla mienenia urcitych ludi atd. Dokazovost uzasna, samozrejme nevysvetlujuca dotera ani raz tu igelitku s paradajkami.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-20 08:14:24 59ad961d
Rafael, sposob podania je jedna vec a o com tam pojdenavaju druha. planeta zahad je na tom este dost dobre. su tam zaujimave veci a vyklad podavaju aj odbornici z akademie vied.
na druhej strane kritici takehoto podavania obhajuju sposobom brvien, lan a tesania kamennymi nastrojmi. takze netreba nic zatracovat, ale pokusit sa vybrat tie informacie, ktore maju hodnotu a daju sa najst na kazdej "strane".


Fero # LifuRoru61
-
 55% ( 1 people voted )
+
2015-07-20 09:04:38 d9777929
maas velmi nizky prach kritickosti voco tomuto typu prezentacie.
Ak si top ozries bez ruzovych okuliarov a zamyslis nad mnozstvo nefaktov a nedokazov, ktorymi su popretkavane, zistis, ze Danniken a ostatni zanechali velmi hlboke stopy v mysliach autorov tohto sitcomu.
Parminutove rozpravania a nakoniec jednou vetou zabiju,ze doteraz sa napr. nerobil ziaden vyskum, nasledne podobne rozpravanie z dalsej neprebadanej veci sa neustale doplnaju tzv, dohadmi, ci predpokladami. Velmi smutne, ze takyto typ dokazovania ti je milsi ako suche skonstatovanie, ze este sme na vela veci neprisli.

rafael # RusyNecu46
-
 45% ( 1 people voted )
+
2015-07-20 09:31:14 59ad961d
Mimochodom mam a teba jednu otazku, ak nerpijimas tvrdenia o pyramidach, vysvetli preco Chufuvova pyramida mal povedla lod.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-20 09:35:03 59ad961d
rafael, to je pravda, ze su to dohady a nedokazy. ale to iste plati aj u zastancov brvien a lan. tiez su to nedokazy vychadzajuce z predpokladov, ze to stavali nejaki primitivi. lenze uz vieme, ze to je nemozne, aby to stavali ludia pouzivajuce technologie brvan a lan.
suche konstatovanie, ze nevieme ako mi je blizko avsak clovek stale chce odpovede na otazky a v tomto smere su mi blizsi ti, co davaju ine vysvetlenia, ako tie oficialne.

neviem preco bola lod pod cheopsovov pyramidou. egyptania o pyramidach nezanechali prakticki ziadne informacie. urcite vsak mozeme povedat, ze rozne stavby sluzili napriec ich historiou roznym ucelom.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-20 10:27:14 d9777929
Fero je jasne, ze o stavbe moai nemas ponatia, a je jasne, ze jednoduche vysvetlenie o tom, ze lod mohla sluzit ci u z k ritualnym ucelom, alebo jednoducho v tej dobe u mnohych kultur pertraktovanemu nazoru o prevoze cez rieku mrtvych, ktora zrazu myslienke o majestatnom hrobe dost nahrava.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-20 10:43:43 59ad961d
o stavbe moai nemam ponatia, nezil som vtedy.
lod mohla sluzit k vselicomu, napr. aj k plavbe na dlhe vzdialenosti. pochybujem, ze tak obrovska lod v dlzke niekolkych kamionov sluzila na prevoz mrtvych. je to dost neprakticke.
v egpyte nie je jedina majestatna hrobka, kde by neboli hieroglyfy suvisiace so zivotom pochovaneho. neviem naco by pod hrobkou budovali siet podzemnych vodnych kanalov a preco by sa akoze mali mylit pri tak dokonalej stavbe. kto chce nieco niekde vidiet uvidi to. tak tam aj Danniken vidi mimozenstanov, niekto hrobky, aj ked tomu nic nenasvedcuje. preco neskumat vyspelost tam, kde ju jasne vidiet a dokonca ani nic ine neprichadza do uvahy?

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-20 11:01:21 d9777929
ano o moai nemame ponatia ap reto nam posluzia vyskumy a pozorovania, ci praktizovanie, ci sme schopni v ramci nasich moznosti a dostupnych materialov nachadzajucich sa napr. na ostrove, urobit to iste, co oni.
Ale ako som pisal, velmi malo ludi vie vyrobit dnes pazurik, ci pastny klin, ktory by tak dobre posluzil ,ako primitivnam kulturam v davnej dobe.
O velkoleposti lode sluzi na porovnanie aj ta pyramida, kedze odvtedy sa v Egypte majestatnejsia nepostavila, je zrejme, ze jeho nasledovnici nemali okrem materialu na jej stavbu aj ine veci, ktore v dobe stavania Chufuvovej pyramidy mali. A tou su prostriedky.A toto dost falzifikuje pracu bohov.
Navyse ta lod musela mat aspon pororvnatelne rozmery k stavbe pyramidy, nedaju mu úredsa kajak sucasnych rozmerov, ak postavili taky monument.

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-20 11:07:57 59ad961d
nemame ponatia, ale to neznamena, ze budeme vymyslat hluposti. aj ked pri moai to nie je take markantne ako napr. pri puma punku, kde ziadne lana, brvna, rucne tesanie nepripadaju do uvahy
a stavbu nemozno posudzovat podla nejakeho predmetu, ktory sa v nej nasiel. nie je iste, ci bol do nej vlozeny v case jej vzniku, alebo ovela neskor.
aj oficialni vedci tvrdia, ze pyramidy postavila predegyptska civilizacia a nie egyptania v csae faraonov. minimalne tie z velkych monolitov.
ci to stavali bohovia neviem, ale dokazatelne to staval niekto, kto dokazal pracovat s vyssou presnostou ako dnesne laserove pristroje.
a praveze toto falzifikuje to, ze to boli sucasnici tych, co tam vlozili tu lod z pospajanu lanami.

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-20 11:31:19 d9777929
Fero potom si asi pozorne nepocuval pri sitcome Planeta zahad, lebo tam je fantasmagorii nadostac.
rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-20 11:53:40 59ad961d
Lebo zrazu ak vyriesime moai, nastane ina stavba, ak sa vysvetli tato, nadide dalsia atd.
A kedy sa konecne dostaneme k stavbe, ktoru dokazatelne urobila supervyspela civilizacia?

rafael # RusyNecu46
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-20 11:54:48 59ad961d
Rafael, viem, ze tam je vela fantazmagorii. obdobne ako pri dokumentoch "vedcov", ktori fantaziruju brvnami a lanami. je to presne to iste. akurat logickost si mozes vybrat.

stavbu, ktore nesie znaky vyspeleho stavitelstva totiz nemozno vysvetlit primitivnymi hlupostami. takych stavieb mas desiatky. moai nie su ani tak stavby, ako umelecke diela.
presnost pyramid, ci puma punku sa neda vysvetlit rucnym opracovanim.
skor mi to pripada, ze niekto sa silou mocou snazi najst primitivitu, tam kde jej niet, len preto lebo musi na zaklade svojho svetonazoru. to je sektarsky pristup zo strany "vedcov".

Fero # LifuRoru61
-
 50% ( 0 people voted )
+
2015-07-21 07:59:45 d9777929

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
osem   deväť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


 Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


 Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.1944 s
zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made | important actual news leaked informations spies spy espionage | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | good positive news inspirational stories articles