Dokumenty
Obrázky
Videá
Fórum
 
 

V prípade katastrofy...


V prípade katastrofy...

Asi pred 2 mesiacmi sa nás mainstreamové média na čele so SME-tiskom pokúsili vydesiť touto informáciu , že štát sa v prípade krízy dokáže postarať jedlom o 5000 ľudí.

Osobne nie som presvedčený o tom, že tato naša ľudovo-demokratická džamahíria si počas svojej existencia dokázala vytvoriť nejaké enormné zásoby potravín, alebo sa aspoň pokúsila staré veci od Civilnej ochrany nejakým spôsobom obmeniť či nahradiť, ale to číslo 5000 ľudí mi prišlo trošku zvrátene.

Predsa len sa mi predstava o ochrane jedného promile obyvateľstva zdala až veľmi pritiahnutá za vlasy. Tak som sa pokúsil spraviť to čo mal spraviť ten lenivý novinár a skúsil z voľne dostupných zdrojov zistiť ako to naozaj je.

Takže najprv úvaha pre čím by nás mal štát chrániť a ak to nedokáže tak aspoň pomôcť .

Nevojenské hrozby:

1., Povodne

2., Veľký požiar, snehová kalamita, zosuv pôdy,zemetrasenie.

3., Epidémia

4., Epifýtia /nákaza poľných či lesných kultúr/

5., Epizootia /nákaza zvierat/

6., Radiačná havária

7., Chemická havária

8., Iná technologická havária veľkého rozsahu

9., Narušenie či pretrhnutie hrádze.

10., Znečistenie vody, vzduchu pre havárii

11., Narušenie finančného a devízového hospodárenia

12., Narušenie dodávok ropy a plynu

13., Narušenie dodávok elektrickej energie

14., Narušenie dodávok potravín

15., Narušenie dodávok vody

16., Narušenie dodávok liekov a zdravotníckeho materialu

17., Narušenie dopravy

18., Narušenie telekomunikácií a IT

19., Migračná vlna

20., Narušenie zákonnosti

21., Mimoriadna situácia v zahraničí.

Vojenské hrozby:

1., Priame napadnutie a ohrozenie integrity vlastného územia cudzou mocnosťou..

A kedže sme členmi NATO tak sa nám to chtiac-nechtiac rozširuje.

2., NATO operácia vedená na našom území

3., NATO operácia vedená blízko nášho územia

4., NATO operácia vedená na diaľku ale s našou veľkou podporou.

Ako problém sa ukázalo to , že väčšina informácií o ktoré mám záujem sú tajne podľa § 1

NV SR č. 216/2004 Z. z. Väčšina týchto informácii je v stupni utajenie V až D, ale nájdu sa aj T a PT a to už konči sranda.

Takže čo som sa dozvedel. O tieto veci sa stará Správa štátnych hmotných rezerv. V podstate môžeme zásoby štátu rozdeliť do 3 skupín.

1., Hmotné rezervy

a., Potravinová bezpečnosť štátu:

SR by mala mať zásoby pšenice, ryže, mäsa a cukru na 30 dní. Pre celý štát !!!Malo by to navyše zodpovedať odporúčaniu dokumentu NATO NATO-EAPC (FAPC) D (99) 4 . Toto by mali byť strategické zásoby štátu, ktoré majú nejakú stabilizačnú funkciu v prípade krízovej situácie. V pláne je rozširovanie o nejaké mäsové výrobky/nedozvedel som sa aké/ , sušené mlieko a šošovicu. Toto je plán. Ako a nakoľko je splnený , kde je to všetko uskladnené to už zrejme podlieha utajeniu, takže sa dajú nájsť už len nejaké náznaky

b., Energetická bezpečnosť štátu

Ropa,plyn,jadrové palivo. Toto je mimo nás, bez komentára. Mali by byť na 90 dni. Ako perličku som sa dozvedel, že prebiehali nejaké rokovania o ochrane núdzových zásob Chorvátskej republiky na území SR.

2., Mobilizačné rezervy.

Mobilizačné rezervy sa vytvárajú na základe požiadaviek systému hospodárskej mobilizácie pre potreby ekonomiky, obyvateľstva, ozbrojených síl a ozbrojených bezpečnostných zborov. Mobilizačné rezervy sú určené na zabezpečenie rýchleho prechodu ekonomiky na činnosť v období krízovej situácie, ako aj na následnú obnovu hospodárskeho a spoločenského života.

Patria sem lieky, suroviny, materiály, dokumentácia a podobne. Mali by byť v štyroch závodoch. Ich umiestnenie je snáď verejne, keďže som ich našiel ja, ale pre istotu si ich pohľadajte sami ak chcete. Ďalšia perlička je, že v Ružomberskej vojenskej nemocnici je zariadenie na prípravu a skladovanie hlboko zmrazených erytrocytov a krvných derivátov na zásahy pri vážnych popáleninách, šokových stavoch a hromadných úrazoch. Takéto pracoviská sú v Európe len tri (Praha, Brusel a Ružomberok). V súčasnosti je plne pripravená oblasť plazmy, vyšpecifikovaný systém zásoby proti šokových prostriedkov a vo finálnej fáze je tvorba hĺbkovo mrazenej krvi.

Mobilizačné rezervy sú skladované, tak u ochraňovateľov – subjektov hospodárskej mobilizácie na základe uzatvorených zmlúv o ochraňovaní, ako aj v štyroch vlastných závodoch SŠHR SR.

stiahnuť3., Pohotovostné zásoby.

No a teraz sa dostavávame k jadru veci. :-) Pohotovostné zásoby tvoria položky nevyhnutné pre zabezpečenie prežitia osôb počas najdramatickejšieho obdobia mimoriadnej udalosti, technické prostriedky pre zabezpečenie akcieschopnosti zásahových jednotiek a pre ostatné záchranné činnosti. Sú určené ako nevyhnutná pomoc v období mimoriadnej situácie pre uspokojenie základných životných potrieb obyvateľstva na postihnutom území, ktoré stratilo možnosť zabezpečovať svoje základné životné potreby počas prvých troch dní po vzniku krízovej situácie. Pohotovostné zásoby sú ďalej určené pre záchranné zbory, havarijné služby pri riešení nevojenských krízových situácií a pre podporu výkonu štátnej a verejnej správy ako riadiaceho prvku riešenia týchto situácií. Na základe rozhodnutia vlády Slovenskej republiky môžu byť poskytované v rámci humanitárnej pomoci.

A toto je tých spomínaných 5000 ľudí. Ako bolo určené číslo 5000, som sa nedozvedel.

K tomu všetkému treba pripočítať tzv. Civilné núdzové plánovanie. Štát proste počíta okrem vlastných zásob aj zo zásobami a podporou civilného sektora v prípade núdze. Čo na jednej strane má svoju logiku, na druhej strane je to aj alarmujúce z pohľadu obyčajného človeka že sa štát spolieha na civilov pre ich ochrane.

Pokiaľ by nastala krízová situácia, prechádza štát na tzv. Prídelový systém zásobovania cez nákupné preukazy a prídelové lístky. A koľko toho dostanete?Toľkoto:

Normy životne dôležitých výrobkov v g/osobu/deň:

Mäso 126g

Vajcia 24g/priemer je 60 g, t.j. jedno za 3 dni/

Živočíšne tuky 13g

Rastlinné tuky 35g

Chlieb 118g

Múka 64g

Pečivo 53,6g

Cukor 40g

Zemiaky 176g

Ryža 96g

Soľ 20g/1kg stravy

Na mlieko a maslo máju nárok len deti do 1roka!

A koľko toho vlastne je?
Čo sa týka energie, je to asi 7000 kJ či 1717 kcal. Žiadna sláva. To znamená, že s takouto dávkou môžete akurát tak sedieť na zadku a modliť sa. Na nejakú námahu , či prácu zabudnite. Toto je približná dávka jedného MRE baličku. A tie sú určené 3 na deň.

Takže si to zosumarizujeme. Čiste teoreticky má štát zásoby pre Vás na 30 dní keď nebude celá republika robiť celkom nič, len čakať na zázrak. Na viac proste nebude energia. A to v prípade, že sa to v našej milovanej gubernií nerozkradne/ak sa už nerozkradlo/ , a štát zvládne distribúciu k ľuďom. Osobne neverím ani jednému....

V prípade ozajstného prúseru sa zrejme skombinujú viaceré z hrozieb a bude to ešte zaujímavejšie. Keď to takto po sebe čítam, vyzerá to celkom desivo :-).Author: floxo # QatoHawy74
Slovensko2014-07-085
-
 63%  ( 6 people voted )
+
Blbec každý kto sa spolieha na štát.
general Guderian # NiboTily23
-
 74%  ( 9 people voted )
+
2014-07-08 14:15:28 55e4d24f
generale z Guderianu, SUHLAS!!! ... stat je system mafianskej organizacie , chraneni zakonom .Cestujem a preto tvrdim , VSADE NA SVETE !!! Len kradnu , zeru a seru ... na ludi.
Kuknite toto videjko , poslanec Ruskej Dumy, v nom podstate tvrdi : PADNE DOLAR , PADNE CELI SVET. doporucujem , prezradza i mnoho viac.

milan # MatoRica16
-
 62%  ( 3 people voted )
+
2014-07-08 16:20:43 4f9f5acd
no to urcite, ja som zabezpeceny, stat musi zabezpecit stravu akurat pre nemocnice a armadu/zachranne zlozky

Yanath # VepeBeke80
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-08 20:35:10 559f68d2
"Stat je fikcia kde sa kazdy snazi zit na ukor tych druhych"
(Frederic Bastiat)

General Guderian # TyroMury04
-
 54%  ( 3 people voted )
+
2014-07-08 21:15:05 55e4d24f
Katastrofy prídu.
No najprv nastanú Tri dni temnoty.

Stano # HyxaFyjo84
-
 50%  ( 0 people voted )
+
2014-07-10 01:16:06 5057d10a

Meno:

Čo je tripcode?
Tripcode je hash hesla, pomocou ktorého môžete byť identifikovany od ostatných. Toto nevyžaduje registráciu a budete aj naďalej anonymný. Heslo sa neuloží na server.
Tripcode:
(odporúčané)
Čo je toto?
Anti-spam ochrana proti robotom. Vpíšte prosím dve číslovky v desiatkovej podobe.
päť   šesť
(zadajte číslicami)

Podmienky používania služieb dolezite.sk beriem na vedomie a súhlasim s nimi. Kliknúť tu pre celý text.

Voliteľné URL video, obrázok alebo Google mapa:Podporte nás aj cez BITCOINY12KLBuVu1m6seK23BatQAMBtyngMKtKacn

V prípade, že chcete prispieť na chod dolezite.sk môžete tak učiniť zaslaním akéhokoľvek finančného príspevku na účet 420 208 3850 / 8360 mBank (SK47 8360 0000 0042 0208 3850), variabilný symbol: 4444.
Do účelu platby môžete uviesť Vaše meno, ktoré bude zverejnené s poďakovaním. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na skvalitňovanie a chod dolezite.sk.
Najlepšie za týždeň
Najčítanejšie za týždeň

Kde sa berú zlí ľudia?


  Kde sa berú zlí ľudia?
Sociologické a psychologické experimenty už zo svojej podstaty atakujú hranice porušovania etiky, morálky či práva. Nikdy sa ich nerobilo veľa a tie, ktoré sa kedysi vykonali, dnes už ...
Vládam sa začína Bitcoin páčiť
ZÁNIK SVOBODY JEDNOTLIVCE ZNAMENÁ ZÁNIK NAŠÍ (EUROATLANTICKÉ) CIVILIZACE. DOJDE NÁM TO JEŠTĚ VČAS?
KOHO V SKUTOČNOSTI CHRÁNI ŠTÁTNA OCHRANA SPOTREBITEĽA?

Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka


Porušovanie listového tajomstva v podaní Andreja Danka
V dôsledku rozhodnutia Andreja Danka dochádza v NR SR k porušovaniu listového tajomstva. Ako totiž odhalil Igor Matovič z OĽaNO, predseda parlamentu nariadil, aby boli poslancom kontrolovan...
Konečne vyhrávame nad Čechmi, aspoň v rámci regulovania
Koncesionárske poplatky bolia a tak je to dobre
Potrebuje každý operačný program vlastné logo?

PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH


PROTIVLÁDNÍ DEMONSTRACE VE VENEZUELE SE VYMYKAJÍ KONTROLE, JSOU HLÁŠENY STOVKY ZRANĚNÝCH
Středeční masové protivládní demonstrace ve Venezuele mají dalšího mrtvého a přes 160 zraněných, informovala dnes agentura DPA...
VENEZUELA, apríl 2017: ČIRÁ HRŮZA
KUBÁNCI CHTĚJÍ KAPITALISMUS
Venezuela a Farma zvířat

RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“


RAKOUSKÝ PREZIDENT ODHALIL SVÉ POSTOJE: „ŽENY, ZAHALTE SE“
„Bude li sílit vlna antiislamismu, bude nutné rakouské ženy požádat, aby ze solidarity začaly nosit muslimské šátky.“ Tak se minulý týden vyjádřil rakouský prezident Alexander Van...
Jak zblbnout Francouze
MRAČNA NAD EVROPOU: MAJETKOVÉ DANĚ
RAKOUSKO NAŠLO ZPŮSOB, JAK OBČANŮM ZDANÍ VYHLEDÁVÁNÍ NA GOOGLU A VYSTAVOVÁNÍ NA SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH

SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY


SEVERNÍ KOREA ZAHÁJILA NEJVĚTŠÍ VOJENSKÉ MANÉVRY V HISTORII. USA A ČÍNA PŘED NEVZRATNÝMI NÁSLEDKY
Severní Korea spustila největší vojenské cvičení v dějinách. Přichází právě v době, kdy Kim Čong un zkoušel jaderné testy. Dvě největší světové mocnosti USA a Čína varuj...
TO PRAVÉ UMĚNÍ: UDĚLAT DEAL S KIMEM
Robot se konečně dostal do nitra bloku Fukušimy a hned se musel vrátit
India s nadrozmernými bankovkami a barterom

NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU


NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH SE OBJEVILO VIDEO Z MASAKRU V ISTANBULU
Na sociálnej sieti boli zverejnené drsné zábery z teroristického útoku v Istanbule. Kamerový systém totiž zachytil muža vyzbrojeného zbraňou pri streľbe na ľudí v klube i pred podnikom ...
MÉDIA MLČÍ. TISÍCE PALESTINSKÝCH A IZRAELSKÝCH ŽEN POŘÁDANÍ DVOUTÝDENNÍ POCHODY MÍRU
Cesta do Aleppa: co je pohřbeno propagandou
PŮJDEME DO MEKKY A VĚŘÍCÍ NEVRAŽDÍME

JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?


JIHOAFRIČANÉ SE VZDALI JADERNÝCH ZBRANÍ A CO ZA TO ZÍSKALI?
„Jestliže nebudete bojovat za právo, když můžete snadno zvítězit, jestli nebudete bojovat, když vítězství bude jisté a ne tak drahé, můžete dojít k okamžiku, kdy budete muset ...
Tyhle děti nepotřebují solární panely
Jak Evropská unie pomáhá Africe k chudobě
JAK JE TO S TÍM LVEM?

ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?


ČEHO JE SCHOPNÁ NOVÁ ČÍNSKÁ LETADLOVÁ LOĎ?
Druhá letecká loď vojenského námořnictva Čínské lidové osvobozenecké armády byla 26. dubna slavnostně spuštěna na vodu v přístavu Ta lien. Stala se první lodí této třídy, ...
Ako v Číne kapitalizmus vyrástol
Drazí Číňané, jste fakt drazí
Ekonomický příběh naší doby. Proč Čína dovolí kritiku na Facebooku

PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU


PROČ SE RUSŮM STÝSKÁ PO KOMUNISMU
Nostalgie po sovětské éře je v Rusku široce rozšířená a socialistické ideje jsou i nadále nesmírně populární – z průzkumů pravidelně vychází najevo, že více než dvacet let po...
POLICEJNÍ BRUTALITA NA DEMONSTRACÍCH V RUSKU: KŘEČE PUTINOVSKÉ OLIGARCHIE?
STOVKY RUSŮ BYLO ZADRŽENO POTÉ, CO SE V NEDĚLI ZEMÍ PŘEHNALA VLNA PROTIKORUPČNÍCH PROTESTŮ
STALIN – GRUZÍNSKÝ TYGR: CESTA K MOCI (I.)

KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI


KORUPCIA AKO FENOMÉN ŠTÁTNEJ ROVNOSTÁRSKEJ SPOLOČNOSTI
Každý si uvedomuje, že korupcia je vážny problém súčasnej spoločnosti. Už nie každý si uvedomuje, že korupcia ako rozkrádanie verejných zdrojov priamo súvisí s existenciou štátnej...
ŽURNALISTA VYŠETŘUJÍCÍ NEBEZPEČNOU CIA ZAVRAŽDĚN PŘI HAVÁRII „HACKNUTÉHO AUTA“
DANĚ JSOU PODVODEM POLITICKÝCH ELIT (I.)
Celosvetová vojna proti hotovosti

Masový vrah Volkswagen


Masový vrah Volkswagen
Viete čo je „emisné obviňovanie“? Ak produkujete emisie, ste zodpovedný za globálne otepľovanie a ďalšie negatívne efekty a keď sa diskusia rozbehne, tak sa ľahko premostí k ...
Nie, korporácie nie sú viac ako štáty
Microsoft kupoval draze. LinkedIn tleská daňovým rájům
Potemkinove emisie

Kedy už Bitcoin konečne padne?


Kedy už Bitcoin konečne padne?
Za napísanie tohto článku môže kamarát, ktorý sa rozhodol investovať do Bitcoinu. Pozrel si cenu a len povzdychol, že či je zase na 1000 dolároch. Samozrejme mojou odpoveďou bolo, že ...
Decentralizace všeho: Svět bez prostředníků na dosah
Kdo je Satoshi Nakamoto?
Jak svítí hodinky

KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT


KRYPTO 8: MĚNOVÝ DISENT
Bitcoin není anonymní měna. Vývoj v kryptosvětě však ubíhá mílovými kroky a tuto mezeru zaplňují jiné kryptoměny. Pojďme se s nimi seznámit.
Bitcoin nám stresuje
KRYPTO 6: NA ROZCESTÍ. ROZŠTĚPÍ SE BITCOIN?
Bitcoin si naďalej drží hodnotu

Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS


  Dronové války: Spojené státy s izraelskou technologií proti dronům IS
V Sýrii a Iráku vypukly dronové války. USA zakoupily do bojů s malými weaponizovanými drony „islámského státu“ izraelskou zbraň. Pentagon o detailech mlčí, ale podle odborníků tu ...
Druhá světová válka a její ekonomické důsledky
Nacionální socialismus a komunismus (3/4)
Nejpodstatnější otázka o ISIS, kterou si nikdo nepokládá

Voľby: ide o všetko/nič


Voľby: ide o všetko/nič
Po období vymývania mozgov „prispôsobilými“ prisťahovalcami, prichádza vymývanie volebné. Môžeme si to všimnúť množstvom billboardov po celom meste, kde už nevidíme reklamu na ...
Merkelovej a EU vôbec im neide o dobro ľudí ohrozených vojnou
EKONÓMIA PO LOPATE #2 – AKO JURKO KAPITÁL VYMYSLEL
V zajetí megalomanie

Štvrtý oriešok pre Popolušku


Štvrtý oriešok pre Popolušku
Už je to vonku. Druhé pokračovanie mimoriadne úspešnej filmovej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku bude nepochybne najočakávanejšou televíznou premiérou tohtoročných Vianoc...
Máte nějakého nepřítele? Věnujte mu svoji televizi!
Jediho cesta k džihádu: Radikalizace Luka Skywalkera
Kterak lovci trofejí zachraňují lvy
Výber

Version:1.21 2013-06-18 Generated in 0.0228 s
good positive news inspirational stories articles | dôležité informácie denné správy aktuálne spravodajstvo | zlata maska na tvar, kolagenova maska na tvar, kolagenova maska na oci, zlata maska na oci, cierna maska na tvar proti akne | important actual news leaked informations spies spy espionage | handmade ručná výroba výrobky ručná práca predaj obchod handmade Náušnice náramky dekorácie Náhrdelníky Handmade obchod ručné práce hand made